Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Doutnající Pařezy rock / Šťáhlavy

„Nová eb adresa: www.doutnajiciparezy.cz“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Vánoční kaktus 472 ×
  • Anděl je vůl 368 ×
  • Stíny 280 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Skupina Doutnající Pařezy vznikla v květnu léta Páně 1994 ve Šťáhlavech na plzeňsku na základě neopunkového sdružení Asanační komise. Změna začala příchodem druhého kytaristy Radka Šroubka, pokračovala na postu bubeníka, kde Tomáše Červeného vystřídal Pavel Sekyrka a konečně ve stylu hudby, která se po té ubírala více rockovým směrem ačkoliv si i nadále skupina ponechala svůj osobitý výraz.

Takže složení skupiny Doutnající Pařezy v té době bylo:

Pařez č.1 (Petr Kostka) - kytara, zpěv
Pařez č.2 (Petr Slavík) - baskytara
Pařez č.3 (Radek Šroubek) - kytara, zpěv
Pařez č.4 (Pavel Sekyrka) - bicí

Skupina krátce na to začala koncertovat. Historicky první koncert hráli Doutnající Pařezy s novým repertoárem již na podzim roku 1994 v klubu Flora v Plzni. Koncem roku 1995 hrála kapela poprvé v tehdy nově otevřeném beatovém klubu JAM v Plzni, kde poté s malými výjimkami pravidelně koncertovala každý měsíc a do roku 2005, kdy kapela zahájila období nečinnosti jen na pódiu v JAMu odehrála více než 100 koncertů.

V roce 2000 se Doutnající Pařezy zúčastnili soutěže rockových skupin Beatová liga, kde se probojovali do finále, ve kterém obsadili 4.místo.

V září 2008 ukončila skupina dobu hibernace a opět začala útočit na uši posluchačů v klubech, festivalech i tradičnich českých vesnických zábavách.

Složení skupiny zůstává kromě bubeníků stejné. Jejich úmrtnost ve skupině DP je dosti vysoká, neboť vždy po několika letech dochází na tomto postu k výměně. Ani bubeník Radek Šilhánek (Pařez č.7 - nyní Interitus) již čtvrtý v pořadí nevydržel. Před ním ve skupině kromě již zmiňovaného prvního bubeníka Pavla Sekyrky (bohužel již není mezi námi) působil v období let 1997 až 1999 Luděk Krčmář (Pařez č.5), který se po čtyřleté přestávce zase ke skupině vrátil a 2000-2001 Rudolf Pojer (Pařez č.6). V současné době (2009) je za bicími opět nová tvář a to Martin Eret (Pařez č.8).

Bio a historie

Fanoušci: 30

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
8 314
Poslechnuto skladeb
1 319
Profil registrován
6.3.2008