Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pavel Dvořák progressive-experimental / České Budějovice

„Don't think and play!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • The Second Soul 183 ×
 • Timeless 480 ×
 • Michael's theme 173 ×
 • Funboard 267 ×
 • New World 211 ×
 • Thousand thoughts 165 ×
 • Voice from the deep 128 ×
 • Midnight Fantasies 544 ×
 • A sign of shadows 220 ×
 • Silent End 367 ×
 • New Days (Rainy Days 2012) 243 ×
 • Freedom 423 ×
 • One Cloudy Day (piano improvisation) 231 ×
 • You said goodbye (In Memoriam) 278 ×

Novinky

Time is running ...too fast!

Upraveno:

ENGLISH VERSION BELOW THE VIDEOS

Ahoj kamarádi,

je to až neuvěřitelné, ale včera to byly rovné dva roky od mého posledního komentáře, blogu.. čehokoliv tady na bandzone! :) Ačkoliv to vypadá, že jsem hudebně umřel, tak tomu tak není - tato droga mě asi jen tak nepřejde :) A protože opět ... a neplánovaně je dlouhý zimní večer (tak jako tomu bylo dva roky nazpět), tak bych rád napsal pár slov o tom, jak to vlastně se mnou vypadá! Je to jednoduché - žiju a je to super! Tak Vám děkuji za pozornost ... :-D Na mou ukecanost by tento odstavec byl hodně málo... aneb jak by řekla jistá věštkyně "Hodně budeš někde!" xD

     Psal ze začátek roku 2015 a tento začátek se nesl ve znamení finálního dolazování nadcházející desky SEBASTIEN a následné zaměření na vydání. V tu dobu bylo celkem dost věcí na práci, znáte to - nahrávání, následné dohady...teda diskuze o tom, jak finální podoba bude vypadat... :) a poté přemýšlení o tom, co s nahrávkou, jak s nahrávkou a tak dále a tak dále!  V tomto období jsme samozřejmě začali pracovat s kapelou WARHAWK na novém materiálu, který se postupně začíná dostávat do finální, poslouchatelné podoby ( :-D ). 


     V průběhu roku jsme samozřejmě s těmito tlupami objevili na koncertech ať už klubových, či festivalových!  Warhawk jste mohli na Metalfestu v Plzni, v Praze na Fall Metal Attack 2015 či na výročním koncertě oslavujícím deset let existence kapely.
    Sebastien například zahrál na Hellhammer festivalu, hodonínském nadějném festivalu Made Of Metal (dnes už neexistujícím, díky vnějším politickým pro mě nepochopitelným vlivům) a také jsme zahráli v německém Hamburku, a to na křtu naší poslední studiové desky "DARK CHAMBERS OF DÉJA - VU", kde se jako u předchozí desky oběvili velmi známé tváře rockového světa (Tony Martin, Zak Stevens, Ailyn, Martin Marthus Škaroupka a další). Z tohoto počinu máme obzvlášť velkou radost a doufáme, že se deska líbí!

