Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Discomfort hardcore-experimental / Týniště nad Orlicí

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Niněra, Ukulele, Jódlování, Growl, Scream, Syntezátor / Sampler, DJ
Nástrojové obsazení: Zpěv, Beatbox, Growl, Rap, Scream, Jódlování
Nástrojové obsazení: Bicí, Conga, Dřívka, Darbuka, Mrdanga, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

DISCOMFORT = synth-punk-chaos kdysi z Tesly, dnes z bowling areny v Týništi! Kytara, bicí, syntetický zvuky, pot, vztek, emoce... Viva la Revolución Digital!

 

Bio a historie

Počátky projektu DISCOMFORT sahají do prosince 2005, kdy se sešli bývalí spolhráči z punkové skupiny Barák 43, BQ a HH, a začali přemýšlet o skupině, ve které by využili počítačové smyčky, které vytvářel BQ vedle svého působení v punkové úderce Caximba.

Rok 2006 skupina ve stále dvojčlenném složení strávila nákupem vybavení, zkoušením v nevytopené garáži, sháněním zpěvačky (několikrát a neúspěšně), sháněním zkušebny a později zkoušením v objektu bývalé Tesly v Hradci Králové.

Místo působení a počet členů skupiny byl podnětem k pracovnímu názvu projektu NIKOLA TESLA ORCHESTRA, který se však nikdy nestal názvem oficiálním.

Když na konci října skupina, spolu s ostatními nájemníky, dostala výpověď z tesly, opět hledala zkušebnu. Problém byl vyřešen v prosinci 2006, kdy se zkoušky přesunuly do prostor v Pardubicích, kde skupina zkoušela do jara 2009.

V dubnu 2007 se k dvojici (po dalších zklamáních se zpěvačkami) přidává W, která se konečně zdá být vhodnou kandidátkou na tuto pozici. Ve tříčlenné sestavě a už pod názvem DISCOMFORT skupina usilovně nazkoušela 10 písní, které zazněly živě 30. června u Draka v HK na jejich historicky prvním vystoupení.

Složení skupiny léto 2007: W - zpěv, HH - basová kytara, BQ - elektrická kytara, comp + special guest: japonský bubeník.

Aktualizace zima 2007: Vedle robotického bubeníka a perkusionisty byl angažován i robotický zpěvák Johnny R. Cache, který úspěšně debutoval na koncertu v pardubickém divadle Exil, kde nahradil indisponovanou zpěvačku W. Rušivý lidský faktor tak ve skupině má již jen zhruba padesátiprocentní vliv.

V lednu 2008 natáčí skupina ve zkušebně první demo "Hello, I'm Johnny Cache", kde se objevují 4 písně bez lidského vokálu. Všechnu práci odvedl robot Johnny R. Cache.

Aktualizace léto 2008: Robotický zpěvák Johnny R. Cache musí začít obhajovat svou pozici, neboť se na něj tvrdě tlačí nová zpěvačka a DJka P. V současnosti působí ve skupině oba, ale vliv P vzrůstá.

Na přelomu let 2008-09 přichází na svět další demosnínek "Digitální revoluce". Zde se už naplno mohla projevit P. Svou roli jako pomocný vokalista si užil i BQ. Sestava je však zároveň oslabena nejprve dočasným, ale pak trvalým odchodem baskytaristy HH, kterého však nahrazuje robot Sid Viscous. Ten je slyšet už na nahrávce "Digitální revoluce".

Rok 2009 je, kromě jarního stěhování zkušebny z Pardubic do Hradce Králové, ve znamení intenzivnějšího koncertování - koncerty se skupinou Animatronix v jižních Čechách, Lesní punk atd. Účast Discomfortu v soutěži Skutečná liga.

Konec roku 2009: Kapela přechází do "zimního spánku", který je provázen odchodem P, vypadá to, že definitivním.

2010: Začátek roku provází stěhování zkušebny, hledání nových členů a v neposlední řadě nástup bicmena Berryho, čímž je prolomeno jedno ze základních tabu kapely. Čekáme na zpěvačku...

Prosinec 2010: Zpěvačka nikde. No tak to odzpívám sám no. První koncert v nové sestavě 25. prosince v bistru u vody v Rychnově nad Kněžnou.

Léto 2011: Nastupuje nový pěvec a rytec Emo Zub, skupina pilně zkouší, ale na Lesním punku vystupuje pouze ve dvou. Zub se necítí být dost silný na vystoupení na tak náročné scéně. Na podzim zkoušení pokračuje. Snažení vrcholí začátkem roku 2012, kdy trio zavítá do studia Pulton, kde nahrává 4 skladby. Koncertní činnost se však aktivněji nerozvíjí. 

Podzim 2012: Ukazuje se, že Lesní punk 2012 byl labutí písní Emo Zuba jako zpěváka Discomfortu. Zub se loučí a káru dál táhnou jen dva členové, zakladatel Baracque a bubeník Bery Niemand. Po krátkém záchvěvu hledačství bájného třetího se rozhodují aktivní hledání ukončit a energii nadále rozdávat jako duo.

Nicméně na podzim 2013 se ozývá na jeden hodně starej inzerát pěvec Kuba, kterej je s náma už rok :) (psáno leden 2015)