Greymon - O kapele | Bandzone.cz

Greymon hard rock-metal / Kaznějov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • GREYMON - Zakletá noc (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Čas (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Bludný kámen (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Stmívání (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Baroko (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Ráj padlých andělů (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Volný pád (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • Komety (Probouzí se čas LIVE 2008)
    Nezařazeno
  • GREYMON - Jsem to já (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Ďáblova nevěsta (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Dáma prokletá (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Vzhůru vzlétnout (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Až po mně půjdou (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Kamelot (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Tiše odplouvá sen (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Jako supi (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Brány propastí (Brány propastí 2014¨)
    Brány propastí
  • GREYMON - Král (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Anděl s ďáblem v těle (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Duše spřízněná (Brány propastí 2014)
    Brány propastí
  • GREYMON - Winning Gate (Brány propastí 2014)
    Nezařazeno
  • GREYMON - Pyramidy (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Duše mrtvých válečníků (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Svědomí (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Život je zvrhlou zábavou (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta
  • GREYMON - Sen (Ďáblova nevěsta 2010)
    Ďáblova nevěsta

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Piano, klavír, Varhany

Kontakty a odkazy

greymon@seznam.cz - mail na kapelu
+420777987727 - Tomáš Pícl - telefon

Dodatečné info

Lucka Čmolíková - zpěv

Tomáš Pícl - kytara, zpěv

Láďa Soutner - baskytara, zpěv

Víťa Kraus - klávesy

Kája Winkelhoffer - bicí


A tady jsou naše stránky, kde se dozvíte ještě mnohem více:
www.greymon.wz.cz 

Bio a historie

HISTORIE

CO PŘEDCHÁZELO VZNIKU GREYMONU

Skupina GREYMON vznikla na troskách dvou rozpadlých kapel. Jednou z nich byla formace založená Lubošem Urbanem, Tomášem Píclem a Petrem Dvořákem, ta však skončila ještě dřív, než začala. Dalším zdrojem byla metalově undergroundová skupina AGAINST, která fungovala rok v sestavě Jan Fibinger - zpěv, basová kytara, Miloš Kubica - kytara, Jan Roučka - bicí. Tato kapela se v Lednici dělila o zkušebnu se známější skupinou ARBES, které jednou také předskakovala. V roce 1999 se však rozpadá.


PRVNÍ PĚTILETKA
ROK 2000 - Nesmělé a smělé začátky
V létě roku 2000 se vracejí z vojny Tomáš Pícl a Petr Dvořák. V jednom kulturáku se setkávají s Milošem Kubicou, který shání lidi pro založení nové kapely. Slovo dalo slovo a trio se schází na první zkoušce. Hrát trochu na úrovni však uměl jen Miloš Kubica, který se se zbylými členy chtěl také okamžitě rozloučit. Místo toho však kapela nadále pokračuje ve zkoušení a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Po epizodním působení Jiřího Bičovského se k triu se přidává i bubeník Honza Roučka. Miloš Kubica začíná tvořit skladby v duchu metalu, Tomáš Pícl se pouští do bigbítovek a také do textování. Kapela se snaží sehnat i zpěváka, nakonec je však nucena vyjít z vlastních zdrojů. První sestava tedy vypadá takto: Tomáš Pícl - basová kytara, zpěv/ Miloš Kubica - sólová kytara/ Petr Dvořák - doprovodná kytara/ Jan Roučka - bicí nástroje. Koncem roku si kapela buduje v Lednici vlastní zkušebnu, která svým prostorem a akustikou poskytuje dostatečné zázemí pro rockovou kapelu. Na živé hraní ještě nemůže být pomyšlení, a tak se alespoň rozjíždí informační kampaň mezi kamarády, aby byli připraveni, až to vypukne. Z tohoto období pocházejí např. skladby "Od zítra mi patří svět", "Kdo to zaplatí", "Ještě pár chvil" "Město v noci" nebo "Nedobytná".

