Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Czech It alternative-pop / Týnec nad Sázavou

„Benešov, Konopiště- 12.8.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Zpěv, piano: Lucie Konečná

Violoncello: Jitka Pallová

Baskytara, housle: Rút Škvorová

Bicí, kytara, baskytara: Daniel Marczell

Kytara, bicí: Dominik Krykorka

Bio a historie

Czech It je mladá česká pop-rocková kapela z Benešova u Prahy založená v roce 2011. Členové jsou Lucie Konečná (zpěv, piano), Roman Kadlec (kytara), Rút Škvorová (housle, baskytara) a Daniel Marczell (bicí).

Kapela hraje pouze vlastní tvorbu. Texty jsou psané v angličtině především zpěvačkou, na hudbě se podílí celá banda. Jsou charakterističtí vzájemným vyměňováním nástrojů na pódiu a sympatickým vystupováním. V únoru roku 2014 kapela zveřejnila svůj první oficiální videoklip s názvem „Secrets“, píseň ke klipu se zároveň objeví na debutovém albu, které má vyjít tento rok.

Mezi své dosavadní úspěchy řadí hlavně vítězství pražské soutěže Startér XT3 live, díky které se jim poštěstilo zahrát si na královéhradeckém festivalu Rock For People v roce 2011. Jiná soutěž, které se zúčastnili byla ProRock, kde získali od poroty „Divokou kartu“. Ta je pro změnu dostala na Vánoční fest, který se uskutečnil 29.12.2011 v Retro Music Hall.