Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Gingerhead rock-pop / Praha

„Nevé CD, nové 360° video... zázvor s tebou! :)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • I Don't Care (singl 2018) 53 ×
  • Raise Me Up (singl 2018) 66 ×
  • Spojený nádoby- Live in Studio (2017) 45 ×
  • Holy Ground- Holy Ground - EP (2016) 413 ×
  • Edge of the Pride- Holy Ground - EP (2016) 183 ×
  • Isn't It Well?- Holy Ground - EP (2016) 179 ×
  • Don't You- Holy Ground - EP (2016) 115 ×
  • Holy Ground - EP (TEASER)- Holy Ground - EP (2016) 152 ×

Novinky

Letní sezóna

V létě nás čeká pár fajn akcí. Tak se budeme tešit na setkání :)


Jan Komínek kvůli novému klipu Gingerhead odhazoval oblečení a tančil Prahou jako smyslů zbavený

Youtube Video sMSwAncykhMYoutube Video sMSwAncykhM

Už tuto středu kapela Gingerhead v rámci svého pražského akustického koncertu představí svůj nový singl I Don’t Care. Skupina k novince rovnou natočila i videoklip, jehož ústřední postavou je Jan Komínek (24). Mladý herec známý například z pohádky Pravý rytíř nebo ze seriálů Pustina a Horákovi hned v úvodních záběrech začne pod vlivem hudby odhazovat své oblečení, aby postupně čím dál bláznivěji tančil řadou pražských ikonických míst.

Jak napovídá název I Don’t Care, text písně je o tom, že když člověk něco nebo někoho opravdu miluje, je mu úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Prostě nevidí, neslyší a jde si za tím. My jsme to v klipu vyjádřili právě Honzovým bláznivým tancem, který ho ovládá natolik, že mu padlo za oběť nejen reprezentativní oblečení, ale neplánovaně i památeční brýle. Při jedné z kreací mu vyletěly z hlavy a skončily na dně Vltavy,“ vzpomíná na komický okamžik zachycený v klipu jeho režisér Maťo Mišík, který je zároveň kytaristou a zakládajícím členem kapely.

Poslední záběry horské dráhy

Klip, který je celý pojatý v retro stylu osmdesátých let, se natáčel symbolicky na 1. Máje na několika vyhlášených pražských lokacích: například u bývalého Stalinova pomníku, na vltavském nábřeží u botelu Albatros, na historických tenisových kurtech VýLetná a v Letenských sadech, na vyhlídce před budovou Expo 58, u zdevastované budovy bývalého zimního stadionu na Štvanici nebo u horské dráhy na pražském Výstavišti.

„Záběry z areálu horské dráhy pro nás mají speciální hodnotu, protože jsme byli určitě poslední kapela, která tam natočila klip, a celkově jsme byli jedni z posledních, koho tam pustili s kamerou,“ komentuje Maťo Mišík s odkazem na to, že se dráha po 50 letech své existence bude letos v létě demolovat.

První z trojice letošních singlů

Kapela, která si na české hudební scéně získává stále více pozornosti – mimo jiné i díky loňskému úspěchu v soutěži Skutečná liga, kdy v celkovém hodnocení obsadila stříbrnou příčku – letos plánuje uvést celkem tři nové singly. Tento první vznikl zcela spontánně během loňského soustředění. Text k hudbě sepsala frontmanka kapely Eliška Pekárek Flaková a videoklip vymyslel Maťo Mišík během pěti minut, při čištění zubů.

„Okamžitě jsem věděl, že bláznivého tanečníka bude hrát Honza Komínek. Znám ho od dětství, je to nejlepší kamarád mého bratra Adama, a vždycky jsem ho považoval za jednoho z nejzábavnějších lidí, které znám. Trochu takový český Jim Carrey. Vlastně jsem jen čekal na příležitost, kdy tuhle jeho komičnost budu moci využít,“ vzpomíná Maťo Mišík.

Singl I Don’t Care se nahrával ve studiu Svárov, finálního hudebního mixu se ujal uznávaný hudebník a producent Lukáš Martínek. Při natáčení klipu stál za kamerou Jakub Dušek.

Další novinku kapela plánuje uvést po letních prázdninách.