Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pan Karel (Olé) Muž, 22 let / Třebíč

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Pan Karel (Olé) si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Blog hudebníka, aneb blog "od shora dál"

Upraveno:

Zdravím Vás hudebníci, hudebnice, posluchači a fanoušci!

 


Jmenuji se Pan Karel a.k.a. Olé a muzice se věnuji už asi 18 let. Působím momentálně v několika kapelách jako bubeník. Co se týče minulosti, tak jsem kdysi působil v kapele Loading, kde jsme se poprvé shledávali s vlastní tvrbou. Od tohoto projektu jsme poté s kytaristou Perrym a zpěvákem Seržou odešli a udělali vlastní věc Ritz Pitz. Projekt Loading byl krátce potom zrušen. S Ritz Pitz jsme v roce 2011 začali tvořit a odehráli jsme docela dost koncertů. Mezitím jsem ještě občasně působil v různých barových kapelách. Postupem odehraných koncertů jsem se dostal do podvědomí a oslovilo mě několik kapel, zda bych nechtěl být na postu bubeníka. Několik kapel jsem musel bohužel odmítnout, ne však proto, že by neměli dobrou tvorbu, ale nějak nebyl čas a největší zainteresovanost byla do projektu RitzPitz. Tahle kapela změnila můj život. Pokud by jste chtěli vědět, jak se žije "moderní" underground, tak se nás zeptejte, jak jsme vlastně žili. V říjnu 2014 jsme se dohodli, že dáme pauzu a tak pro mě nastal následující měsíc ve znamení nudy, avšak dlouho předtím ( tuším že leden 2014 ), mě kontaktovala kapela Eight GT Core, že by o mě měli zájem, dlouho jsme o mé účasti debatovali, až jsem nakonec v listopadu 2014 řekl "jo, jdu do toho". Do kapely jsem přišel a dovolím si říct, že to jde jako po másle. V březnu 2015 jsme vlezli do studia se čtyřma písničkama a momentálně začleňujeme novýho zpěváka! --> Duben 2015.

Je Červenec 2015 a to začlenění proběhlo celkem dobře, všechny skladby máme otextovaný a práce v Eight GT Core je opravdu pohodová. Teď jsme dlouho nezkoušeli, protože jsme vzali prázdniny za svoje a trochu jsme si dali rozchod. Nicméně teď proběhla po dělší době další zkouška a náměty na nový věci máme. Zmiňoval jsem tu i Ritz Pitz. No... tak tady jsme si teď dali pauzu asi na dýl, protože se všichni rozprchli do různejch koutů republiky, takže není ze straný některých členů čas. Nicméně zpět k GT Core. Dodělali jsme zpěv ke skladbám co teď máme hotový a už plánujeme termín na nahrávání v zimě. To by jsme rádi udělali zase čtyři, když dá bůh tak i pět songů. Ty už jsou o něco zajimavější, protože jsou vytvářeny přímo se zpěvem a tak je jejich "barevnost a propracovanost" rozhodně více znát. Takže, makáme na tom a myslím, že se můžete ještě na projekt Eight GT Core těšit! 

Skoro po roce jsem zpět. Je Červen 2016 já bych tu rád zanechal info, co se za poslední rok stalo. Jak jsem psal v minulé části, že se můžete na Eight GT Core těšit, tak jsem rozhodně nelhal. Minulá sezóna pro nás však klíčová nebyla. Měli jsme jen několik málo koncertů a my se pomaličku dostávali do podvědomí lidí. Na podzim 2015 jsme začali zkoušet a připravovat skladby na studio. Ihned na nový rok jsme vlítli do studia a natočili další 3 songy (Zastav, Štvaná zvěř, Svědomí). Tyhle nový skladby nám zajistili poměrně slušné ohlasy a hlavně dost akcí na sezónu 2016. Tenhle rok začal 20. února v třebíči na Béčku, kde jsme měli hrát s Cocotte Minute. Bohužel Cocotti nedorazili, tak jsme pozvali brněnskou kapelu Ten Sticks a nakonec z toho byla parádní rychta! Momentálně před sebou máme s GT Core několik festivalů, kde zahrajeme po boku kapel jako jsou Krucipüsk, nebo Doga!

