Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Colleas big-beat-psychedelic / Praha

„60.LÉTA NÁŠ SKUTEČNÝ ŽIVOT, K DNEŠKU SE NEHLÁSÍME!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Beze slov (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 238 ×
 • Každá malá věc (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 236 ×
 • Řekni mi to (živě)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 220 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Výčnělek (živě)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 214 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Divotvorný čas- SP Dua The Colleas - Divotvorný čas / Pocta Jimmymu Pageovi (2016) 706 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Pocta Jimmymu Pageovi- SP Dua The Colleas - Divotvorný čas / Pocta Jimmymu Pageovi (2016) 699 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Proč si to nerozdat rovnou? (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Proč si to nerozdat rovnou? / Ulice zeje p (2016) 662 ×
 • Ulice zeje prázdnotou- SP Dua The Colleas - Proč si to nerozdat rovnou? / Ulice zeje p (2016) 659 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Tajemné světlo- SP Dua The Colleas - Tajemné světlo / V bludném větru (2016) 727 × Stáhnout MP3 zdarma
 • V bludném větru- SP Dua The Colleas - Tajemné světlo / V bludném větru (2016) 697 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Na cestě být chci - živě (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 609 ×
 • Lišky - živě (věnováno Hance)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 583 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Signed D.C. - živě (cover Love)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 698 ×
 • Ještě to nevíš- SP Dua The Colleas - Ještě to nevíš/Lišky (2016) 1 039 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Lišky (věnováno Hance)- SP Dua The Colleas - Ještě to nevíš/Lišky (2016) 938 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Slunný den- SP Dua The Colleas - Slunný den/Jižní zahrada (2015) 1 308 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Jižní zahrada (věnováno Žanetě)- SP Dua The Colleas - Slunný den/Jižní zahrada (2015) 1 278 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Na cestě být chci (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Na cestě být chci/Norské dřevo (2015) 1 315 ×
 • Norské dřevo (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Na cestě být chci/Norské dřevo (2015) 1 316 ×
 • Ostrovy - úvodní znělka k soutěži- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 1 312 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ostrovy - střední znělka ke kvízu (zkrácená verze)- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 1 276 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ostrovy jsou zde- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 861 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Vidíš mě- SP Dua The Colleas - Vidíš mě/To, co mě nudí (2013) 434 × Stáhnout MP3 zdarma
 • To, co mě nudí- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 187 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Cirkus Kočka- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 183 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Půlměsíc- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 421 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

50.výročí MAGICAL MYSTERY TOUR A YELLOW SUBMARINE!!!

Upraveno:

Po albu SGT.PEPPER se Beatles okamžitě pustili do práce na hudbě ke dvěma filmům - YELLOW SUBMARINE a MAGICAL MYSTERY TOUR. Yellow Submarine celovečerní animovaný projekt, sice nebyl nápadem Beatles, ale to neznamená,že by se o jeho vývoj nezajímali. Beatles byli nadšeni svými kreslenými protějšky, vymýšleli pro scénář příběhy a dodali i čtyři původní písně. Scénář sestavoval tým scénáristů, mezi nimiž byl i autor bestselleru Love Story Erich Segal. V psychidelické fantazii Žluté ponorky se vyskytuje šťastné království PEPPERLAND, které dostanou do své moci zlí Darebáci. Úžasná čtyřka přispěchá z Liverpoolu na pomoc ve své žluté ponorce a zvítězí nad Darebáky společnou silou Lásky a Hudby.

MAGICAL MYSTERY TOUR byl padesátiminutový průkopnický barevný televizní projekt. Začalo to jako Paulův projekt, ale brzy se do něho vložili i ostatní Brouci. Financovali a režírovali film, psali scénář, obsazovali role a sami v něm hráli.

Do tohoto období zapadá singl ALL YOU NEED IS LOVE/BABY YOU'RE RICH MAN, který tvoří společně s ostatními skladbami sbírku nejdivočejších, nejvíce psychedelických záležitostí, které Beatles kdy udělali i když nikdy nevyšly společně na jednom albu, tedy aspoň v Británii ne. Magical Mystery Tour vyšlo v listopadu 1967 jako klasické album pouze v Americe. V Británii jen jako dvojité EP v prosinci tohoto roku. YELLOW SUBMARINE soundtrack, který měl na druhé straně orchestrálky George Martina, spatřil světlo světa až v lednu 1969, krátce po vydání BÍLÉHO DVOJALBA THE BEATLES.

Kdyby Brouci ještě v době léta lásky vydali ihned po albu SGT.PEPPER další album, tak by tato elektická sbírečka písní byla ideální závěrečnou fanfárou roku 1967 - na rozdíl od poněkud střízlivých reakcí v roce následujícím. Rok 1968 znamenal začátek změn v tvůrčích postupech Brouků, kdy byly na pořadu dne čistota, jednoduchost a návrat k základům.

Film MAGICAL MYSTERY TOUR, který britská televize vysílala poprvé 26.prosince, u kritiky totálně propadl a v Americe se mu dostalo jen omezené pozornosti. Ovšem technicky předběhl svou dobu. No a hudebně však dopadl úplně nejlépe. Britské dvojité EP obsadilo druhou příčku žebříčku a americké album dosáhlo na samý vrchol!!!

Film ŽLUTÁ PONORKA mohla veřejnost shlédnout v červnu 1968 a v Americe zaznamenal velký komerční úspěch, přestože v Británii byla jeho distribuce jen omezená. Album na kterém se objevili krom Beatles i další interpreti, se v Británii dostalo na třetí místo a v Americe na místo druhé.

poznámka autora: Později, někdy v 70.letech byla původní americká verze alba MAGICAL MYSTERY TOUR, vydána taky v Británii. A o mnoho později r.1999 uvedla EMI na trh album YELLOW SUBMARINE s tzv. plným sountrackem, kde byl nahrán takový mix skladeb z předcházejích alb (Rubber Soul, Revolver, Sgt.Pepper a M.M.Tour). Obsahuje celkem 15.věcí a toto album mám i doma. Mimo jiné, v Británii předcházelo vydáni EP MAGICAL MYSTERY TOUR, ještě tři singly, z nichž se skladby dostaly na albovou verzi v Americe.

Bylo vydáno:

Sp STRAWBERRY FIELDS FORREVER/ PENNY LANE 17.2. 1967, ALL YOU NEED IS LOVE/ BABY YOU'RE A RICH MAN 7.7 1967, HELLO GOODBYE/ I AM THE WALRUS 24.11 1967.

EP MAGICAL MYSTERY TOUR, YOUR MOTHER SHOULD KNOW/ I AM THE WALRUS, THE FOOL ON THE HILL, FLYING,/ BLUE JAY WAY.

Album MAGICAL MYSTERY TOUR, THE FOOL ON THE HILL, FLYING, BLUE JAY WAY, YOUR MOTHER SHLOUD KNOW, I AM THE WALRUS/ HELLO GOODBYE, STRAWBERRY FIELDS FOREVER, PENNY LANE, BABY YOU'RE A RICH MAN A ALL YOU NEED IS LOVE.

Album YELLOW SUBMARINE leden 1969

YELLOW SUBMARINE, ONLY A NOTHERN SONG, ALL TOGETHER NOW, HEY BULLDOG, IT'S ALL TOO MUCH, ALL YOU NEED IS LOVE/ PEPPERLAND, SEA OF TIME, SEA OF MONSTERS, MARCH OF THE MEANIES, PEPPERLAND LAID WASTE, YELLOW SUBMARINE OF PEPPERLAND.

YELLOW SUBMARINE SONGTRACK LP EMI 1999

YELLOW SUBMARINE, HEY BULLDOG, ELEONOR RIGBY, LOVE YOU TOO, ALL TOGETHER NOW, LUCY IN THE SKY WITH DIAMONDS, THINK FOR YOURSELF, SGT. PEPPER LONELY HEARTS CLUB BAND, WITH A LITLLE HELP FROM MY FRIENDS, BABY YOU'RE A RICH MAN, ONLY A NOTHERN SONG, ALL YOU NEED IS LOVE, WHEN I'M SIXTY FOUR, NOWHERE MAN, IT'S ALL TOO MUCH. (45.40)


ALBUM SGT. PEPPER'S LONELY HEARTS CLUB BAND 50.VÝROČÍ

Upraveno:

50 LET OD VZNIKU NEJSLAVNĚJŠÍHO ALBA VŠECH DOB!!!

Během plodného období, které dalo vzniknout singlům PENNY LANE a STRAWBERRY FIELDS FOREVER a také albu SGT. PEPPER, se Beatles poprvé ve své kariéře věnovali pouze práci ve studiu. Při nahrávání obou stran singlu strávili dosud nevídaných 105 hodin ve studiu a natáčení alba jim zabralo dalších pět měsíců!!!

