Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dirty Case hip hop

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Člen Šumperské hip-hopové formace, jejíž začátky sahají do roku 1992. Tehdy ještě pod názvem Naughty Boyz začíná jako první kapela tohoto druhu experimentovat s tvorbou muziky - vše na přístrojích Didaktik M.

Roku 1994 se skupina přetransformovala na nynější Crackers a natáčí třítrackové demo v nahrávacím studiu FONTIS.

Roku 1996 dochází k odchodu několika členů, kapela dále pokračuje ve složení Dirty Case (zakládající člen) a ROCA. Jsou natočeny skladby jako např. Nájemní Vrazi nebo Syntetické město. Dochází také ke změně hardware – Didaktik střídá Amiga 1200, o dva roky později je tvorba realizována již na PC. V této době vznikají stěžejní písně jako Proč mě nechce takhle země, Army apod. Později ROCA odchází do Brna.

Roku 2000 se Crackers seznamují s britským hudebníkem a producentem Richardem Hirstem a následujícího roku v jeho studiu Ocean Factory nahrávají legendární Lev vlez, Zločin, Gangster, Skrýš. Tohoto roku se také zakládající člen Dirty Case stěhuje do Brna. Vznikají nové skladby jako např. Brno - Tuřany nebo Cejl 33.

Roku 2003 začíná spolupráce s MC Casey, dnešním členem skupiny Str8 Union. Vychází singl Little Song s osmipoložkovým tracklistem.

Pro velký zájem vychází v roce 2008 reedice singlu Little Song, jehož součástí je druhé bonusové CD Official Unreleased, obsahující 18 nikdy nevydaných skladeb.