    Co se týče roku 2016, tak ten byl velmi výjimečný hned v několika ohledech. První je tedy ten, že jsem zase o rok starší, ale s tím bohužel nic neudělám.. xD
  Druhá věc vychází z toho, co jsem už malinko naznačil, a to je koncert v Německu.
Ale ještě před tím jsme odehráli koncert u našich sousedů v Polsku, konkrétně v krásném historickém městě Plock, kde pro mne pojem "městské slavnosti" dostali úplně jiný rozměr. Promiňte, ale headliner městských slavností black-metalová smečka "HATE", to byl tedy rachot! :) 
   Po vydařeném výletě, který nás tedy stál pravé zadní kolo a stabilizační tyč na autě jsme vyrazili na další koncert, tentokrát už to bylo ve Vizovicích na Masters Of Rock!
Hráli jsme tam v den, kdy jsem byl o rok starší, takže oslavy byly veliké a Ruda Jelínek má hruškovici dobrou, o tom žádná! :)
   No, a o čtrnáct dní to přišlo - největší výzva, strach, radost, nadšení, tréma a vlastně i cestovatelská výzva - WACKEN OPEN AIR 2016
  K tomu mohu říct jen jedno - pro každého fanouška metalu je to prostě povinnost!
Všechno to začalo tím, že se nám povedlo dostat naši muziku do několika trailerů WOA 2016.To jsme ještě nevěřili, že brány malé německé vesničky se otevřou i pro partu kluků z Čech. Stalo se tak, a my jsme za to moc vděční. Jaká byla má reakce, tu můžete vidět zde!
Jak říkám, bylo to prostě skvělé, asi o tom budu vyprávět ještě vnoučatům, někdy! :-D
Vše fungovalo, 100% profesionalita, atmosféra, prostředí, kapely, prostě ohromnej zážitek! Těch X stovek kilometrů za volantem prostě za to stálo, o tom žádné pochybnosti! Toto léto jsme ještě stihli festival "ROCK HEART" v Moravském Krumlově, kde jsme se společně potkali s HELLOWEEN, KERN, a dalšími.
   Tento rok také došlo na dva koncerty mého "one man bandu", a to vždy neplánovaně,  jako záskok!  Na videu níže můžete shlédnout, jak to vypadalo na FROVFESTU ve Vodňanech, kde jsem tento festival uzavřel, právě namísto původně naplánované kapely. 
    A aby toho nebylo málo, tento rok jsem navázal spolupráci se zahraničním projektem "DARKSTARANGELS", ve kterém jsem obsadil post klávesových aranží. Jedná se o multi-žánrové album, na kterém spolupracují např. legendární MICHAEL ANGELO BATIO , zpěvačka ROBIN BECK, kytaristka JENNIFER BATTEN, klávesista BOB KATSIONIS a další a další!  Momentálně nahrávám poslední skladbu a myslím si, že je se na co těšit! Byla to pro mne veliká výzva nahrát od AOR, přes metal, jazz až po taneční věci a ambient. 

A co bude dál?
Momentálně začínáme nahrávání na nových deskách jak Warhawku, tak Sebastien.

Nebojte, nudit se nebudeme, to teda ne!

Tak zatím ahoj, šťastný a veselý a pokud se neuvidíme, tak do nového roku jen to nejlepší! :)

SEBASTIEN - SPHINX IN ACHERON (OFFICIAL VIDEO)

Youtube Video vfL99y8HauoYoutube Video vfL99y8Hauo

DARKSTARANGELS - DEMO

Youtube Video xPqXaZe87pcYoutube Video xPqXaZe87pc


SEBASTIEN - PHOENIX RISING ( live @ WACKEN OPEN AIR 2016)

Youtube Video 8SiFaYj8mmEYoutube Video 8SiFaYj8mmE

RHAPSODY OF FIRE - EMERALD SWORD (international collaboration cover)

Youtube Video 06ZxV8dkWBsYoutube Video 06ZxV8dkWBs

SONATA ARCTICA - AS IF THE WORLD WASN´T ENDING (COVER)

Youtube Video WCh25Y-0d0YYoutube Video WCh25Y-0d0Y

FROVFEST 2016 (live)

Youtube Video Wa6PLslf2_oYoutube Video Wa6PLslf2_o

ENGLISH VERSION:

Hello friends,

 

It is almost unbelievable, but yesterday was equal to two years since I´ve written anything like a blog here on bandzone! :) Although it seems that I am musically died but I´m not! – this obsession will stay with me I guess forever! J And today ... just like two years ago - long winter´s night, I would like to write a few words about the things how it´s going and how it was past 2 years! It's very simple - I live and it's great! So thank you for your attention and support... :-D Okay, let´s do that!

