Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Emerald Shine metal / Nový Jičín

„Debutové dlouhohrající album v listopadu 2018!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Rainy Night (music video version 2017) 166 ×
  • Neverending Fantasy- Beneath the Stars EP (2016) 1 478 ×
  • Frozen Empire- Beneath the Stars EP (2016) 1 184 ×
  • Dance Beneath the Stars- Beneath the Stars EP (2016) 1 014 ×
  • Rainy Night- Beneath the Stars EP (2016) 2 685 ×

Novinky

Nový videoklip: Rainy Night

Upraveno:

Youtube Video SCDlV0YRSUEYoutube Video SCDlV0YRSUE

Hurá! Náš první klip je konečně venku!

Klip byl natočen v předchozí sestavě Emerald Shine a jsou k něm ještě k vidění naši ex-spoluhráči Štěpán, Bivoj, Mira a Ondra. Vydáním klipu naše spolupráce s nimi končí (teda, tato nahrávka Rainy Night ještě vyjde na našem budoucím albu jako bonus track), chlapům tímto děkujeme za spolupráci a s některými se možná ještě potkáme na pódiu. ;)

Užijte si video... A my se příště pokusíme další videoklip vydat tak, aby byl aktuální. :-D


Rok za námi, rok před námi...

Upraveno:

Rok 2017 byl… zvláštní. O to víc děkujeme všem, kteří s námi ten zvláštní rok přežili a podporují nás i v nelehkých časech. Díky! \m/ 

Něco se povedlo. Vznikly nové písně, které vám brzy ukážeme naživo. Vznikla koncertní DIY trika, díky kterým naši pánové konečně vypadají jednotně. :) Zahráli jsme na výborných akcích jako Folk Metal Pilgrims. Navázali jsme nové kontakty, poznali muzikanty české i zahraniční. Vylepšujeme a rozšiřujeme své vybavení – nekonečný příběh muzikanta. :-D 

Něco se nepovedlo. Mít stabilní sestavu – ale za každou ztrátu jsme našli náhradu. Realizovat některé velké plány – souvisí s předchozím, ale nevzdáváme se, holt je zrealizujeme později. Připravovaný videoklip se stále připravuje – ale snažíme se tím nebýt frustrovaní. Však se nakonec dočkáme.

Nedávno se z osobních důvodů rozhodl odejít Bivoj, kterému tímto děkujeme za léta spolupráce. Novou houslistkou se stala Klára Šindelková, kterou tímto vítáme a představujeme. :)


(Koncertní foto: Roman Krejčí)

A novoroční předsevzetí? Vydat debutové dlouhohrající CD! Máme složený a otextovaný veškerý materiál. Pracujeme na demonahrávkách (pak teprve bude následovat studio). Posíleni čajem a dýmkou jsme před pár dny dávali dohromady název a vizuál. Něco se… MLHAVĚ… rýsuje. ;)

Tak na viděnou v novém roce. Hodně štěstí všem… a ať je lepší, než ten starý. 


Léto a podzim v nové sestavě Emerald Shine!

Upraveno:

Personální zemětřesení, spočívající v mnohonásobných výměnách na postu kytary a zakončené odchodem zpěváka, naše kapela ustála. Z výsledných problémů se ještě trochu otřepáváme, ale jedeme dál!

 

Jak již víte, pokračujeme nyní v šesti lidech. Jak podivně málo! :-D Pomalu si ale zvykáme. Charakter naší hudby se tímto nijak nemění: stále v ní najdete metalové nástroje, harfu, housle i píšťaly, čisté vokály i screamy, hlasy mužské i ženské.

V kapele jsou nyní čtyři vokalisté. To není jednoduché na secvičení, tudíž si na léto bereme koncertní pauzu a budeme na pěvecké sekci makat. Ovšem nejen na ní! Pracovat budeme též na nové hudbě, na nové image kapely… A na klipu.

Ano, zakletý videoklip k písni Rainy Night. Situace v kapele byla posledního půl roku nestabilní. Tvorbu videa to bohužel zbrzdilo. Blýská se ale na lepší časy, takže se snad brzy dočkáme. Vydání videoklipu bude svým způsobem poslední rozlučka s našimi ex-kolegy Štěpánem, Mírou a Ondrou, kteří v klipu účinkují. Až dokončíme tento úkol, může naší kapele naplno začít nová éra, jejímž hlavním úkolem bude tvorba debutového dlouhohrajícího CD.

Již nyní se usilovně věnujeme dokončení veškerého materiálu. Samotná tvorba CD ještě nějakou dobu potrvá – až vše doskládáme a dotextujeme, čeká nás domácí demonahrávání, při kterém každou skladbu do poslední noty vyladíme. Až potom zamíříme do studia. Celé to může trvat půl roku nebo rok – nespěcháme. Hlavní pro nás bude nikoli rychle, nýbrž kvalitně odvedená práce.

Nakonec je třeba zmínit koncerty, které na podzim chystáme. Zatím to vypadá především na severní polovinu Moravy, ale nejspíš se poprvé vypravíme i za hranice naší vlasti. Ale o tom zase příště. :-)

Hezké léto a na podzim na viděnou!

Vaši Bivoj, Ritchie, Kamil, Leena, Dušan a Radek