Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Foresight rock-rock / Praha

„.. end..“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Deny - kejtra, zpěv           Nikol - kejtra, zpěv

(Nika) Katka - basa         (Týna) Daniel - bicí

 

Zdarec lidi,

omlouváme se za "matroše" co tu máme, páč songy jsou amatérsky nahraný a taky z našich začátků.. a videa, která jsou zase aktuálnější.. tak mají hroznou kvalitu z koncertů..:D

Doufáme, že brzy už něco řádně nahrajem.. ;)

Foresight

Bio a historie

Satiristický (teď již ne moc aktuální) kousek Nikol:

„Foresight- mládežnický projekt známého manažera Radana Papežíka“

Dívčí kapela, jejíž členky vzešly z talentové líhně základní umělecké školy kdesi na okraji Proseka, známé pod slangovým názvem „Liduška“ za podpory nekonvenčního umělce, mistra rockové kytary, Radana Papežíka.

V roce 2008 objevil skrytý talent ve dvou svých svěřenkyních, které vyučoval ve hře na kytaru. Dostal geniální nápad. Spojil dohromady zhýralou hipízačku Nikol, která se věčně válela po pražských parcích a nekompromisní punkrockerku Denisu z drsné čtvrti Černý Most.

Hudební kritici si v té době nechápavě klepali na čelo.

Z drsné čtvrti Černý Most pochází též Kristýna, svěřenkyně bubenického mága, Tomáše Stloukala, kterou do víru zpěvu, drog a rock´n´rollu přivedla Denisa.

Naopak Nikol přivedla na post basové kytary svou dlouholetou přítelkyni Markétu, se kterou odmalička venčily svá divoká prasata.

Coby rocková nedochůdčata se vrhly na rockenrolovou pecku Highway to hell, ačkoliv to nikdo z nich nebyl schopen zazpívat. Proto se kapela složila na operaci hlasivek pro Nikol, její hlasivky byly z kapely suverénně nejmenší, tudíž se na tom ušetřilo.

Tak spatřila světlo světa jejich první píseň.

Ještě než kapela vystoupila na prknech znamenajících svět, musela baskytaristka Markéta odjet na Nový Zéland chovat zvláštní odrůdy prasat. Prasat Zelenohřbetých.

Její místo zaujala nespoutaná mladá síla v osobě Nikoly, která si ihned osvojila techniku hry na baskytaru, ačkoliv na ní nikdy předtím nehrála.

Poprvé se dívky představily na jakýchsi zvrácených večírcích jejich domovské scény- Lidušky, kde hrály historicky první skladbu vlastní tvorby- What should I?

Na podzim roku 2009 poprvé vystoupily na klubové scéně, konkrétně v klubu Vagon, kde posloužily jako předskokanky známým vykradačům hrobek šedesátých let The Puppits.

Krátce po koncertě se Nikol a Nikola oddávaly čerstvě nabyté slávě a ve svém novém Cadillacu projely celou Evropu s prasaty zelenohřbetými. Denisa a Kristýna padly za oběť Černýmu mostu, kdy se musely zotavovat po napadení. „Stojan v řiti….nic příjemnýho.“ vyjádřila se zpětně Denisa.

V září, když všem došly peníze z honorářů z posledního vystoupení, se znovu sešly a začaly znovu zkoušet. Do repertoáru přibyly 4 nové skladby vlastní tvorby- rytmické Fallen status, tvrdé Scared, Sometimes alá Žlutý pes-Modrá je dobrá a v neposlední řadě intro spojené do grungového nářezu Strange man.

V předvečer štědrého dne vyrazila děvčata spolu s nástroji na mejdan. V klubu Xt3 vystoupily spolu s kapelou bývalého frontmana The Puppits Elfyho, kterého už nebavilo vykrádání hrobů, tudíž si založil excelentní oldskůlpunkovou kapelu plnou ovčích kožešin The A-bomb.

Budou si zase děvčata rok užívat svých miliónů nebo se jejich koncertu dočkáme dřív?