 

     It was the early of 2015 and the beginning was marked like „in the name of the final arrangements“ of our upcoming SEBASTIEN album. We were in final process, mix and mastering was nearly done. Then we had to focus on the release. At that time, there were quite a lot of things to do, you know – recording, then the discussion of how the final form will look like ... :) and then thinking about what to do with the record and how to promote the record at its best! In this period, of course, we started working with the band Warhawk on new material, which is gradually starting to get into the final, listenable form (:-D).

 

 

     During the year, we obviously appeared at the gigs, whether club or festival ones as well! Warhawk appeared at METALFEST OPEN AIR in Pilsen, FALL METAL ATTACK 2015 or at the annual 10th year anniversary gig.

    Sebastien, played on HELLHAMMER FESTIVAL, Hodonin festival MADE OF METAL (now nonexistent, due to external political to me incomprehensible reasons) and many others. We also played in Hamburg, Germany, at the release party  of our latest studio album "DARK CHAMBERS OF DÉJÁ - VU". As on the previous album we have many interesting guests on board (Tony Martin, Zak Stevens, Ailyn, Martin Marthus Škaroupka and others). For this action, we have a particularly great joy and hope you guys like that!

 

    Regarding 2016, so it was very exceptional in several respects. Firstly, it is because I am a year older, but that, unfortunately, I cannot do nothing with it.. xD

  The second thing is based on what I've little  indicated - another concert in Germany.

But before that,  we have played a concert with our neighbors in Poland, specifically in the beautiful historic city of Plock, where the meaning of  "A city celebration concert" got a completely different dimension. Sorry, but the headliner of the „city celebration concert“,  black-metal band "HATE", that was a great rumble! :)

   After this successful trip for us, (we´ve damaged the right rear wheel and stabilizer bar on the car), we went to another concert, this time it was in Vizovice at the MASTERS OF ROCK!

We played there as a opener for Saturday and this day was very special for me. I was a year older that day, so the celebrations were great and Rudolf Jelinek (Czech plum spirit producer)  really knows how to handle the situation like this one!  

    Well, two weeks later  - the biggest challenge, fear, joy, excitement, stage fright and actually traveller´s challenge – WACKEN OPEN AIR 2016

  All I can say only one thing - for every fan of metal, it's a DUTY!

It all started with the fact that we managed somehow to get our music into several trailers WOA 2016. We still did not believe that a small German village could open the gate for a bunch of guys from the Czech Republic. It happened, and we are very grateful for that much.As I said, it was just great, about which I will tell my grandchildren , sometimes! :-D Once again, thanks a lot who made this happen! Everything worked 100% professional, atmosphere was totally phenomenal, environment, bands, simply the biggest experience ever! The X hundred kilometers behind the wheel just worth it, no doubt about it!

     This summer, we also appeared on the festival "ROCK HEART" in  Moravsky Krumlov, where we met together with HELLOWEEN, Kern, and others.

   This year also saw two of my concerts, "One Man Band", and always unexpectedly, as a standart! In the video below you can see how it looked on FROVFEST music festival in Vodnany, where I closed the festival, instead of the initially planned band.

    As a last project, this year I formed a partnership with a foreign project called "DARKSTARANGELS" where I covered the keyboard arrangements. This is a multi-genre album, which cooperates eg. the legendary MICHALEL ANGELO BATTIO, singer ROBIN BECK , guitarist JENNIFER BATTEN, keyboardist BOB KATSIONIS and another, and another super guests! Currently I´ve been working on the last song and I think that is something to look forward! For me it was a big challenge to record from AOR through metal, jazz, dance to the ambient chillout stuff.

 

And what's next?

Currently we are working on the new  Warhawk and Sebastien material.

I would like to thank you for your time spent on this blog, for your amazing support and I wish you all the best!

 

Cheers, Pavel.


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Sonar

Gratuluji ke všem dosavadním i budoucím úspěchům! Jen tak dále, konečně mají čeští klávesáci pořádného leadera! :)

Zobrazit všechny názory »