Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Elysium metal / Týnec nad Labem

„Metal Fest Týnecký Mazec“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Growl
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Všichni kdo o to budou mít zájem, tak se k nám mohou přidat na naší facebookové stránce zde: http://www.facebook.com/groups/112945048747386/

Tady se můžete mrknout na nějaké videoklipy:

Nejnovější videjko nám kdosi natočil na Agressive Music Festu v Pohoří, červenec 2011, děkujeme :)

Youtube Video pQJMJR49dEAYoutube Video pQJMJR49dEA

 

Youtube Video Yvw6OWJm99oYoutube Video Yvw6OWJm99o

Youtube Video EiBX4SEYbn0Youtube Video EiBX4SEYbn0

Youtube Video Y4lPxRpCfK8Youtube Video Y4lPxRpCfK8

No a jestli se chcete opravdu zasmát, tak si pusťte tuhle reportáž aneb jak řekl jeden typos s nickem negroriginal: "Dejte blbci kameru a založí Novu." :)

Youtube Video QPzlfrDtUuQYoutube Video QPzlfrDtUuQ

Bio a historie

Skupina ELYSIUM pochází z Týnce nad Labem, vznikla v létě 2003. První krok k založení skupiny udělal kytarista Dušan Miňovský, který v témže roce odešel od speed-metalové kapely Rimortis. Kontaktoval bývalého bubeníka Cruel Barbarian Václava Paštyku a tento základ budoucí kapely oslovil ještě několik muzikantů z dalších spřízněných kapel v okolí. Volný baskytarista, teď již bývalého Mallstromu David Adamec se přidává ke dvojici muzikantů a kapela se v této sestavě pomalu začíná sehrávat.
Na podzim, již pojmenovaná skupina ELYSIUM oslovila bývalého zpěváka přeloučských Crionic Martina Kočího. Ten nabídku ihned přijímá a po 4 zkouškách v kompletní sestavě kapela odehrává svůj první koncert před kapelou Debustrol na "domovské scéně" v Týnci nad Labem .
Kapela se snaží stylově ubírat k techničtějšímu metalu, ovlivněným kapelami, jako Death, Nevermore, Dream Theater, Metallica. V březnu 2004 skupina nahrává svépomocí ve zkušebně v Týnci nad Labem své první třípísňové demo. Texty jsou v Angličtině a byly výhradní záležitostí zpěváka Martina Kočího. Koncem roku 2004 kapela nahrává v Břežanském studiu STEEP FOREST první oficiální CD s názvem Curiosity. K CD kapela natáčí svůj první videoklip ke skladbě Slaughter of the innocent .
S příchodem roku 2006 se ke kapele přidává nový kytarista Ondra Nesládek a vzápětí odchází zpěvák Martin Kočí. Na jeho post hned nastupuje Jirka "SORROWDY" Veselý. Skupina v nové sestavě začíná tvořit nový materiál na další CD a na konci roku 2006 navštěvuje studio ve Všechlapech u Nymburka. Počin nese název Private Hell k němuž byl v zimě z kraje roku 2007 natočen videoklip ke skladbě Pathetic Dawn. Následují rozhovory na rádiích RockMax a Beat. Téhož roku kapela pořádá první ročník letního festivalu Týnecký Mazec.
Rok 2008 přináší bohaté koncertování a tvoření nových písní, začíná příprava na nové CD. Dobrým úspěchem se dá považovat, že se Elysium probojovala do nejlepší desítky (ze 150) kapel jako předskokani Iron Maiden.
Během léta 2009 kapela nahrává ve svém studiu v Týnci nad Labem další materiál. O finální mix a mastering se postaral Pavel Hejč (kytarista kapely Vitacit) v pražském Professional sound studiu. Fošna dostala název Nine ways to leave a v září 2009 vyšla jako příloha hudebního magazínu Pařát. Následuje několik rozhovorů na českých rádiích a představení kapely na TV Óčko v pořadu Mad House. Kapela si zahraje i mimo Čechy.
Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé Elysium členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.