Co se týče mé osobní hudební dráhy... Už v Září 2015, kdy jsem se vrátil z praxí jsem přesedlal na bicí značky Sonor. Pořídil jsem si krásnou novou soupravičku Sonor Essential Force S-Drive, za kterou děkuji sonoristovi Lukášovi Zbožínkovi (kapely PopKillers, ONSET...). K nim jsem pořídil rampu Gibraltar a několik dalších věcí, tak abych byl připraven na studio a klubovou, zimní sezónu. Ta proběhla hladce, dokonce se uskutečnil jedinečnej koncert Ritz Pitz na Béčku v Třebíči, což bylo překvapení pro mě samotného, nicméně to byla úžasná akce, protože Ritz Pitz je moje srdcová záležitost. V lednu 2015 studio s Eight GT Core jak už jsem zmiňoval a chvíli poté akce na Béčku. Do jara byl poměrně klid, ale 23.4. už jsme to s Eight GT Core rozbalili na Zahájení motosezóny, legendární akci, kterou pořádá přímo naše CoreCrew. Na této akci jsme konečně vystoupili po boku kapely Cocotte Minute. Po této akci jsem hudbu celkově trošičku odložil, protože jsem se připravoval na maturitu. Kluci měli pro toto pochopení a prominuli mě i moji neúčast na zkouškách. Díky kluci. Ode všech lidí, který znám (přátelé, rodina, kapela, fanoušci) jsem měl neuvěřitelnou podporu a díky tomu jsem maturitu úspěšně zvládl! To se psala polovina května 2016. Na toto období jsem se těšil a to tak, že neskutečně moc a plánoval jsem zvýšit intenzitu tréninku o 300%. Z ničeho nic jsem byl osloven Martinem Dudkem, zda bych nevzal na chvíli za něj post bubeníka v kapele Procz! Sakra teda... měl jsem radost neuvěřitelnou! Procz je kapela s neskutečným nábojem a kluci jsou úžasní hudebníci. No, neváhal jsem ani nachvíli a na tuto nabídku kývl hned z první. Tím se počet vystoupení na sezónu 2016 hned zdvojnásobil. Jsem v sedmém nebi, protože se právě teď věnuju jen a pouze hudbě a mám podporu ze všech stran! Prakticky bydlím ve zkušebně a neskutečně mě to vyhovuje. Každopádně musím poděkovat mému technikovi Filipovi Vaverkovi, kterej mě z ničeho nic začal pomáhat s taháním všech bicích a hardware. Neskutečně mě to pomáhá. Všechno jde rychleji a mám "u sebe" vždy jistotu! Dík kámo! Nemenší radost mám z toho, že Eight GT Core doprovází na všech akcích náš kapelní zvukař Martin Janík, můj bývalý spolužák a skvělej kamarád, na kterýho se můžu kdykoliv obrátit. Je super mít jistotu na každý akci, že vše bude na podiu i před podiem fungovat tak jak má! 

Jsem tu zpět. Je 5.2. a já se dal po náročeném týdnu na dopsání toho, co se za poslední dobu událo. Od konce srpna 2016 byl pro mě zbytek roku jedna velká hrůza, co se mého soukromého života týče. V rodině se vyskytly zdravotní problémy, které v říjnu skončily nejhůře jak mohly. Nicméně jak se říká, tak vše špatné je pro něco dobré. Po těchto událostech mě v hlavě vykvetly nové nápady a inspirace. S Eight GT Core jsme se dali na novou tvorbu, jejiž část budeme hrát živě na festivalech 2017 a část si schováme na CD, které bychom rádi uskutenčili někdy na přelomu 2017/2018. Uvidíme. V lednu 2017 jsme vydali náš první videoklip k songu "Zastav!" a ten se potýká s velkým ohlasem. Rozhodně z něj budeme těžit po celý rok 2017 a doufáme, že nám společně s časopisem Spark a Rebel TV přinese dobré promo do dalších let. 
V současné době plánujeme tour s kapelou ONA, která zkouší hned o dveře vedle a naše cesty se tak nějak pravidelně prolínají, tak proč neudělat něco spolu, že... Tak třeba bude v druhý půlce 2017 nějakej "bordel" po republice. 
Co se mě týče, tak neustále trénuju. Když ne ve zkušebně, tak alespoň doma a přemýšlím co dál a dál tvořit. Na účtě mám první oficiální drumcover, který můžete vidět na mém YouTube channelu a další je na cestě! Každopádně něco pro fanoušky se rýsuje i se superúžasnou brněnskou zpěvačkou, growlerkou a úžasnou kamarádkou Blackwish, která také zastává pozici zpěvačky v kapele ONA! Nechte se překvapit, nápad zraje a mohl by být zajímavý! To je ode mě prozatím vše. Ozvu se. 

