Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

vlčák Teplice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek vlčák si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

DO ŘADY 2017

Upraveno:

                                                                                                                                                        DO ŘADY !   2017     Petr Rajtora,Vláďa Volman,Lojzek a Vlčák      

Třicet roků v punxrocku........téma letošních koncertů je zcela výmluvné a nekompromisní - oslavit se všemi fanoušky a příznivci DO ŘADY! třicátou sezónu putování tohoto prapodivného cirkusu po všech možných i nemožných štacích.

Divoký rej pošahaných klaunů (inspirovaných CD-Myslím to upřímně) se na tyto koncerty vyzbrojil velice stylově a to vydáním reedice prvního alba  Join the army! ve vinylové verzi kteroužto bude možno (kromě jiného) zakoupit na každém koncertě!

Nepořádáme žádný narozeninový "mega" koncert - chceme to oslavit se všemi těmi věrnými,kteří chodí na naše koncerty i do toho nejmenšího klubu a hospody a užívají si to  stejně jako my.....každý koncert = pořádnej mejdan!

 

 

 

Do Řady! – Join The Army?!
Martin Suicide 14/03/2017 LP, Recenze

Vybavuji si, jak se na troskách V3S, doplněni o Hoška z v té době nefungujících Plexis, vyloupli na scéně Do Řady! Místní punk byl v tristní kondici poté, co jsme přežili několik let trvající StBácký velký hon na punks a převážná většina kapel předchozí generace to z nejrůznějších důvodů zabalila. Do Řady! dík tomu rozčeřili vody značně vyprázdněného rybníka, o to víc, že byli obdařeni slušným citem pro psaní silných popěvků a výrazných rifů. Jejich třískladbová, v Polsku vzniklá nahrávka, patří k tomu nejlepšímu, co tu ve škatulce punk před převratem vzniklo, a popravdě pro mě jsou ty tři skladby dosud asi tím nejlepším, co kdy kapela nahrála. Možná i dík z nouze použitému automatickému bubeníkovi a jeho strojové monotónnosti. Nicméně přede mnou se na gramofonu točí reedice prvního alba kapely, což je už samozřejmě jiný příběh. Na rozdíl od mnoha jiných Do Řady! neskončili v náručí některé z místních velko-kšeftařských firem a roku 1991 natáčí své album pro obskurní firmu Artson. To se po vydání mihne na pultech obchodů a záhy nenávratně zmizí. Dodnes si vybavuji, jak jsem se neúspěšně pokoušel sehnat pár kopií na výměnu pro známé v zahraničí.

Desku otvírá song Do řady!, uvádějíc posluchače do hudebního světa kapely.  Do Řady! servírovali punk, mající v mnoha ohledech blízko k tomu, co hrály polské kapely půle osmdesátých let. Melodika rodného jazyka přirozeně plyne a je provázena rify, které si berou své inspirace z různých podob punku. Tu zaslechnete špetku Dead Kennedys, jindy pro změnu Peter & The Test Tube Babies či Angelic Upstarts a tempově se ze středních poloh občas Do Řady! vydají do super rychlých hardcore punkových vod. Mísí se tu tvorba před i popřevratová, ta novější celkem znatelně v lyrice akcentuje dobovou realitu, takže si dobu vzniku dané písně uvědomíte i při prostém poslechu. Závěrečná Nikomu nic zůstává v mém světě tím nejsilnějším, co Do řady! napsali a je skvělou tečkou za celou deskou.

Reedice prošla remasterem a zní skvěle, i textová vložka prošla menšími změnami k lepšímu, jen obal byl u původní edice na hezčím papíře. Vše je doplněno malou kolážovou knížečkou s archivním materiálem, kde mě samozřejmě jako první praštila do nosu má fotografie, jako ilustrace legendárního anti-punkového novinového článku „I mládí má své stíny“. Je dobře, že éra reedicová dorazila už i do Čech a tahle deska přestane být záležitostí pár vinylových snobů, platících tisíce za kus vinylu a papíru.

Do Řady! se ve své době podařilo natočit jednu z nejautentičtěji znějících punk desek v místním prostředí, a co víc, ta i po čtvrtstoletí celkem úspěšně přežívá v neúprosném testu časem.


 

A u VÉVA Records 1.5.2017 vychází též naše aktuální album "Myslím to upřímně..!"

DO ŘADY! – Myslím to upřímně

DO ŘADY! – Myslím to upřímně CD 2013, vlastní náklad
„Legendární česká punková kapela z Bíliny, Teplic a Prahy.“

Ano, je tomu tak, věta vypůjčená z facebookového profilu punkrockové skupiny DO ŘADY!, vystihuje v několika málo slovech prakticky vše podstatné. Pro většinu příznivců tuzemského punku zcela nepochybně kultovní parta, která na domácí scéně působí bez mála tři desítky let, potěšila všechny svoje věrné fanoušky, když v loňském roce, po dlouhých osmi letech čekání, přišla se svým novým a v diskografii kapely celkově pátým řadovým albem „Myslím to upřímně“.

Rozjíždím poslech CD a v duchu si tak říkám, co vlastně napsat ke smečce, která má za sebou tak dlouhou kariéru, za jejíž trvání si zcela po právu ve svém žánru vydobila statut legendy. Snad to, že i když kluci nejsou v dnešní době už žádnými jinochy, neztratili prakticky nic ze své mladické energie a stejně tak, jako třeba pražští VISÁČI neustále dokazují, že punkáčem lze být v podstatě v každém věku. (úsměv) Placka přináší celkem 13 věcí melodického, ale zároveň dostatečně řízného punkrocku, které jsou ve většině vyvedené v rychlém a středně rychlém tempu. Do první skupiny patří a zároveň velmi z ostra album otevírají vály „Veliký kulový“, „Štěnice“ a „Idyla na D1“, do té druhé pak můžeme zařadit songy „Odrhovačka“ s fiktivním, ale trefným rozhovorem na téma písní vysílaných v komerčních rádiích, dále potom „MTV“ nebo „Uděláme hop“. Nalezneme zde ale i jednu docela pomalou skladbu, kterou je závěrečná (a též nejdelší) „Super Mário“, zakončená „nefalšovaným“ výbuchem granátu.  Z dalších pecek, které rozhodně stojí za připomenutí, bych rád zmínil hitovku „Éroplán“ a jedenáctku „Konec světa“, ve které je jako hodně zajímavé zpestření zařazený saxofon.

O tom, jak upřímně to s námi kapela myslí, vypovídá rožšklebený klaun na titulní straně bookletu, v němž nalezneme kompletní texty, jejichž autorem je zpěvák Petr Rajtora, který je rovněž většinovým autorem hudby (podepsán je pod devíti skladbami).

Zvuková stopa alba vznikla v severních Čechách, konkrétně v mosteckém studiu M.A.R.S., za asistence Dana Pláničky.

DO ŘADY! si sice se svou novinkou dali docela na čas, ale myslím si, že to čekání určitě stálo za to! Punk’s Not Dead

 

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory