Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Colleas big-beat-psychedelic / Praha

„60.LÉTA NÁŠ SKUTEČNÝ ŽIVOT, K DNEŠKU SE NEHLÁSÍME!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Beze slov (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 280 ×
 • Každá malá věc (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 271 ×
 • Řekni mi to (živě)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 256 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Výčnělek (živě)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 243 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Divotvorný čas- SP Dua The Colleas - Divotvorný čas / Pocta Jimmymu Pageovi (2016) 739 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Pocta Jimmymu Pageovi- SP Dua The Colleas - Divotvorný čas / Pocta Jimmymu Pageovi (2016) 725 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Proč si to nerozdat rovnou? (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Proč si to nerozdat rovnou? / Ulice zeje p (2016) 675 ×
 • Ulice zeje prázdnotou- SP Dua The Colleas - Proč si to nerozdat rovnou? / Ulice zeje p (2016) 671 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Tajemné světlo- SP Dua The Colleas - Tajemné světlo / V bludném větru (2016) 737 × Stáhnout MP3 zdarma
 • V bludném větru- SP Dua The Colleas - Tajemné světlo / V bludném větru (2016) 705 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Na cestě být chci - živě (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 613 ×
 • Lišky - živě (věnováno Hance)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 585 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Signed D.C. - živě (cover Love)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 702 ×
 • Ještě to nevíš- SP Dua The Colleas - Ještě to nevíš/Lišky (2016) 1 041 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Lišky (věnováno Hance)- SP Dua The Colleas - Ještě to nevíš/Lišky (2016) 939 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Slunný den- SP Dua The Colleas - Slunný den/Jižní zahrada (2015) 1 311 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Jižní zahrada (věnováno Žanetě)- SP Dua The Colleas - Slunný den/Jižní zahrada (2015) 1 280 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Na cestě být chci (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Na cestě být chci/Norské dřevo (2015) 1 317 ×
 • Norské dřevo (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Na cestě být chci/Norské dřevo (2015) 1 318 ×
 • Ostrovy - úvodní znělka k soutěži- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 1 316 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ostrovy - střední znělka ke kvízu (zkrácená verze)- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 1 279 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ostrovy jsou zde- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 866 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Vidíš mě- SP Dua The Colleas - Vidíš mě/To, co mě nudí (2013) 438 × Stáhnout MP3 zdarma
 • To, co mě nudí- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 192 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Cirkus Kočka- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 186 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Půlměsíc- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 425 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

Připravujeme nový singl

Upraveno:

Připravujeme nový singl našeho ČS. dua  60.let The Colleas. Začneme v dohledné době. Nechte se překvapit...


VZPOMÍNKA NA NEDOŽITÉ 77.NAROZENINY JOHNA LENNONA!!!

MILÍ PŘÁTÉLÉ!!!

Tak jako jistě vy a tak i my si připomínáme výročí, kdy tento náš hudební vzor ČÍSLO JEDNA, John Lennon dne 9.10. 1940 přišel na svět. Člověk, který toho v životě neměl nijak jednoduchý a přesto dokázal to, co dokázal (spolu s Paulem, Georgem a Ringem) a tím byla, je a bude nejlepší hudba všech pod jménem THE BEATLES. NEJLEPŠÍ KAPELA VŠECH DOB!!! Kapela, která uměla a dokázal zahrát prakticky cokoliv. On byl prostě tím hlavním tahounem!!! 

JOHNE VZPOMÍNÁME NATEBE A DOKUD BUDEM NA SVĚTĚ, NEBUDE TOMU JINAK!!! VŠE NEJLEPŠÍ KE TVÝM 77.NAROZENINÁM, KAMSI DO HUDEBNÍHO NEBE!!! SEDMASEDMDESÁT HOŘÍCÍCH SVÍČEK PRO TEBE!!! 

ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍ

********************************************************


50.výročí MAGICAL MYSTERY TOUR A YELLOW SUBMARINE!!!

Upraveno:

Po albu SGT.PEPPER se Beatles okamžitě pustili do práce na hudbě ke dvěma filmům - YELLOW SUBMARINE a MAGICAL MYSTERY TOUR. Yellow Submarine celovečerní animovaný projekt, sice nebyl nápadem Beatles, ale to neznamená,že by se o jeho vývoj nezajímali. Beatles byli nadšeni svými kreslenými protějšky, vymýšleli pro scénář příběhy a dodali i čtyři původní písně. Scénář sestavoval tým scénáristů, mezi nimiž byl i autor bestselleru Love Story Erich Segal. V psychidelické fantazii Žluté ponorky se vyskytuje šťastné království PEPPERLAND, které dostanou do své moci zlí Darebáci. Úžasná čtyřka přispěchá z Liverpoolu na pomoc ve své žluté ponorce a zvítězí nad Darebáky společnou silou Lásky a Hudby.

MAGICAL MYSTERY TOUR byl padesátiminutový průkopnický barevný televizní projekt. Začalo to jako Paulův projekt, ale brzy se do něho vložili i ostatní Brouci. Financovali a režírovali film, psali scénář, obsazovali role a sami v něm hráli.

Do tohoto období zapadá singl ALL YOU NEED IS LOVE/BABY YOU'RE RICH MAN, který tvoří společně s ostatními skladbami sbírku nejdivočejších, nejvíce psychedelických záležitostí, které Beatles kdy udělali i když nikdy nevyšly společně na jednom albu, tedy aspoň v Británii ne. Magical Mystery Tour vyšlo v listopadu 1967 jako klasické album pouze v Americe. V Británii jen jako dvojité EP v prosinci tohoto roku. YELLOW SUBMARINE soundtrack, který měl na druhé straně orchestrálky George Martina, spatřil světlo světa až v lednu 1969, krátce po vydání BÍLÉHO DVOJALBA THE BEATLES.

Kdyby Brouci ještě v době léta lásky vydali ihned po albu SGT.PEPPER další album, tak by tato elektická sbírečka písní byla ideální závěrečnou fanfárou roku 1967 - na rozdíl od poněkud střízlivých reakcí v roce následujícím. Rok 1968 znamenal začátek změn v tvůrčích postupech Brouků, kdy byly na pořadu dne čistota, jednoduchost a návrat k základům.

Film MAGICAL MYSTERY TOUR, který britská televize vysílala poprvé 26.prosince, u kritiky totálně propadl a v Americe se mu dostalo jen omezené pozornosti. Ovšem technicky předběhl svou dobu. No a hudebně však dopadl úplně nejlépe. Britské dvojité EP obsadilo druhou příčku žebříčku a americké album dosáhlo na samý vrchol!!!

Film ŽLUTÁ PONORKA mohla veřejnost shlédnout v červnu 1968 a v Americe zaznamenal velký komerční úspěch, přestože v Británii byla jeho distribuce jen omezená. Album na kterém se objevili krom Beatles i další interpreti, se v Británii dostalo na třetí místo a v Americe na místo druhé.

poznámka autora: Později, někdy v 70.letech byla původní americká verze alba MAGICAL MYSTERY TOUR, vydána taky v Británii. A o mnoho později r.1999 uvedla EMI na trh album YELLOW SUBMARINE s tzv. plným sountrackem, kde byl nahrán takový mix skladeb z předcházejích alb (Rubber Soul, Revolver, Sgt.Pepper a M.M.Tour). Obsahuje celkem 15.věcí a toto album mám i doma. Mimo jiné, v Británii předcházelo vydáni EP MAGICAL MYSTERY TOUR, ještě tři singly, z nichž se skladby dostaly na albovou verzi v Americe.

Bylo vydáno:

Sp STRAWBERRY FIELDS FORREVER/ PENNY LANE 17.2. 1967, ALL YOU NEED IS LOVE/ BABY YOU'RE A RICH MAN 7.7 1967, HELLO GOODBYE/ I AM THE WALRUS 24.11 1967.

EP MAGICAL MYSTERY TOUR, YOUR MOTHER SHOULD KNOW/ I AM THE WALRUS, THE FOOL ON THE HILL, FLYING,/ BLUE JAY WAY.

Album MAGICAL MYSTERY TOUR, THE FOOL ON THE HILL, FLYING, BLUE JAY WAY, YOUR MOTHER SHLOUD KNOW, I AM THE WALRUS/ HELLO GOODBYE, STRAWBERRY FIELDS FOREVER, PENNY LANE, BABY YOU'RE A RICH MAN A ALL YOU NEED IS LOVE.

Album YELLOW SUBMARINE leden 1969

YELLOW SUBMARINE, ONLY A NOTHERN SONG, ALL TOGETHER NOW, HEY BULLDOG, IT'S ALL TOO MUCH, ALL YOU NEED IS LOVE/ PEPPERLAND, SEA OF TIME, SEA OF MONSTERS, MARCH OF THE MEANIES, PEPPERLAND LAID WASTE, YELLOW SUBMARINE OF PEPPERLAND.

YELLOW SUBMARINE SONGTRACK LP EMI 1999

YELLOW SUBMARINE, HEY BULLDOG, ELEONOR RIGBY, LOVE YOU TOO, ALL TOGETHER NOW, LUCY IN THE SKY WITH DIAMONDS, THINK FOR YOURSELF, SGT. PEPPER LONELY HEARTS CLUB BAND, WITH A LITLLE HELP FROM MY FRIENDS, BABY YOU'RE A RICH MAN, ONLY A NOTHERN SONG, ALL YOU NEED IS LOVE, WHEN I'M SIXTY FOUR, NOWHERE MAN, IT'S ALL TOO MUCH. (45.40)