Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Gibbon Reconstruction Factory hardcore-nu-metal / Praha 6

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Gibbon Reconstruction Factory

GRF je hardcore-numetalová kapela z Prahy. Za své vzory považuje Clawfinger, Prong, Fear Factory a další HC projekty, které dosahovaly vrcholu popularity na konci 90 let. Skladby jsou postavené na jednoduchých riffech a důraz je kladen spíše na autentický hudební projev, než instrumetální exhibicionismus. Členové GRF tvrdí, že popový numetal ve stylu Linkin Park nebo různých Emo projektů je odpadní žánr, a snaží se toho ve své tvorbě držet. Jak se jim to daří musí každý účastník koncertu posoudit sám, nicméně kytarový zvuk připomínající motorovou pilu, fanatický řev střídaný temným chrčením a kulometné dávky na bicí nástroje většinou nenechají nikoho na pochybách.

Nejnovější video z koncertu U Rafa

Youtube Video 3D8ZzKQLRHgYoutube Video 3D8ZzKQLRHg

Členové kapely:

Agent Morris - Bicí

T-Boy - Kytara, zpěv

Dr. Orange - Baskytara

Slaver - Kytara, zpěv

 

Bio a historie

Zaručeně pravdivý příběh o počátcích GRF

GRF je v podstatě vedlejším projektem členů kapely Blou Blout, se kterou má však hudebně poměrně málo společného. S nápadem založit kapelu přišel ke konci roku 2006 Agent Morris, baskytarista bloubloutu. Jeho hlavní motivací bylo vyzkoušet si hrát tvrdší muziku než v rockovém Blou Bloutu. Morris na chvíli odložil baskytaru, posadil se za bicí soupravu a mohlo se začít. Nápadu se nadšeně chytil T-Boy, bývalý sólový kytarista deathmetalové kapely Helvete, a společně s Morrisem určili budoucí směřování kapely GRF ke kytarovému hardcoru. Dalším členem kapely se stal dlouholetý Morrisův parťák a nadějný baskytarista Dr.Orange. Jeho zpočátku trochu zdrženliný styl byl zakrátko vystřídán nekompromisním tvrdým zvukem s občasnou příměsí zběsilého slapování, které se teď vhodně doplňuje s T-Boyovým neartikulovaným řevem a oblíbeným kytarovým zvukem typu "motorová pila". Čtveřice by samozřejmě nebyla kompletní bez Slavera, kterého Agent Morris také "zlanařil" z kapely Blou Blout, aby doplnil zvukovou mapu GRF o ječící kytarové vyhrávky, psychotická sóla a v neposlední řadě taky o profesionální chrapot, kterým vhodně dokresluje hudební projev ječícího T-Boye.

 

Členové kapely:

Agent Morris - Bicí

T-Boy - Kytara, zpěv

Dr. Orange - Baskytara

Slaver - Kytara, zpěv