ROK 2001 - Vzhůru na pódia a možná ještě výš
Začátkem roku opouští skupinu bubeník Jan Roučka. Nastává dlouhé období hledání náhrady. První kandidát se neosvědčil a zbylí členové pomalu začínají ztrácet naději. Využívají však času ke skládání nových skladeb, výrazně se začíná autorsky prosazovat Petr Dvořák. Vznikají písně "Do práce", "Noc mrtvol", "Na kraj světa", "Jó to se stává", "Pod hrobem", "Noc plná mejdanů", "Poslední dva dny v ráji" a spousta dalších. V létě do Greymonu přichází mladý nadějný bubeník Vít Bunda a kapela se znovu naplno rozjíždí do velmi plodného období, kdy kromě jiných vzniká i budoucí hit "Striptérka". Brzy se mohlo začít uvažovat o hraní naostro před publikem, a tak si Greymon odbývá premiéru v září 2001 v Kozojedech jako předkapela bigbítové legendy Odyssea. A byla to akce nadmíru úspěšná. Ze strany lidí, kteří tam byli, je kapele prorokována skvělá budoucnost. Do konce roku se uskutečňují ještě další tři vystoupení, z nichž je třeba vyzdvihnout veleúspěšnou akci v Žebnici, po které to vypadalo, že spanilou jízdu za slávou nemůže nic přerušit. V předposlední den roku se natáčí ve zmrzlých prostorách nevytápěné zkušebny demo nahrávka, jejíchž pár exemplářů se dostává mezi lidi a písně Striptérka nebo Do práce se stávají hity v pravém slova smyslu. Kapelou se šíří euforie a budoucnost je vyhlížena s velkým optimismem

ROK 2002 - Zpátky na zem
Hned na začátku roku se život kapely zastavuje, neboť Miloš Kubica šel pod kudlu očním chirurgům. Teprve od května do prázdnin přichází dalších pár více či méně úspěšných vystoupení. Očekávané světlé zítřky jsou však zapomenuty a kapela musí mnoho slevit ze svých očekávání. V létě přichází úspěšné vystoupení v Dobříči, kde GREYMON dokáže i za deště bavit četné publikum, o týden později předskakuje v Žichlicích skupině FATA MORGANA (kdo by si to před lety pomyslel...). Po skončení prázdnin opouští Greymon Petr Dvořák, a to především z časových důvodů. Kapela pak pokračuje jako trio a setkává se na jednom pódiu s dalšími známými kapelami (třeba i s idoly z dětství). Akcí roku se však stává vystoupení v totálně narvaném přísálí hospody v Kočíně, kde téměř nebylo k hnutí a hromadný davový zpěv refrénů v pohodě překřičel i aparaturu. Z tohoto období pocházejí skladby "Naposled tě mám", "Pár krásných úsměvů" "Jsi už out" nebo thrashová vypalovačka "Kill You". Nicméně koncertů je stále velmi málo a rok je zakončen 31.12. neskutečným fiaskem v Ležkách, odkud musela kapela doslova uprchnout před lidmi, kteří čekali trochu jiný žánr :-))).

ROK 2003 - Skepse a naděje
Za celý rok bylo odehráno jen několik málo vystoupení, většinou se jednalo o předskakování slavnějším kolegům. S legendou pražského rocku, skupinou ORIENT, se Greymon dostal i do proslulého žižkovského rockového klubu KAIN, jehož majitelem není nikdo jiný, než Jiří Urban z Arakainu (při vystoupení Greymonu spokojeně si poklepávající do rytmu). Nejvíce lidí vidělo Greymon na Velké louce v Plasích, kde byl součástí majálesového programu. Repertoár se plní spoustou dalších skladeb, jako jsou "Královna", "Noční můra", "Město strachu" nebo další budoucí velký hit "Holka na prodej". Ne všechno v tomto období je však pozitivní, každý úspěch je vyvážen jedním pořádným propadákem, vysněné nabídky od pořadatelů nepřicházejí a do pořádání vlastních akcí se nikomu moc nechce. Před umíráním však kapelu zachraňuje něco, o čem si členové nechávali jen zdát.Díky aktivitě Tomáše Tichého, který sehnal potřebné finance, bylo nahráno v plzeňském studiu exAVIK debutové CD "Nymfománie". Vyznačuje se výborným zvukem, bohužel však i extrémně jednoduchými aranžemi a velmi nepovedeným zpěvem. Pokřtěno bylo v Kopidlích před skromnou, ale dobře se bavící návštěvou. Vyhlížení světlých zítřků znovu začíná.

