Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Fakt! hard rock / Veverská Bítýška

„kapela je neaktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Přerušení činnosti kapely

Upraveno:

S politováním musím oznámit, že jsme nuceni dočasně ukončit činnost našeho dítěte, kapely Fakt!.

V prvním roce a půl života kapely jsme udělali kolem dvaceti svých skladeb a vydali se na zhruba patnáct koncertů a festivalů. Poznali jsme mnoho skvělých lidí, různých koncertních prostředí a zahráli si s výbornými regionálními kapelami.

Po prvním otřesu, odchodu bubeníka a poté basáka jsem věděl, že to nebude jako dřív, ale byl jsem si jist že krizi ustojíme. Přijdou noví hráči a pojede se dál. Omyl. Vzhledem k dlouhotrvající rotaci členů v kapele, neustálém shánění nových lidí a sehrávání se čas utíkal a s tím se pomalu, ale jistě vytrácela dravost a chuť do muziky dávat maximum. Téměř dva roky zavření ve zkušebně a plácání se na místě jsme nebyli schopni obstojně zvládnout okleštěný repertoár. Za tuto dlouhou dobu vznikla v nové sestavě první a také poslední skladba Pocity. S narozením třetího potomka se mé časové možnosti zúžily na minimum a rozhodnutí ukončit činnost kapely byl už jen poslední chybějící střípek do mozajky. A pro mě osobně také jediné možné východisko.

Poděkování na závěr patří nejen minulým a stávajícím členům kapely Fakt! za hodiny a hodiny dřiny, ale i všem, kteří nám fandili a podporovali nás. Hřeje mě pocit, že po nás zůstaly celkem slušné, přímočaré a nenásilné skladby s českýmy texty, kterým všichni rozumí.

Rád bych věřil tomu, že nastalá situace je pouze dočasná a v budoucnu se podaří Fakt! opět obnovit a dostat na koncertní pódia.

Kapelník Ondra Musil, Fakt!


Pocity

Máme pro vás zbrusu novou skladbu Pocity a doufáme, že se bude líbit.


Jsme opět kompletní

Po více jak ročním trápení s hledáním, napřed nového bubeníka a pak jiného basáka, se konečně dostávámě do stádia znovuzrození. Bubeník Martin Malinský si nás našel celkem záhy, nicméně problém nastal po odchodu basáka Libora. Pár se jich po jeho odchodu z kapely vystřídalo. Ale když nedávno, kde jinde než u piva, Libor řekl že by si zase zahrál. Přivítal jsem to s nadšením, že konečně nebudeme začínat zase od začátku jako s každým nově příchozím, ale můžeme jet dál!!!

Snad je po všem a FAKT! se konečně vrátí na koncertní pódia.