Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Emerald Shine metal / Nový Jičín

„Podzimní koncerty, práce na klipu a na albu!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Rainy Night- Beneath the Stars EP (2016) 2 499 ×
  • Neverending Fantasy- Beneath the Stars EP (2016) 1 271 ×
  • Frozen Empire- Beneath the Stars EP (2016) 1 034 ×
  • Dance Beneath the Stars- Beneath the Stars EP (2016) 892 ×

Novinky

Léto a podzim v nové sestavě Emerald Shine!

Upraveno:

Personální zemětřesení, spočívající v mnohonásobných výměnách na postu kytary a zakončené odchodem zpěváka, naše kapela ustála. Z výsledných problémů se ještě trochu otřepáváme, ale jedeme dál!

 

Jak již víte, pokračujeme nyní v šesti lidech. Jak podivně málo! :-D Pomalu si ale zvykáme. Charakter naší hudby se tímto nijak nemění: stále v ní najdete metalové nástroje, harfu, housle i píšťaly, čisté vokály i screamy, hlasy mužské i ženské.

V kapele jsou nyní čtyři vokalisté. To není jednoduché na secvičení, tudíž si na léto bereme koncertní pauzu a budeme na pěvecké sekci makat. Ovšem nejen na ní! Pracovat budeme též na nové hudbě, na nové image kapely… A na klipu.

Ano, zakletý videoklip k písni Rainy Night. Situace v kapele byla posledního půl roku nestabilní. Tvorbu videa to bohužel zbrzdilo. Blýská se ale na lepší časy, takže se snad brzy dočkáme. Vydání videoklipu bude svým způsobem poslední rozlučka s našimi ex-kolegy Štěpánem, Mírou a Ondrou, kteří v klipu účinkují. Až dokončíme tento úkol, může naší kapele naplno začít nová éra, jejímž hlavním úkolem bude tvorba debutového dlouhohrajícího CD.

Již nyní se usilovně věnujeme dokončení veškerého materiálu. Samotná tvorba CD ještě nějakou dobu potrvá – až vše doskládáme a dotextujeme, čeká nás domácí demonahrávání, při kterém každou skladbu do poslední noty vyladíme. Až potom zamíříme do studia. Celé to může trvat půl roku nebo rok – nespěcháme. Hlavní pro nás bude nikoli rychle, nýbrž kvalitně odvedená práce.

Nakonec je třeba zmínit koncerty, které na podzim chystáme. Zatím to vypadá především na severní polovinu Moravy, ale nejspíš se poprvé vypravíme i za hranice naší vlasti. Ale o tom zase příště. :-)

Hezké léto a na podzim na viděnou!

Vaši Bivoj, Ritchie, Kamil, Leena, Dušan a Radek


Benefiční Fishfest v Rybí - první koncert v nové sestavě!

Nová šestičlenná sestava ES je připravena udeřit!

Jak že na tom momentálně jsme? V naší sestavě je nyní šest instrumentalistů: bicmen Kamil, basák Radek, kytarista Dušan, houslista Bivoj, harfista Ritchie a flétnistka Leena. K tomu se hned čtyři členové postaví k mikrofonu, konkrétně jde o poslední čtyři jmenované. 

A kde že udeříme? Půjde o rybský Fishfest, již za týden. Jedná se o benefiční akci. Více prozradí text našeho houslisty, nyní i zpěváka, Bivoje:

Ahojte, lidi... Další koncert, co nás čeká, bude v našem domácím prostředí, a to na místě fotbalového hřiště v Rybí... Jedná se o akci zvanou Fishfest, kde si zahrajeme s dalšími hudebně nadanými rodáky z Rybí. Výtěžek z celé této akce půjde na zotavovací zdravotnickou péči jedné holčičky, která mohla být úspěšnou sportovkyní, avšak do cesty jí vstoupila zlá nehoda... Přijďte si užít parádní atmosféru a přispět na správnou věc!

Vaši Emerald Shine


:-( Loučíme se se...

... Štěpánem. Našeho screamera, growlera, zkrátka uřvaného dredáče :D, chce osud jinde. Poslední společný koncert si tak dáme dnes večer, na akci Witch Hunt Metal Night v pražské Modré Vopici. Štěpánovo vyjádření k věci si můžete přečíst pod obrázkem.

Kámo, děkujeme za tříletou spolupráci plnou zážitků. Budeš nám chybět nejen jako spoluhráč, ale taky jako kamarád, člen bandy. Počítáme nicméně s nějakým tím hostováním do budoucna, takže se na pódiu ještě určitě potkáme. :)

A jak to bude s Emerald Shine dál? V kapele nás nyní zbývá šest. Rozhodli jsme se, že v tomto počtu zkusíme pokračovat a nového zpěváka (alespoň prozatím) hledat nebudeme. Někteří z našich instrumentalistů totiž mají, kromě šikovných prstů, také příjemnou barvu hlasu, a tak se tito pánové ujmou čistých vokálů. Kromě toho jsme v hrdlech některých našich členů (a možná budete překvapeni, o koho se jedná :D) objevili dřímající nas*ané bestie, takže ani o drsnější hlasové projevy nebude naše hudba ochuzena. Mometálně je nová pěvecká sekce Emerald Shine ve stádiu experimentů a nacvičování, ale již 3. 6. zřejmě vylezeme na veřejnost a ukážeme, jak nám to nyní zpívá. Více info brzy, zatím prozradíme, že půjde o akci na domácí půdě. :)

Tak zatím... A dnes večer si to naposledy užijeme v dosavadní sestavě! \m/

Štěpán o svém odchodu:

„Všechno jednou, žel Bohu, končí. S těžkým srdcem vám všem fanouškům a příznivcům Emerald Shine musím oznámit, že končím na postu zpěváka, řváče, křiklouna a hajpovače. Byly to nesmírně zábavné a skvělé roky v životě mladého muzikanta. V kapele jsem fungoval od roku 2014, ať už na postu kytaristy a občasného vokalisty, či později i houslisty, až nakonec growlera/screamera. Tři nádherná léta, která mi přinesla mnoho zkušeností a nových dovedností, které stopro ještě využiji v mých ostatních a nových projektech/kapelách. Jinými slovy, s vámi jsem se o dost více naučil zpívat než v mých 19 letech, kdy jsem v kapele začal a zněl jsem jak ten taťulda, co se na Masters snaží zpívat Inis Monu s trojkou v žíle.

Povinnosti a životní události mě táhnou do jiného zákoutí České republiky. S kapelou Emerald Shine jsem však neskončil úplně nadobro, spolupráci již máme nějakou "předdomluvenou", takže se snad ještě někdy potkám i s vámi!

Poslední koncert, kde budu ještě oficiálním členem Emerald Shine, nás s bandou čeká v Praze 29. dubna, tudíž tuto sobotu. Doufám, že se tam s vámi uvidím!

Ještě jednou, DÍKY MOC!!!

Let the Emerald Shine!“