Sgt.Pepper bylo duchovním dítětem Paula, který celé album koncipoval jako show dechové kapely z doby krále Eduarda přenesenou do psychedelické éry a přehranou Beatles se svým moderním vybavením. Album vyšlo v červnu 1967, v krátkém období, které dostalo název ,,léto lásky", během něhož se hnutí hippies rychle rozšiřovalo ze San Francisca a vypadalo to, že ovládne celý západní svět. U každého, kdo byl v té době mladý, tato muzika automaticky vyvolává vzpomínky na korálky, zvuk rolniček a aroma marihuany maskované vonnými tyčinkami. Přesto byly na albu SGT. PEPPER pouze čtyři písně - LUCY IN THE SKY WITH DIAMONDS, SHE'S LEAVING HOME, WITHIN YOU WITHOUT YOU a A DAY IN THE LIFE -, které přímo vypovídaly o změnách v kulturním životě mladých.

Zbytek písní byl typický britský beat, který se zabýval tématy jako je sousedské vztahy WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS), sebezdokonalování (GETTING BETTER), život na periférii (GOOD MORNING, GOOD MORNING), nebo zábava z viktoriánské éry (BEING FOR THE BENEFIT OF MR.KITE). Texty často záměrně oplývaly staromódním jazykem plným vzletných frází, jako by se opravdu jednalo o produkci z edwardiánské éry, kterou divákům představuje hodný seržant Pepř a jeho hoši z místního klubu osamělých srdcí.

Atmosféra roku 1967 ovlivnila album i v dalších směrech. Prohloubila víru, že hranice invence jsou lidem vnucovány oficiální kulturou a právě proto by se lidé měli snažit je prekračovat. Beatles vyzkoušeli všechno možné včetně frenetického orchestrálního vyvrcholení v A DAY IN THE LIFE a vysokého zvuku, který mohli slyšet pouze psi.

Téměř všechny zvyklosti tvorby beatových desek padly. SGT. PEPPER bylo první album se skládaným obalem, vytištěnými texty, ozdobným vnitřním obalem, dárkem a složitě propracovanou titulní fotografií. Bylo to také jedno z prvních alb, která byla koncepčně provázána, nešlo tedy jen o neutříděnou sbírkou písní. SGT. PEPPER bylo v zásadě McCarnteyovo album, ne Lennonovo. Byl jejich tehdy hlavní spojkou s londýnskou undergroundovou scénou. Lidé dělají chybu, že ho považují za dílo Johna Lennona, protože je tak odvázané. Lennon ve skutečnosti bral v té době tolik drog a natolik se snažil zbavit svého ega, že jde převážně o Paulovy nápady.

Album SGT. PEPPER zaznamenalo obrovský úspěch na trhu i mezi kritiky a obsadilo první místa v Británii, Americe, Austrálii. I po padesáti letech je stále často mezi návrhy kritiků na NEJLEPŠÍ BEATOVÉ ALBUM VŠECH DOB!!!

Skladby a jejich drobny popisek:

SGT. PEPPER LONELY HEARTS CLUB BAND

Nahráno 1/2 února az 3/6 brezna Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 10. Vysledek 10.

Paul - zpev, basovka, sól. kytara

John - dopr. zpev, kytara,

George - dopr. zpev, kytara

Ringo- bicí

Autor: Paul, Producent: George Martin, Zvuk inzenyri: Geoff Emerick a Richard Lush

WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS

Nahráno 29./30.brezna 1967 Abbey Road studio 2

Pocet zaznamu 11. Vysledek 11.

