Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Divokej Bill rock / Úvaly

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Batalion 9 825 ×
  • Půl pátý ráno 7 324 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

V roce 2010 nebude možné vidět kapelu Divokej Bill na žádném z festivalů (s výjimkou domovských festivalů Ouvalskej Bigbít a Rock for People) – kapela totiž jede ohromné turné s vlastní scénou a technikou k aktuálnímu albu Mlsná.
Turné bude rozděleno do 3 částí. První začíná již v březnu a obsahuje koncerty ve velkých koncertních sálech. Pomyslným předělem pak bude datum 12.5., kdy se uskuteční koncert v Incheba areně (dříve Malá sportovní hala). Po tomto koncertu se turné přesouvá do amfiteátrů a dalších venkovních prostorů, aby se pak v říjnu v rámci své třetí fáze opět vrátilo do koncertních sálů. O tom, že koncertní diář kapely je opravdu naplněný svědčí i to, že jen od března do srpna 2010 je naplánováno přes 40 zastávek.
Divokej Bill připravuje na turné speciální scénu, projekce i světla. Na každém koncertě pak bude mít i předkapelu. V březnu bude Billa „předskakovat“ Five o’clock Tea, v dubnu Mother’s Angels, v květnu až srpnu kapely Medvěd 009 a Mandrage (na každém koncertě vždy 1 z nich – viz. rozpis koncertů na webu www.divokejbill.cz).
Pátá řadová deska kapely Divokej Bill Mlsná vyšla na začátku listopadu 2009 a už lze tvrdit, že je jednou z nejúspěšnějších alb tohoto roku. K singlu Batalion, vznikl i jedinečný klip, který natočil režisér  Jan Bártek – držitel cena Anděl 2008 za nejlepší klip roku (Bratři Ebenové – Folkloreček). Natáčení bylo produkčně i postprodukčně bylo velmi náročné a klip se tak řadí mezi nejnákladnější tuzemské klipy posledních let. (http://www.youtube.com/watch?v=twzy26y2_wc)

Bio a historie

Kapela Divokej Bill vznikla v roce 1998 v Úvalech u Prahy. Na svém kontě má dosud čtyři řadová alba Propustka do pekel (2000), Svatá pravda (2001), Mezi nima (2003), Divokej Bill (2006) a dvě živá CD/DVD Lucerna Live (2004) a Rock For People (2007). Skupina, která loni oslavila deset let existence společným turné s Čechomorem a během své kariéry odehrála už na 870 koncertů včetně dvou krátkých evropských turné coby support žánrově i lidsky spřízněných britských Levellers, patří se svou fúzí folku, rocku a keltské hudby mezi nejpopulárnější kapely v ČR.

Sestavu Divokýho Billa tvoří: Václav Bláha (kytara, zpěv), Miloš Jurač (baskytara, zpěv), Štěpán Karbulka (zpěv, tamburína, megafon), Adam Karlík (housle), Roman Procházka (akustická kytara, zpěv), Jan Bártl (banjo), Martin Pecka (akordeon) a Marek Žežulka (bicí).

Fanoušci: 1894

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
81 818
Poslechnuto skladeb
17 149
Profil registrován
11.2.2010