Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

DDPZ punk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Petr Malimánek

Tel.: +420720490552


 

Bio a historie

Historie kapely D.D.P.Z.


Tak jak to všechno začalo? Samozřejmě u chlastu. Ne dobře, původní zakladatelé jsou: Punkáč (zpěv) a Pšenda (basa). Znají se už od první třídy základní školy. Už na té základce domluvali kapelu, ale samý kecy a kapela v prdeli. Až si Pšenda konečně koupil basu. Mimochodem pěknou sračku - ale tak byla to první basa. No a k tomu ještě horší kombo, ale později ho prodal ještě většímu volovi asi za 4500Kč, ale cenu to mělo 4,50Kč. Kombo si pak koupil - celkem solidního Warwicka - myslím, že „120cítku“. No ale abychom se vrátili ke vzniku kapelky. Kapelu zatím tvořili Punkáč a Pšenda, ale nikdo jinej. Punkáč pak poznal na jazykovce dalšího člověka – Oťase (kytara). Jen co se seznámili, tak se bavili o hudbě a druhej den si hned šli zahrát. No a hned si řekli, že tedy můžou mít kapelku. Tak už byli tři. Sice to bylo dohodnutý, ale nakonec dlouho trvalo, než si společně zahráli. Nebylo kde. Tak následovaly jen domluvy, domluvy a domluvy… No a chlastání a chlastání. Až pak alespoň undergroundový zkoušení u Punkáče doma v pokoji a zoufalý shánění bubeníka… nešlo ho sehnat. Měla bejt zkušebna u Punkáče ve sklepě, ale pak to padlo, protože byly problémy s bytem, takže do zoufalýho shánění bubeníka se přidalo i zoufalý shánění zkušebny. Jo, abych taky nezapomněl - během toho, když byl Punkáč s Oťasem na pivku na zahrádce, tak koukali na bordel, co tam udělali nějaký hovada, a Oťas to okomentoval slovy: „Demence Debilně Pokročilýho Zmrda“… A tak vlastně vznikl název kapely - D.D.P.Z. (Demence Debilně Pokročilýho Zmrda). V týhle sestavě, co jsem zmínil, hráli ještě tak půl roku, kde se dalo, dokud nesehnali Soba (druhá kytara). Seznámili se s ním o rok dříve na Punkáčovejch narozkách, no a pak ho vzali do kapelky, ale zoufalý shánění bubeníka a zkušebny stále pokračovalo. Tak zkoušeli pořád, kde se dalo v této sestavě, no a pořád chlastali. Jak jinak. No, trochu to urychlíme - později poznal Punkáč v nové práci nového a hodného pana Zdendu, který má také kapelu, tak si o tom povídali a Zdenda se rozhodl, že pomůže. A tak díky němu měli zkušebnu. Za 1000Kč měsíčně plně vybavená zkušebna. A mohli tam chodit, jak chtěli, to se jen tak nesežene.

Tak zoufalý shánění zkušebny skončilo, už jen ten bubeník… Ale zkušebna byla bomba… Tak celkem vydatně zkoušeli a pak už to šlo samo... zkoušeli a zkoušeli a už je nebavilo shánění bubeníka, tak pozvali do zkušebny Rýdlose (bubeník), kterýho znal Punkáč a Oťas z jazykovky. Pozvali ho, protože měl celkem dost dobrej hudební sluch, no a nezmýlili se. Překvapil je a ještě měl nehoráznou chuť hrát - a hrál fakt dobře a rychle se učil a hlavně s chutí. No, a tak byli už v kompletní, plné sestavě a tím padlo i to prokleté a zoufalé shánění bubeníka. A tak zkoušeli a tvořili a chlastali a zkoušeli a tvořili a chlastali a zkoušeli… no a tak to jde až dodnes!!!! D.D.P.Z.

 

členové kapely:

Zpěv - Petr Malimánek (Pankáč)

Kytara - Oto Škodák (Oťas)

Basa - Pšenice 

Bicí - Martin Rýdl (Rýdlos)