Ringo - zpev, bici, tamburina

Paul - dopr. zpev, basovka, piano

John- dopr. zpev, kytara, kravsky zvonec

George - sol. kytara

George Martin - hamondky

Producent: George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick a Richard Lush

Autor: John a Paul

LUCY IN THE SKY WITH DIAMONDS

Nahráno 28.unora az 1./.2.brezna Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 8. Vysledek 8.

John - dvojmo zpev, kytara

Paul - dopr.zpev, basovka, varhany

George - dopr. zpev, sol. kytara, tambura

Ringo - bici, maracas

Producent: George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick a Richard Lush

Autor; John

GETTING BETTER

Nahráno 9.,10,21 a 23.brezna Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 15. Vysledek 15.

Paul - dvojmo zpev, basovka

John - dopr. zpev, kytara

George, dopr. zpev, sol.kytara, tambura

Ringo - bici, bonga

Producent Geoge Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick, Graham Kirkby a Ken Scott

Autor; Paul

FIXING A HOLE

Nahráno 9. az 21.února Regent Sound Studio, pozdeji dokonceno v Abbey Road

Pocet zaznamu 3. Vysledek 3.

Paul - dvojmo zpev, basovka, kytara

John - dopr. zpev

George - dopr. zpev, sol.kytara na dvou stopách

Ringo - bici, maracas

George Martin - cemballo

Producent George Martin, Zvuk. inzenyri Adrian Ibbetson, Geoff Emerick, Richard Lush a neznámy

Autor: Paul

SHE'S LEAVING HOME

Nahráno 17. az 23.brezna Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 1O. Vysledek 9.

Paul - dvojmo zpev, vokály

John - dvojmo zpev, dopr. vokály

Orchestr

Producent George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick, Richard Lush a Ken Scott

Autor: Paul a John

BEING FOR BENEFIT OF MR.KITE

Nahráno 17./20.unora az 28.,29.,31.brezna Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 9. Vysledek 9.

John - dvojmo zpev, varhany

Paul - basovka, kytara

George - foukací harmonika

Ringo - bicí, tamburina, fouk. harmonika

George Martin - harmonium, varhany, zvonkohra, pásové efekty

Mal Evans a Neil Aspinal - foukacky

Producent George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick a Richard Lush

Autor: John

WITH YOU WITHOUT YOU

Nahráno 2O.brezen Abbey Road studio 2

Pocet zaznamu 2. Vysledek 2.

George - zpev, sitár, tambura, ak. kytara

Neuvedeni indicti hudebnici - dilbury, svarmandal, tambura

Neil Aspinal - tambura

mensi orchestr

Producent: George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick a Richard Lush

Autor: George

WHEN I'M SIXTY-FOUR

Nahrano 6.prosince 1966 Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 4. Vysledek 4.

Paul - zpev, basovka, piano

John - dopr.zpev, kytara

George - dopr. zpev

Ringo - bicu, zvony

Studioví hudebníci - klarinety

Producent George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick a Phil McDonald

Autor: Paul

LOVELY RITA

Nahráno 23.unora Abbey Road studio 2

Pocet zaznamu 11. Vysledek 11.

Paul - zpev, basovka, piano, hreben s toal. papirem

John - dopr. zpev, kytara, hreben s toal. papirem

George - dopr. zpev, kytara, hreben s toal. papirem

Ringo - bici, hreben s toal. papirem

George Martin - piano

Producent: George Martin, Zvuk. inzenyri: Geoff Emerick a Richard Lush

Autor: Paul

GOOD MORNING, GOOD MORNING!

Nahráno 8.února Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 11. Vysledek 10.

John - zpev, kytara

Paul - dopr.zpev, basovka, sol.kytara

George - dopr. zpev, sol. kytara

Ringo - bici, tamburina

Studioví hudebníci - saxofony, trombony, lesní roh

Producent: George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick a Richard Lush

Autor: John

SGT. PEPPER (REPRISE)

Nahrano 1.dubna Abbey Road studio 1.

Pocet zaznamu 9. Vysledek 9.

Paul - zpev, basovka, varhany, kytara

John - zpev, kytara

George - zpev, sol. kytara

Ringo - zpev, bici, tamburina, maracas

Neil Aspinal - zpev

Producent: George Martin, Zvuk. inzenyri Geoff Emerick a Richard Lush

Autor: Paul

A DAY IN THE LIFE

Nahrano 19. ledna Abbey Road studio 2.

