Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dg 307 alternative-experimental

„21.3.2016 Pustina a DG 307 - Studio hrdinů 20:00“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Papírový aPsolutno 5 176 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Ukolébavka (Lullaby) 5 141 ×
  • Krůpěje potu 4 609 ×
  • Básníci ticha 4 979 ×
  • Procházim se krajem střepů 3 683 ×

Novinky

Podpořte projekt Pustina s Pavlem Zajíčkem a DG 307 na DVD

Divadelní hra Pustina, kterou v současné době uvádí pražské Studio hrdinů, je věnována Pavlu Zajíčkovi, básníkovi a hudebníkovi skupiny DG 307. Proto se v představení objevuje živá hudba tohoto souboru, ale jeho rovnocennou součástí je i filmová projekce a zejména herecké výkony. Tyto tři složky se navzájem propojují a ovlivňují a vzniká tak specifický a originální tvar na pomezí filmu, koncertu a divadla.

Do hlavní role byl obsazen sám Pavel Zajíček, hra má proto silně autobiografický rozměr. Jak divadelní inscenaci, tak jeho filmovou úpravu režíruje Miroslav Bambušek, jehož neotřelý způsob práce je známý všem milovníkům alternativního umění. Protože nám je líto, aby Pustina skončila divadelní derniérou, rádi bychom ji převedli na formát DVD jako trvalý záznam té magické chvíle.

Obrazovým bonusem k vlastní inscenaci by byl záznam koncertu Dg 307 v Akropoli 2013, audioCD s dosud nezveřejněným autorským čtením Pavla Zajíčka a další dokumenty. Rádi bychom začali natáčet začátkem dubna, aby DVD mohlo být uvedeno na podzim roku 2016. Celý "balíček" vydává Guerilla Records, obvyklý partner tvorby jak Pavla Zajíčka, tak podporovatel multimediálních projektů Miroslava Bambuška.

https://www.startovac.cz/projekty/pustina-film-na-dvd/


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Tomáš Klokan Zloch


Bez profilu

První ohlasy (text distributora BlackPoint):
"Cold Storage byla stará průmyslová lednice v areálu opuštěné londýnské továrny, kde zkoušela skupina This Heat, avantgardní parta z okruhu Rocku v opozici. V této místnosti nahrál Pavel Zajíček v roce 1982 své pochmurné preparované klavírní meditace na téma opusu Pustá země E.S. Eliota. Je dobře, že se dílko po téměř 35 letech podařilo zachránit a vydat. Zajíček měl patrně skutečně velké depky, nahrávka je velmi zničující ve smyslu negativního působení na posluchače. To však neznamená, že je umělecky sterilní. Naopak, má velmi silné umělecké fluidum, nonverbální přesah, který se umělci nepodaří vymámit z nitra každý den. Nahrávka zborcených zvuků a monotónních kakofonií s civilní recitací Pavla Z. je jedna z nejlepších, které umělec udělal."

Tomáš Klokan Zloch


Bez profilu

V pátek 23. září v upomínku na nedožité 72. narozeniny Martina MAGORA
Jirouse uskuteční grilovačka pod jeho bustou na pražské Neklance č.p.
24, oheň rozděláme v 17 hodin Občerstvení zajištěno v podobě steaků z
jelana a divočáka. A bude pivo. A bude i kultura: program zajistí
vydavatelství Koleno a Vítek Kremlička. Při této příležitosti také
uvedeme i novou nahrávku Pavla Zajíčka Tha Waste Land a doufáme v – byť
jen chvilkovou – přítomnost autora.

Tomáš Klokan Zloch


Bez profilu

zítra ve Vagonu koncík pro Pavla....
Protože máme Pavla Zajíčka rádi, a víme jak na tom momentálně je, rozhodli jsme se veškerý výdělek z tohoto koncertu věnovat právě jemu. Přijďte si poslechnout muziku, kterou i PZ má rád, a tím ho všichni podpořme. Díky moc.

All tomorrows band.....zve

Zobrazit všechny názory »