Tak... je 12.3. 2018, 21:44 večer. Po roce a pár dnes zase zpět. Uplynulý rok byl pro mne velmi složitý. Událo se mnoho dobrých, nicméně i několik špatných věcí. Tak jako tak, oboje mě svým způsobem poznamenalo a s tím vším na duši pokračuji dále o něco starší, moudřejší a silnější. Některé z uplynulých událostí dále promítám ve své hudební tvorbě.

Hecnul jsem se... a pro svoji zábavu jsem si vytvořil na FB svojí stránku, kde vystupuji pod jménem "Pan Karel". Na stránce informuji o dění okolo mě, zejména v muzikantském životě. Na konto mého YouTube účtu také přibyly 2 vlogy z akcí s Eight GT Core. Pokud by ses chtěl/a podívat, mrkni >zde<. 

Horkou novinkou v mém muzikantském životě je, že jsem se stal stálým bubeníkem legendární třebíčské kapely Matador, se kterou jsem absolvoval několik koncertů v roce 2016 a poté po domluvě zaskakoval i v sezóně 2017. Po této naši spolupráci jsme se shodli na tom, že se nám společně hraje velmi dobře a ve spolupráci chceme dále pokračovat. Nyní však bez "odznáčku" záskoku, ale oficiálně. To mi připomíná, že Matador tento rok slaví svoje 45. výročí na hudební scéně, které oslavíme na obrovské akci, známé jako "Setkání rockových kapel ve Starči". Tento rok je nám na této akci věnován hodinový prostor v hlavním čase. Co více si přát, než oslavit narozeniny legendy s několikatisícovým davem fanoušků! 

Co se týče kapely Eight GT Core, tak pracujeme na nových věcech, abychom mohli, pokud vše dobře půjde, na konci roku vydat CD. Námětů máme hodně, nicméně nic nechceme uspěchat. Snažíme se, aby naše nové výtvory měly opravdu drive, tudíž nevyhledáváme i odmítáme koncerty, abychom se mohli věnovat tvoření. Jedinou potvrzenou akci zatím máme na 4.8. 2018, kdy vystoupíme na Motonáletu v Nikolčicích, což je srdcová akce našeho kytaristy a mého jmenovce Karlose. 

Do konce tohoto roku bych chtěl vydat dva další drumcovery, které si momentálně připravuji. Jeden bude tvrdšího charakteru a jeden lehce experimentální. No, uvidíme, co to udělá při přípravách a zda se realizace zdaří. Co se kapel týče, práce máme hodně a dokonce se rodí a chystá obrovské překvapení, ale ve které kapele nesmím po domluvě předem prozradit, než bude vše připravené. Akcí bude zřejmě hodně, takže se budeme mít kde potkat. To je ode mě zatím vše. Uvidíme se zase přiště přátelé! To be continued...

 

Projekty, kterýma jsem prošel a procházím:

-Barové kapely (2010 - 2013, 3 kapely) - převzatiny

-Kryptex (2010) - Převzatiny, dvě vystoupení

-Loading (2010 - 2011) - vlastní tvorba/převzatiny

-Ritz Pitz (2011 - současnost, pozastavena činnost kapely) - vlastní tvorba

-Notace (2013 - 2014) - převzatiny, asi pětadvacet akcí

-Eight GT Core (2014 - současnost) - vlastní tvorba, aktivní, vydáno CD Svědomí

-Procz (Záskok v sezóně 2016)

-Matador (2016 - současnost)

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Pan Karel (Olé)

Ahoj Hudebníci a posluchači!

Nově můžete na Facebooku najít moji oficiální fan stránku, kde se zabývám vším okolo muziky, ale i jiných záležitostí! :)

Tak kdyžtak zanechte Like (y) :)


Mějte se krásně!
Karlos

Pan Karel (Olé)

Ahoj hudebníci a hudebnice!

Mrkněte na doplněný příběh v sekci Info! :)
Právě prožívám hudebnickej sen a nevěnuji se ničemu jinému než hudbě, takže jsem skutečně šťastnej! :)

Další info brzy! :)

Zobrazit všechny názory