Pocet zaznamu 11. Vysledek 6. a 7. (kombinace)

John - zpev, kytara, piano

Paul - zpev, baskytara, piano

George - bonga

Ringo - bici, maracas

Mal Evans - odpocítávaní taktü

Studiovy orchestr - housle, violy, violonccela, kontrabasy, harfa, klarinety, hoboj, fagoty, fletny, lesni rohy, trubky, trombony, tuba, tympány a perkuse

Autor: John a Paul

Producent: George Martin, Zvuk. inzenyri: Geoff Emerick a Richard Lush

Abbey Road EMI r.1967

ZNACKY NÁSTROJÜ BEHEM NAHRÁVÁNÍ SGT. PEPPERA

John - Epiphone Casino 230TD, Gibson J160, klavesy Vox

Paul - Rickenbacker 4001 bass, Epiphone Casino 230TD, Fender Esquire (poprvé Paul nepouzil basovku Hofner 500)

George - Epiphone Casino 230TD, Fender Stratocaster Sonic Blue tzv. Rocky, Gibson J160

Ringo - Bicí Ludwig

Aparáty - VOX, SELMER, FENDER


Malá vzpomínka na the Troggs

Upraveno:

The Troggs byla anglická skupina 60. let, která se proslavila řadou hitů ve Velké Británii a Spojených státech. Skupina pochází z města Andover v jižní Anglii. Skupinu tvořili: Reg „Presley“ Ball – zpěv, Chris Britton – el. kytara, Pete Staples – baskytara, Ronnie Bond – bicí. Jejich nejslavnější písní je „Wild Thing“ z pera Chipa Taylora, kterou natočili v roce 1966 a stala se obrovským hitem ve Velké Británii i USA. Brzy nato natočili další singl With a girl like you, který si vedl jen o něco méně dobře. Dalšími výraznými singly byly I canť control myself nebo balada Anyway that you want me. Charakteristickými znaky hudby the Troggs je syrový garážový zvuk a nenapodobitelný originální „mečivý“ zpěv Rega Presleyho. Ten je autorem většiny písní zejména na prvních dvou albech From nowhere the Troggs (1966) a Trogglodynamite (1967). Na třetím albu Cellophane (1967) a čtvrtém albu Mixed bag (1968) se více prosazují autorsky i ostatní členové kapely. Album Cellophane také obsahovalo baladu Love is all around, která v té době dosáhla ve Spojeném království pouze na 5.příčku a později ji bohužel v 90.letech více zviditelnilo jedno nejmenované chlapecké těleso pochybné kvality s vlastní taneční cover verzí. V důsledku toho většinová veřejnost vůbec netuší, že autorem této písně je Reg Presley a byla poprvé vydána již v roce 1967. V 70.letech kapela zaznamenává pokles popularity a s tím dochází i k úbytku invence. V r. 1975 vychází páté album s názvem the Troggs, které obsahuje klasické rockn’rolly a převzaté skladby, ale také zajímavou reggae verzi hitu Wild thing. Skupina natočila také předělávku hitu Beach Boys Good vibrations, dále např. Memphis Tennessee nebo Satisfaction od Rolling Stones. Wild thing hrál na svých koncertech i Jimi Hendrix a sólově ji natočil i Jeff Beck. Skupina vydala ještě čtyři další alba the Troggs tapes (1976), Black bottom (1981), Au (1990) a Athens andover (1992 – ve spolupráci se skupinou R.E.M.). Kromě toho vyšla celá řada kompilací typu the Best of obsahující také některé jinak již jinde těžko sehnatelné singly. Nejdůležitějším tvůrčím obdobím kapely je ale beze sporu 1966 – 1967, které mělo značný vliv na vývoj populární hudby. Kapelu the Troggs by neměl nechat bez povšimnutí žádný fanoušek hudby 60.let.

Doporučené odkazy:

Youtube Video wPbAj5MIqTwYoutube Video wPbAj5MIqTw

Youtube Video 6__s2-iytA0Youtube Video 6__s2-iytA0