Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dysko501 rap-hip hop / Ostrava / Brno / Ballyconnell

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Dy Crew - 501 Demo
Format:: Rar/Mp3 192Kbps Time:: 40:25 Size:: 55,97MB

Psyek - Manchesterian Candidate Mixtape Part 1
Format:: Rar/Mp3 320kbps Time:: 67:08 Size:: 153MB

Psyek - Manchesterian Candidate Mixtape Part 2
Format:: Rar/Mp3 320Kbps Time:: 60:23 Size:: 138MB


Bio a historie

Dysko501 je projekt dvou členů, který přímo navazuje na ostravskou kapelu Dy Crew, jež v roce 2007 vydala první demo s názvem 501. To si volně stáhlo přes dva tisíce internetových uživatelů mladších 15 let. Poté co Semir Gerkhan odjel navždy do Bavorska honit neukázněné řidiče, měli Armin Tamzarian a Drake Ramoray nějaký materiál uložený v šuplíku a rozhodli se, že by byla škoda jej nepřepracovat a nevydat. Správně tušili, že jejich životní a profesní zkušenosti by mohli tentokrát využít i děti, kteří si již zajely busem 58 na radnici do Poruby pro svůj první občanský průkaz.

Armin Tamzarian působil u Dy Crew původně jako oděvní manažer. Ihned po vydání první desky odjel na rok sbírat hudební zkušenosti do Vietnamu ve hře na Dan Bau. Po návratu odmítl povolání ředitele na základní umělecké škole a rozhodl se aktivně věnovat rapu. A udělal sakra dobře. Drake Ramoray se na prvním albu Dy Crew podílel jako promo manažer, poté zkusil štěstí i jako herec. Během pádu do výtahové šachty při natáčení si však zkřivil malíčky na nohách, což zhatilo jeho naděje na profesionální hereckou kariéru. Podstoupil tedy operaci hlasivek, začal rapovat a to hodně dobře.

V dubnu 2009 pak konečně vychází na Zauba Dýza Records nová deska Dy Crew bandy, především jako projekt Armina a Drakea pod názvem Dysko501. Čekej 10 tracků o kundách a o sraní a 10 nekompromisních beatů z Dysko dílny. Projektu pomohli na svět také dva členové the most legendary WKC Crew. MTZ Karas vyprodukoval dva striktní beaty a Ichtyl SKE se postaral o kvalitní cover. Na nové desce Dysko501 se podílejí i dva členové původní Dy Crew, a sice Zero More jako ghostwriter a promo manažer a 59FIFTY jako producent a zvukový inženýr. Oděvního manažera Dysko501 už nepotřebují, to si pamatuj!