Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Emerald Shine metal / Nový Jičín

„2. 3. Hranice na Moravě, 23. 3. Kladno!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Rainy Night- Beneath the Stars EP (2016) 2 536 ×
  • Neverending Fantasy- Beneath the Stars EP (2016) 1 290 ×
  • Frozen Empire- Beneath the Stars EP (2016) 1 045 ×
  • Dance Beneath the Stars- Beneath the Stars EP (2016) 903 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Flétna, Píšťala, Growl, Kytara
Nástrojové obsazení: Harfa, Growl
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Scream

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Emerald Shine - novojičínská skupina hrající metalovou hudbu okořeněnou nástroji jako harfa, housle a flétny. Ve své tvorbě se inspiruje přírodou, fantastickými světy a bytostmi, což se odráží v textech písní i ve vyznění hudby samotné.

Kapela existuje od roku 2013, koncertuje od roku 2014. V lednu 2016 vydala debutové EP Beneath the Stars, aktuálně pracuje na svém prvním videoklipu a dlouhohrajícím debutu.

Členové:
Leena - vokály, flétny, píšťaly, akustická kytara (2013)
Ritchie - harfa, vokály (2013)
Radek - baskytara (2013)
Kamil - bicí (2013)
Dušan - kytara, vokály (2017)
Klára - housle, vokály (2018)


Bývalí členové:
Láďa - klávesy (2014 - 2015)
Marek - kytara (2013 - 2016)
Ondra - kytara (2015 - 2016)
Mirek - kytara (2016)
Štěpán - zpěv, growl, housle, kytary (2014 - 2017)
Bivoj - housle, vokály (2015 - 2017)

Bio a historie

PRAPOČÁTKY

Zakladatelé kapely, zpěvačka Leena a kytarista Ritchie, se poprvé potkaliv gothic rockovém uskupení Černá Zář v roce 2010. Oba to ale časem začalo táhnout k jinému žánru, pročež vznikl nápad vytvořit nový projekt nazvaný Emerald Shine.

Emerald Shine mohl být studiovou záležitostí nebo třeba Youtube projektem. Až počátkem roku 2013, po setkání s basákem Radkem, bylo rozhodnuto, že Emerald Shine se stane kapelou se vším všudy.

 

HUDEBNÍ AKTIVITY

Do konce roku 2015 kapela koncertovala poměrně vzácně. Formovala se sestava, kapela experimentovala s nástrojovým složením, hledala svůj zvuk (podrobnosti viz odstavec Vývoj sestavy).

V lednu 2016 vyšlo první EP Beneath the Stars“, na kterém je již nastíněn budoucí zvuk kapely. Následovalo společné DIY turné Far Beneath the Northern Stars Tour“ s brněnskými Wolfarian, v jehož rámci se Emerald Shine představili v různých městech na Moravě i v Čechách. Kromě klubů skupina zavítala i na soutěže a venkovní akce.

Koncem roku 2016 kapela započala práce na svém prvním videoklipu k písni Rainy Night“, jehož dokončení se z různých důvodů protáhlo až do současné doby. Rok 2017 byl celkově problematický, především docházelo k častým výměnám členů. Koncertů bylo méně než v roce předchozím, přesto si kapela zahrála mimo jiné na fesťácích jako FOLK METAL PILGRIMS a VALMEZFEST.

Co přinese rok 2018? Po vydání videoklipu se kapela definitivně rozloučí s ex-spoluhráči Ondrou, Mirkem, Štěpánem a Bivojem, kteří v klipu účinkují, a započne novou éru v sestavě Leena, Ritchie, Radek, Kamil, Dušan & Klára. Šestice již má připravený materiál na debutové dlouhohrající album, které by v průběhu tohoto roku mělo vyjít.

 

VÝVOJ SESTAVY

Původní představa zahrnovala standardní metalové obsazení s ženským zpěvem. Osud tomu však chtěl jinak a sestava se záhy začala vyvíjet - na metalové poměry - poněkud netradičně. Proces hledání té pravé hudební „tváře“ nakonec trval několik let.

Hned v začátcích se Ritchie rozhodl vyměnit kytaru za elektronickou harfu. Po nalezení dalších dvou spoluhráčů začala v září 2013 kapela fungovat v sestavě Leena (zpěv, flétny), Ritchie (harfa), Radek (baskytara), Marek (kytara) a Kamil (bicí). Později byl přijat ještě zpívající kytarista Štěpán a klávesák Láďa. Tak vypadala první kompletní sestava z roku 2014.

V roce 2015 klávesáka Láďu nahradil houslista Bivoj. Štěpán se rozhodl zaměřit se pouze na vokály a rytmickou kytaru přenechal nově příchozímu Ondrovi, čímž se sestava rozšířila na osmičlennou.

V červnu 2016 se kapela rozloučila s původním kytaristou Markem, jehož nahradil Mirek. Nicméně oba noví kytaristé, Ondra i Mirek, setrvali krátce, na konci roku se s Emerald Shine rozloučili a kapela se rozhodla dále pokračovat s jedním kytaristou, jímž se stal Dušan. Tak se počet členů vrátil na číslo sedm.

Počátkem roku 2017 kapelu opustil vokalista Štěpán. Kapela se rozhodla nového mužského vokalistu nehledat a využít hlasy stávajících členů Dušana a Ritchieho. Na přelomu let 2017/18 pak došlo k výměně houslistů, kdy na místo odešedšího Bivoje nastoupila Klára

V současné době má tedy Emerald Shine šest členů. Z počátků kapely zůstávají Leena (vokály, flétny), Ritcihe (harfa, vokály), Radek (baskytara) a Kamil (bicí), pozdějimi příchozími členy jsou Dušan (kytara, vokály) a Klára (housle, vokály).