Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Emerald Shine metal / Nový Jičín

„Soutěžíme na Rebelu a připravujeme debutové album!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Rainy Night (music video version 2017) 121 ×
  • Neverending Fantasy- Beneath the Stars EP (2016) 1 439 ×
  • Frozen Empire- Beneath the Stars EP (2016) 1 158 ×
  • Dance Beneath the Stars- Beneath the Stars EP (2016) 996 ×
  • Rainy Night- Beneath the Stars EP (2016) 2 665 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Flétna, Píšťala, Growl, Kytara
Nástrojové obsazení: Harfa, Growl
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Scream

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Emerald Shine je novojičínská skupina hrající fantasy metal, tedy tvrdou hudbu okořeněnou nástroji jako harfa, housle a flétny. Ve své tvorbě se inspiruje přírodou, fantastickými světy a bytostmi, což se odráží v textech písní i ve vyznění hudby samotné.

Kapela existuje od roku 2013, koncertuje od roku 2014. V lednu 2016 vydala debutové EP Beneath the Stars, v březnu jí vyšel první videoklip k písni Rainy Night. V současne době skupina pracuje na dlouhohrajícím debutu.

Členové:
Leena - vokály, flétny, píšťaly, akustická kytara (2013)
Ritchie - harfa, vokály (2013)
Radek - baskytara (2013)
Kamil - bicí (2013)
Dušan - kytara, vokály (2017)
Klára - housle, vokály (2018)


Bývalí členové:
Láďa - klávesy (2014 - 2015)
Marek - kytara (2013 - 2016)
Ondra - kytara (2015 - 2016)
Mirek - kytara (2016)
Štěpán - zpěv, growl, housle, kytary (2014 - 2017)
Bivoj - housle, vokály (2015 - 2017)

Bio a historie

PRAPOČÁTKY

Zakladatelé kapely, zpěvačka Leena a kytarista Ritchie, se poprvé potkali v gothic rockovém uskupení Černá Zář v roce 2010. Oba to ale časem začalo táhnout k jinému žánru, pročež vznikl nápad vytvořit nový projekt nazvaný Emerald Shine.

Emerald Shine mohl být studiovou záležitostí nebo třeba Youtube projektem. Až počátkem roku 2013, po setkání s basákem Radkem, bylo rozhodnuto, že Emerald Shine se stane kapelou se vším všudy.

 

HUDEBNÍ AKTIVITY

Do konce roku 2015 kapela koncertovala poměrně vzácně. Formovala se sestava, kapela hledala to svůj zvuk a to pravé nástrojové složení.

V lednu 2016 vyšlo první EP Beneath the Stars“, na kterém je již nastíněno, jakým směrem se vyznění Emerald Shine bude nadále ubírat. Následovalo společné DIY turné Far Beneath the Northern Stars Tour“ s brněnskými Wolfarian, v jehož rámci se Emerald Shine představili v různých městech ČR.

Koncem roku 2016 kapela započala práce na svém prvním videoklipu k písni Rainy Night“, jehož dokončení se z různých důvodů protáhlo nakonec na rok a půl. Rok 2017 byl celkově problematický, docházelo k častým výměnám členů. Koncertů bylo méně, přesto si kapela zahrála mj. na fesťácích jako FOLK METAL PILGRIMS a VALMEZFEST.

Začátkem roku 2018 byl konečně vydán videoklip Rainy Night“, který lze považovat za rozlučku se starou sestavou. V nové sestavě, kterou tvoří šestice Leena, Ritchie, Radek, Kamil, Dušan & Klára, nyní kapela připravuje debutové dlouhohrající album, které plánuje vydat letos na podzim.

 

VÝVOJ SESTAVY

Původní představa zahrnovala standardní metalové obsazení s ženským zpěvem. Osud tomu však chtěl jinak a sestava se záhy začala vyvíjet - na metalové poměry - poněkud netradičně. Proces hledání té pravé hudební „tváře“ nakonec trval několik let.

Hned v začátcích se Ritchie rozhodl vyměnit kytaru za elektronickou harfu. Po nalezení dalších dvou spoluhráčů začala v září 2013 kapela fungovat v sestavě Leena (zpěv, flétny), Ritchie (harfa), Radek (baskytara), Marek (kytara) a Kamil (bicí). Později byl přijat ještě zpívající kytarista Štěpán a klávesák Láďa. Tak vypadala první kompletní sestava z roku 2014.

V roce 2015 klávesáka Láďu nahradil houslista Bivoj. Štěpán se rozhodl zaměřit se pouze na vokály a rytmickou kytaru přenechal nově příchozímu Ondrovi, čímž se sestava rozšířila na osmičlennou.

V červnu 2016 se kapela rozloučila s původním kytaristou Markem, jehož nahradil Mirek. Nicméně oba noví kytaristé, Ondra i Mirek, setrvali krátce, na konci roku se s Emerald Shine rozloučili a kapela se rozhodla dále pokračovat s jedním kytaristou, jímž se stal Dušan. Tak se počet členů vrátil na číslo sedm.

Na jaře 2017 kapelu opustil vokalista Štěpán. Kapela se rozhodla nového mužského vokalistu nehledat a využít hlasy stávajících členů: Dušan se chopil čistých vokálů, Ritchie a taky zpěvačka Leena se pustili do studia screamů a growlů. Na přelomu let 2017/18 pak došlo k výměně houslistů, kdy na místo odešedšího Bivoje nastoupila Klára

V současné době má tedy Emerald Shine šest členů. Z počátků kapely zůstávají Leena (vokály, flétny), Ritcihe (harfa, vokály), Radek (baskytara) a Kamil (bicí), pozdějimi příchozími členy jsou Dušan (kytara, vokály) a Klára (housle, vokály).