ROK 2004 - Přežívání
Akcí bylo více než v uplynulých letech, došlo konečně i na Plzeň a obzvlášť velmi úspěšný první koncert v Runwayi, která se v ten večer proměnila v zaplněnou vesnickou tancovačku. Byly i další akce, některé velmi vyvedené, některé nevyvedené a některé skutečné propadáky. Od jara se dostává do prodeje CD „Nymfománie“, které se setkalo s příjemnou odezvou u příznivců skupiny a s celkem očekávaným zděšením hudební kritiky. Píseň „Noční můra“ se objevila v hitparádě ČRo Plzeň a píseň „Holka na prodej“ dokonce několik týdnů vyhrávala prestižní rockovou hitparádu „Šumavská pětka“ rádia Šumava a patřila k vůbec nejúspěšnějším skladbám tohoto pořadu. Ještě nějakou dobu se objevovala v denním vysílání této stanice, stala se hitem i na vystoupeních kapely. Píseň „Dům dětských snů“ se stala součástí kompilace „Ploužáky západních Čech“. Na konci prázdnin dochází k náhlé výměně na postu bubeníka. Vít Bunda chce zkusit hrát zase něco jiného, a tak jej nahrazuje Jaroslav Záhrobský ze skupiny DIAMANT. Ten kapelu pořádně nakopl a Greymon začíná znovu směřovat do metalovějších vod. V tomto roce se příliš neskládalo, a tak novými skladbami jsou jen "Poslední soud", "Co zbývá" a "Daemona".


DOBA MNOHA ZMĚN A HLEDÁNÍ

ROK 2005 - Konec jedné éry a velký třesk
Začátek roku je ve znamení spolupráce s dalšími kolegy z okresu, skupinou NUCLEON. Greymon s nimi vystupuje na několika dvojkoncertech po Plzni, nezapomenutelným zůstalo vystoupení v „Divadle Pod Lampou“, kde se posluchači stávají svědky snad nejenergičtějšího výkonu, jaký kdy Greymon ze sebe vydal. Výbornou atmosféru měla i skvěle navštívená akce v jižních Čechách. V tu dobu však již Greymon fungoval jen ze setrvačnosti, bez plánů do budoucnosti. I přes pokusy posílit sestavu přestává na jaře dočasně existovat. O dva měsíce později však Tomáš Pícl a Jaroslav Záhrobský zakládají novou skupinu s novými lidmi. Těmi jsou Lucie Kožarová - basová kytara, zpěv (ex BLUEGRASS COLLECTION), Jan Plevka - kytara, zpěv (DIAMANT) a Vít Kraus - klávesy (ex VIDLE ROCK). Radikálně se mění styl i celkový projev kapely (od jednoduchého bigbítu k pompéznímu rocku), ještě větší revoluce nastává v textech. Starý repertoár je věcí historie, takže se kapela znovu ocitá úplně na začátku. Na podzim už však opět dobývá pódia s novým programem, kde už se objevují skladby "Plameny", "Ráj padlých andělů", "Noční stíny", "Adriana", "Zítra v osm" a další.

