Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Demiurg death-metal / Karviná, Havířov

„Nové CD WEBS OF LIFE !“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

DEMIURG - deathmetalová kapela původem z Karviné

Line-up:

Lumír - guitar,vocal

Megoš - bass

?? - drums

 

Kontakty:

www.demiurgband.cz 

www.bandzone.cz/demiurg

MEGOŠ: megos@tiscali.cz, +420 608 714 643

LUMÍR: klumir@volny.cz,  +420 737 750 914

Pořádáme metalový festival METAL ATTACK FEST. Kapely, které by si chtěly hrát na tomto festu, ať se ozvou! Jde o výměnné koncerty.

 

RELEASES:

2004 - promoCD

2006 - CD Attack from the other side

2006 - DVD Live in Nitra

2007 - MCD Alone/The night hunt

2010 - CD Signed by evil

2011 - CD Tribute to Torr - Institut černého kovu (skladba Pán snů)

2013 - Door to truth/Under pressure (homestudio)

2015 - CD Webs of life

Bio a historie

1998 – vznik kapely

 Kytarista Lumír se dává dohromady s bubeníkem Grzybem, zpěv obsazuje Lukáš a basu Oldman. Kapela se po pár odehraných akcích rozpadá…

2004 - obnovení činnosti

 Lumír s Grzybem a Oldmanem přibírají Jirku na druhou kytaru a začínají tvořit nové věci. V létě točí ve studiu P.Galise v Karviné 2-skladbové promo CD+intro. Oldmana v říjnu střídá na basu Megoš

2005 – Attack from  the other side

 V červnu se natáčí ve studiu Artvox v Šenově plnohodnotné album Attack from the other side. CD vychází pod labelem Metal Burning Music v květnu 2006, kapela také natáčí klip k titulní skladbě a propaguje svou tvorbu mj.v Madhouse a Metalhey.

2007 –  Alone/The night hunt

 V únoru jde kapela nahrávat nové mini CD Alone/The night hunt. Začíná také organizovat výměnný fest Metal Attack fest. V květnu ale nečekaně odchází Grzybo a kapela prozatím tedy vystupuje s bicími nahranými na CD. V srpnu nastupuje za bicí Láďa a kapela je opět kompletní.

2008 - 2009

 Láďa je v pro neshody v dubnu vyhozen a kapela opět pár vystoupení hraje s bicími z CD. Tvoří se nové skladby, které však kytarista Jirka nestíhá a tak kapelu opouští.

2009 - 2010

 V lednu 2009 kapela zkouší mladého nadějného kytaristu Benyho, který je okamžitě přijat. Na květen je domluveno studio za účelem nahrání nové skladby. Den před nástupem do studia kapela oslovuje bubeníka Michala, který pak skladbu nahrává. Je rozhodnuto přibrat Michala jako stálého člena. V srpnu kapela nastupuje do studia DIGAZ natočit nové CD Signed by evil. CD je kompletně hotovo v listopadu a začíná se hledat vydavatel. Na jednom koncertu se dává dohromady s vydavatelstvím Metalswamp, u kterého CD v červenci 2010 vychází. Bohužel začaly problémy s Michalem, který si dal pauzu, až nakonec v listopadu 2010 odešel.

2010 – 2011 – rok nečinnosti

 V mezidobí se zkouší pár bubeníků, kapela nekoncertuje. Bubeník Aleš jako host natáčí skladbu na tributní CD Torr(srpen 2011), po domluvě je opět navázána spolupráce s Michalem.

2011 - 2013

 Kapela je od září tedy kompletní a secvičuje playlisty jak Demiurgu, tak i Death revivalu. Bohužel kytarista Jakub se v červnu 2012 rozhodl, že už se nechce podílet na tvorbě obou kapel, a proto na koncertech už vystupuje pouze jako host. Kapela v roce 2013 připravuje materiál na nové CD, demoverze 2 nových skladeb jsou k poslechu na BZ. Na konci roku ukončuje spolupráci s bubeníkem Michalem pro jeho absolutní nezájem o dění v kapele.

2014

Paradoxně odchod bubeníka kapele pomohl, a skladby na nové CD jsou z 90% hotovy. Kapela má přislíbeno vydání nového CD, a proto usilovně hledá bubeníka na nahrání. V mezidobí se domlouváme na opětovné spolupráci s kytaristou Jakubem, který ukončil své působení v jiných kapelách. Jakub ale opět nejeví o kapelu žádný zájem a proto všechny kytarové party na novém CD bude nahrávat Lumír. V prosinci začíná kapela nahrávat nové CD Webs of life opět ve studiu Digaz.

2015

Nahrávací proces je ukončen v půlce února (nahrávalo se celkem cca 5 dní) a začíná míchání a tvorba bookletu. Finální verze CD je dokončena v březnu, v dubnu jsou CD vyrobeny ve vlastním nákladu...