Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

CoToSakraJe rock-alternative / Újezd u Brna

„Nové demo je venku, poslechněte!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • A Day in a Fishing Net (demo 2016) 508 ×
 • Bohyně (demo 2016) 474 ×
 • Option (demo 2016) 359 ×
 • Glass Town (demo 2016) 316 ×
 • Pes Český (demo 2016) 354 ×
 • 7-11 (demo 2016) 302 ×
 • Glass Town 876 ×
 • Cocain 363 ×
 • Edgar 260 ×
 • Medvídek 345 ×
 • My English summer 620 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

   

Bio a historie

Zpěv a kytara - Jakub (Micky) Váša

Kytara  - Jan (Michec) Michálek

Basa - Mira (Keder) Ficek

Bicí - Tomáš (Néblík) Nebl

 

    Kapela začala vznikat od jara roku 2007, kdy po několika spontálních akcích o více členech vyvstala první formace kapely skládající se ze členů Jakub Váša, Jakub Paleček,Pavel Laštůvka, Martin Florián, Tomáš Nebl a Jan Michálek, a pro težké pojmenování zvuku této kapely vzniká také její jméno Co To Sakra Je. Kapela funguje pouze krátkou dobu když se objeví problém ve sladění časového harmonogramu, pro v té době jediného pracujícího člena kapely Tomáše Nebla, ten proto odchází a přichazí jej nahradit Jarek (Jarda) Rittr který vnáší do kapely změnu zvuku se svou dlouholetou zkušeností bigbeatového stylu hraní. Koncept kapely pomalu dozrává a vznikají rytmická torza některých prvních tracků, po nějaké době rozdílné názory na směřování vývoje kapely a pracovní vytížení způsobují odchod členů Martina Floriána a Jardy Rittera čímž odpadá jedna kytara a na své místo se opět vrací ex-člen kapely bubeník Tomáš Nébl, který bez větších problémů a s větším nasazením pracuje na své technice a sladění zvuku kapely. Tato sestava pokračuje až do září roku 2008, kdy basista Jakub Paleček odjíždí pracovat na dobu neurčitou do Irského města Cork, protože stále panuje snaha zachovat v kapele tři kytary, nahrazuje jej nový a doposud nejmladši člen kapely Mirek Ficek. Kapela se pak díky dvěma hlavním postavám kterými jsou Kuba Váša a Ian Michalek může hlásit spíše k žánrům Indie rock či rock jako takový.Tito jsou ovlivněni zvukem kapel jako jsou The Rolling Stones, The Brian Jonestown Massacre, Nirvana, Fecal Matter, The Melvins, Mudhoney a cela era 60tých a 70tých let jako je éra hippies a alternativní hudba, kapela se snaží zachovat si a dál nést kouzlo ducha svého spontálního vzniku a kontrastovat s dnešní obecně rozšířenou milnou představou o kvalitní populární hudbě která je prezenotvána v dnešních dnech mainstremovymi medií.     

 autor: Jakub Paleček