ROK 2006 - Být či nebýt
Zřejmě nejpodivnější rok v dosavadní historii kapely začal příznačně. První vystoupení se neodehrálo a na druhé se pro nemoc ani neodjelo. V té době vrcholily i problémy, které vyústily v personální změny. V Greymonu končí bubeník Jaroslav Záhrobský a poté jej následuje i kytarista Honza Plevka. Na konci jara nastupuje za bicí soupravu Jaroslav Herčík. Angažování druhého kytaristy se nakonec nekoná, pokračuje se tedy s jednou kytarou. Na podzim nastupuje do Greymonu nový baskytarista Michal Pokorný, aby se Lucka Kožarová mohla věnovat naplno jenom zpěvu. Za celý rok tedy proběhla jen dvě celkem podařená vystoupení. Více či méně úspěšně se bojuje s časovou zaneprázdněností všech členů kapely. Z repertoáru vypadává několik skladeb, ale vznikají i nové, například "Jsem to já", "Jako supi", "Zakletá noc" a další.

ROK 2007 - Dobývání ztracených pozic
V lednu ze skupiny odcházejí Jaroslav Herčík i Michal Pokorný a kapela dokonce uvažuje o ukončení činnosti. V březnu však dochází ke sloučení s kaznějovským MECLONY BANDEM, který v tu dobu řeší podobné potíže. Spojení dvou tak rozdílných kapel vyvolává u fanoušků pochybnosti, ty se však ztrácejí už po prvním vystoupení, které se odehrává v rekordním čase již měsíc po fúzi. Novou sestavu tedy tvoří Lucie Čmolíková - zpěv (změna příjmení po svatbě), Tomáš Pícl - kytara a zpěv, Vít Kraus - klávesy, Ladislav Soutner - basová kytara a zpěv, Josef Soukup - bicí nástroje a zpěv. Později sestavu doplňuje i hostující zpěvačka Lucie Smolková, která s kapelou vystupuje na několika akcích. Končí doba metalových experimentů a kapela se vydává cestou pompézního rocku s prostorem pro instrumentální vyhrávky a bohaté vícehlasé vokály. Do repertoáru přibývá několik skladeb MECLONY BANDU, něco naopak z playlistu mizí. A samozřejmě vznikají nové kompozice jako "Duše spřízněná", "Volný pád", "Čas" nebo "Duše mrtvých válečníků". Greymon se tedy pustil do dobývání ztracených pozic a ve výsledku byl tento rok co do počtu odehraných vystoupení dosud neúspěšnějším v historii, přičemž do aktuální sestavy jsou fanoušky vkládány podobné naděje jako do té dosud nejpopulárnější z let 2001/2002. Hraje se spíše na menších akcích, občas se předskakuje jiným kapelám, v jednom případě dokonce i legendární skupině OLYMPIC. Na podzim je sice aktivita zase trochu utlumena, ale i tak se má Greymon v dalším roce od čeho odrazit.

ROK 2008 - Dře to, ale jde to
Rok, ve kterém se nemilosrdně střídaly lepší chvíle s horšími, začal personální
změnou na postu bubeníka, když Pepu Soukupa vystřídal Karel Winkelhöfer. Navazuje
se na úspěchy z předchozího období, s příznivými ohlasy se setkává hraní po boku
známějších kapel. Na jaře však zabrzdí skupinu v rozletu osobní problémy některých
členů, krize nakonec ochromí činnost kapely na delší dobu. Návrat je však
triumfální, po pohodové rozcvičce v Kaznějově a překvapivě velkolepé akci v Lednici
následuje životní výkon na festivalu Czech Rock Block, kdy Greymon servíruje zcela
zaplněnému prostranství před pódiem svou hudbu v té nejnadupanější možné podobě.
Na podzim konečně vychází dlouho očekávané CD "Probouzí se čas", které bylo nahráno
živě v sále kaznějovského kina. O záznam zvuku se postaral zvukař Marek Procházka,
mastering provedl Pavel Navrátil. Navzdory zařazení dvou kontroverzních skladeb
jsou ohlasy na novou nahrávku velmi příznivé, a to i u starších příznivců. Křest
proběhl symbolicky v Rybnici, kde měl v roce 2007 Greymon premiéru po svém
znovuzrození, kmotry byli Pepa Soukup a Petr Soukup, ten si vzal na bedra i
uvádění celého večera. A ke konci roku už se zase pilně pracuje ve zkušebně.