Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dresscode crossover-rock / Praha

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • V_PASTI 1 060 ×
  • PROBER_SE 817 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

DressCode

www.dcband.cz

Jsme pražská kapela založena v březnu roku 2007.

 

Facebook

YouTube

Bio a historie

Vznik kapely DressCode se datuje do března roku 2007, kdy se na jedné narozeninové party sešli kytarista Lukáš a bubeník Majk, bývalí členové dnes již neexistujícího bandu Trigger, a po pár pivech se shodli na tom, že hrát v cizích kapelách není úplně ono, takže není důvod nezkusit to po svém. Tak začalo hledání dalšího osazenstva kapely. Na doporučení skvělého basáka a kamaráda Marka Haruštiaka (ex Five o'clock Tea, nyní Krucipüsk) se ke kapele přidal neméně šikovný a dobrý basák Pepe se kterým se začaly pomalu tvořit nové songy. Zbývalo ještě obsadit post za mikrofonem. O ten se přihlásila Lucka (mimochodem, je náhoda, že zpívala v Triggeru? :-)) a kompletní kapela se pod jménem DRESSCODE pustila s vervou do práce.

Nicméně, nic nemůže být úplně jednoduché, a tak si i DressCode museli na své cestě kupředu projít přes problémy, ať už to byl Luccčin odchod, kvůli studijní cestě do Anglie, výpověď ze zkušebny, nebo opětovný odchod nového zpěváka Martina o vánocích v roce 2007, kvůli pracovnímu vytížení.

Naštěstí se na jaře 2008 na Majkově narozeninové party objevila Lucka a po společné zkoušce bylo všem jasné, že takhle je sestava DressCode kompletní! Kapela se s novou vervou pustila do práce na nových peckách a na podzim 2008 nahrála svoje minidemo v počtu tří songů.

A v lednu 2009 DressCode konečně odstartovali svoje tour a pořádně rozduněli našlapané Rock Café. Během půl roku kapela projela kluby v Praze i mimo ni a tato štace vyvrcholila v červnu 2009 první skvělou V.I.P. party a koncertem na lodi Odra na Vltavě. Murphyho zákony ale pořád platí, a tak během prázdnin kvůli své zraněné ruce a z osobních důvodů opustil kapelu bubeník Majk, jeden ze zakládajících členů. Za jeho zabijácké rytmy mu děkujeme.

Hledání náhrady za Majka naštěstí netrvalo déle, než bylo nezbytně nutné a tak v září 2009 usedl za bicí Ota "Zrno" Krojzl. S ním kapela opět nabrala neuvěřitelné obrátky a po rychlém sehrání znovu vtrhla na pódia klubů a zopakovala si V.I.P. party na Odře. Ale jak se říká, nic netrvá věčně a tak i Zrno v listopadu 2010 zcela nečekaně oznámil, že v DressCode končí.

Prázdné místo po Zrnovi za bicími se naštěstí znovu podařilo rychle zaplnit. Obsadil ho skvělý Dave, se kterým se kapela velice rychle sehrála a pustila se do další práce, koncertování a v říjnu 2011 i do nahrávání nového proma ve studiu Propast.

 Bohužel začátkem roku 2012 se v kapele začaly objevovat první názorové neshody a to jak v oblasti hudebního směřování, tak i v osobní rovině. DressCode se i přesto pořád snažili co nejvíce koncertovat, ale třenice neutichly, naopak situace se vyhrotila natolik, že v září 2012 ohlásila kapela svůj poslední koncert. Kruh se uzavřel, protože stejně jako v RockCafé DressCode vyrazili na svou tour, tak ji v RockCafé i ukončili.

 Zbytek je historie…