Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Aneyka Žena, 130 let / Rožmitál pod Třemšínem

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Aneyka si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Mé bubenické začátky

Upraveno:

Ahoj, rozhodla jsem se psát histroii svých bubenických začátku. Kdyby jednoho dne došlo na to, že budu vystupovat a že mě budou znát a tudíž i soudit lidi, kteří se mnou nikdy nemluvili a nic o mě neví. A možná, protože tím dám naději někomu, kdo na tom byl podobně.

Kdy přesně jsem zatoužila hrát na bubny, to už si přesně nevzpomenu. Ale ve 12 jsme plánovali s kamarádem založit kapelu a já samozřejmě měla sedět za bicíma. Skoro bych tvrdila, že jsem se s nákloností k tomuto nástroji narodila, ale to nemohu tvrdit s jistotou. Své dětství do 12 let mám celkem zastřené. Rodiče jsem otravovala celkem dlouho, ale argument zněl jasně: "Mě nikdo v baráku do bubnů třískat nebude! K čemu bicí? Vždyť ty si nemůžeš vzít ani k táboráku, koupím ti radši kytaru!" No takže na kytaru zahraju pár jednoduchých melodií, jako Sweet Dreams nebo Deamons Love Us (Absconditor) jo a bednu od Whisky :D.

Někdy začátkem roku 2010 jsem se přidala k fechtýřskému spolu Anima Tenebra a tam jsem dostala do tlapek jeden buben a bubnovala při vystoupeních, nebo v průvodech (moje první peníze vydělané bubnováním :) ). V dubnu téhož roku jsem začala docházet na hodiny bicích k tehdejšímu bubeníkovi kapely Elyseum Romanu Emlerovi, který mě učil základní rytmy. A v 23. srpna jsem si dovezla své vůbec první bicí Pearl Export Jet Black. Samozřejmě s bohatou historií. 

Hrála jsem jen, když nebyl nikdo doma a pomalu jsem přestávala jezdit k Romanovi a spíš trávila čas se svými bubny. Jenže jsem měla 2 vysoké školy, brigádu (jeden čas i 3) a přítele, ze kterého se vyklubal můj manžel a společná domácnost v panelovém bytě. Takže jsem musela bicí složit do skříně a několik let se nepodívali na světlo světa.

Pak jsem měla nějaké neuvěřitelné štěstí. S mým mužem byl v kapele Strain Through samozřejmě i bubeník, Tomáš, který chodil na základní uměleckou školu a přes něj jsem se dostala na pohovor k učiteli na bicí v základní umělecké škole v Příbrami.  Poslechl si jak hraju a domluvili jsme se, že k němu mohu docházet na hodiny.

V červnu jsem absolvovala nábor a od září 2013 jsem začala docházet na hodiny.

V únoru 2015 jsem pak odpověděla na inzerát kapely Uniqum, která hledala členy. Zahráli jsme si spolu a domluvili se, že budeme fungovat jako kapela. Zatím jsme pochopitelně v začátcích, ale pracujeme, snažíme se a tvoříme a věřím, že si brzy zahrajeme i v nějakém tom klubu. :)

V září 2015 jsme se domluvili na ukonení spolupráce s Uniqum. Zbývajícím členům přeji moc štěstí a úspěchů. :)

Ušetřený čas jsem věnovala především hraní a zdokonalování vlastní techniky. Velké poděkování patří kapelám Spreading Dread, Unborn a Let Them Burn, jejichž bubeníci byli natolik galantní, že mne nechali hrát na jejich nástroje. Děkuji. Zvláště v roce 2016 je to pro mne moc důležité, neboť mi v břiše začíná růst nová malá bubenička nebo bubeníček. 

Rok 2016 je vůbec velmi zajímavým rokem, neboť jsem dostala hned 2 zajímavé nabídky na hraní v kapele. A ač velmi nerada, musela jsem je odmítnout. Ale každý jistě pochopí, že v tuto chvíli je nejdůležitější malá Limetka a já pevně věřím, že když poslouchá zvuk bicí soupravy už od samého vajíčka, že jí třeba budu moct hrát doma místo ukolébavky :D. 

Edit 29.10,2016

Po poměrně brutálním těhotenství, kdy se mi dítě sjíždějo anesteziologickým roztokem, paracetamolem, novalginem, ATB, gynipralem, tractocylem a spoustou hormonů na udržení těhotenství se předčasně 18.8. vyklubala na svět, 2,5kg malá bubeníčka. Dnes mi tedy končí šestinedělí a tak je na čase opět vybalit bubny a začít něco dělat. Sama jsem zvědavá, kolik jsem toho zapomněla a kolik si toho pamatuju. Ale mám spoustu času trénovat, co jsem nestihla. Na kapelu to zatím stále není. Samanta je docela závisláček :). Ale pevně věřím, že i na to jednoho dne dojde :)

Edit 11.5.2018

Zase březí, takže si na tu bubenickou kariéru ještě chvíli počkám :D. I když s kapelou Necnon Mortuss jsme se dohodli, že po dobu tvorby dětí, jejich zdravé psychiky a lásky k pořádné hudbě :D, se budu poctivě učit jejich songy a pokud ani za 2 roky nikoho neseženou, tak si mě nechaj :D. 

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Lubanson

No výborně:-). Nechceš mi poslat sms na 731 474 325 ať tu nemusíš zveřejňovat telefon? Zavolal bych a dohodneme se co a jak pošleme. Když by byl s nějakým riffem problém, můžou se třeba obměnit činely nebo udělat jiný přechod, nemusí to být přesně to samé, je to vždy o dohodě a kompromisech. Díky, Luban

Zobrazit všechny názory