Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

OLI.FLOWERS.M 26 let / Ostrava

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek OLI.FLOWERS.M si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Co je pro mě vegetariánství

Začala jsem se zajímat o toto téma a příležitostně o něm diskutovala s kamarády. Přestal mi vyhovovat můj dosavadní styl života, sobeckost. Trvalo mi asi rok, než jsem se cítila být připravená změnit způsob stravování, který mi pomohl změnit i způsob myšlení ( a naopak).

Vegetariánství je styl založený na bezkonfliktním stravování a jednání, se zájmem o aktuální dění, co se týče politiky a morálky stravování a smýšlení o světě a přírodě. Styl, který otevírá mysl a přístupnost aktuálním tématům, který tedy není opřený o zvyklosti a dogmata vyplývající z kultury a chování většiny lidí (neopírá se o to, co je normální, ale o to, co je správné). Styl oproštěný od sobeckosti a marnivosti založené na utrpení jiných. Otevírající zájem a přístup k vyšší morálce.

Je pro mě těžké vyvážit svou stravu tak, jak mé tělo potřebuje, s čímž jsem měla problém i předtím. Těžké je taky přihlížet škatulkování ostatních lidí a najít pochopení u lidí, na kterých mi záleží a kteří tenhle pohled na svět nesdílí. Nejtěžší je momentálně pro mě mít někoho opravdu rád. Vegetariánství ve mně vyvolalo nepříznivé pocity vůči lidem a kolektivní vině na násilí prováděném na zvířatech. Taky je pro mě těžké přemýšlet o mé budoucí rodině a o výchově dětí. Jako matka chci jednou dítěti dopřát demokratickou výchovu a chci, ať se rozhodne samo, jestli se mnou bude souhlasit nebo ne. 

Nechci si nechat ani mazat med kolem pusy propracovaným marketingem, který ukazuje věci tak, jak je lidé chtějí vidět. Sluníčkové a duhové. Takový svět není a cítím se lépe, když toho nejsem součástí. Nevím, proč by pro mou radost měli trpět druzí, méně inteligenti tvorové. Ano, pokud jíst maso pro společnost znamená (orientačně dle Maslowa např.) opravdu fyziologickou potřebu, potřebu přežít, tak je příjem masa nezbytný. Dnes už ale žijeme v době, kde si krom zemí třetího světa můžeme vybírat a můj výběr je prostě humánní, stejně jako mé smýšlení. Co mě štve je to, že jsem na to přišla pozdě.

Barbora Myšáková

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory