Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Colleas big-beat-psychedelic / Praha

„60.LÉTA NÁŠ SKUTEČNÝ ŽIVOT, K DNEŠKU SE NEHLÁSÍME!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Beze slov (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 278 ×
 • Každá malá věc (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 269 ×
 • Řekni mi to (živě)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 254 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Výčnělek (živě)- EP Dua The Colleas - K poslechu (2017) 241 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Divotvorný čas- SP Dua The Colleas - Divotvorný čas / Pocta Jimmymu Pageovi (2016) 737 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Pocta Jimmymu Pageovi- SP Dua The Colleas - Divotvorný čas / Pocta Jimmymu Pageovi (2016) 724 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Proč si to nerozdat rovnou? (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Proč si to nerozdat rovnou? / Ulice zeje p (2016) 674 ×
 • Ulice zeje prázdnotou- SP Dua The Colleas - Proč si to nerozdat rovnou? / Ulice zeje p (2016) 670 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Tajemné světlo- SP Dua The Colleas - Tajemné světlo / V bludném větru (2016) 736 × Stáhnout MP3 zdarma
 • V bludném větru- SP Dua The Colleas - Tajemné světlo / V bludném větru (2016) 704 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Na cestě být chci - živě (cover The Beatles)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 612 ×
 • Lišky - živě (věnováno Hance)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 585 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Signed D.C. - živě (cover Love)- EP Dua The Colleas - Doma a ve sklepě (2016) 702 ×
 • Ještě to nevíš- SP Dua The Colleas - Ještě to nevíš/Lišky (2016) 1 041 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Lišky (věnováno Hance)- SP Dua The Colleas - Ještě to nevíš/Lišky (2016) 939 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Slunný den- SP Dua The Colleas - Slunný den/Jižní zahrada (2015) 1 311 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Jižní zahrada (věnováno Žanetě)- SP Dua The Colleas - Slunný den/Jižní zahrada (2015) 1 280 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Na cestě být chci (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Na cestě být chci/Norské dřevo (2015) 1 317 ×
 • Norské dřevo (cover The Beatles)- SP Dua The Colleas - Na cestě být chci/Norské dřevo (2015) 1 318 ×
 • Ostrovy - úvodní znělka k soutěži- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 1 316 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ostrovy - střední znělka ke kvízu (zkrácená verze)- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 1 279 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ostrovy jsou zde- EP Dua The Colleas - Ostrovy (hudba k soutěži) (2011) 866 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Vidíš mě- SP Dua The Colleas - Vidíš mě/To, co mě nudí (2013) 438 × Stáhnout MP3 zdarma
 • To, co mě nudí- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 192 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Cirkus Kočka- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 186 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Půlměsíc- SP Dua The Colleas - Cirkus Kočka/Půlměsíc (2012) 425 × Stáhnout MP3 zdarma

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

MILÍ PŘÁTELÉ! JELIKOŽ DOŠLO V PRAZE K NEPĚKNÉ SITUACI, KDY NEŽÁDOUCÍ ELEMENTI SI SVÉVOLNĚ AŽ DRZE, SI DOVOLILI PŮVODNÍ ZEĎ JOHNA LENNONA PŘEBÍLIT A NAPSAT, ŽE ,,ZEĎ SKONČILA. JE TAKY PRAVDOU, ŽE TATO UDÁLOST SE STALA PŘED VÍC ROKEM, ALE NÁS TOTO NENECHALO CHLADNÝM A ŘEKL JSEM SI, ŽE ZEĎ UDĚLÁM JINDE A ZCELA NOVOU, I KDYŽ BUDE O MNOHO MENŠÍ. CHTĚLI BYCHOM ZDŮRAZNIT TOTO, NAŠE NOVÁ LENNONOVA ZEĎ, NENÍ A NEBUDE SYMBOLEM PROTESTU PROTI TÉ ČI ONÉ POLITICKÉ STRANĚ, JAK TOMU BYLO V MINULOSTI. MUJ NÁZOR JE TEN, ŽE POLITIKA DO UMĚNÍ ZKRÁTKA NEPATŘÍ A TOHO SE DRŽÍM. ZHRNUTO JEDNOU VĚTOU, ZEĎ JOHNA LENNONA ZAHRNUJE HLAVNĚ HUDEBNÍ A UMĚLECKÝ VÝZNAM, VELKÝ OBDIV K MÉMU HUDEBNÍMU VZORU Č.1, JOHNOVI A K SKUPINĚ THE BEATLES A POSELSTVÍM MÍRU A LÁSKY CELÉMU SVĚTU, AVŠAK POJATO VŠEOBECNĚ NEŽ KONKRÉTNÍM CÍLŮM. JEŠTĚ DOPLNÍM, ŽE JOHN LENNON JE NAMALOVÁN Z OBDOBÍ SERŽANTA PEPŘE, UŽ S JEHO TRADIČNÍMI ,,LENNONKAMI‘‘. NA ZDI JSOU UVEDENY SKLADBY Z LET 1966 - 69. ALE ZEĎ JE V DUCHU 60.LET, TAKY I ÉROU HIPPIES, VESMĚS KOLEM ROKU 1967, KDY TOTO VŠE ZAČALO. TEDY MOJE DOBA. JEŠTĚ UPŘESNÍM, ZEĎ SE NACHÁZÍ V HUDEBNĚ-ŽELEZNIČÁŘSKÉM KLUBU, V DUCHU 60.LET.

Bio a historie

Seznam kapel a muzikantů, jejichž hudbu uctíváme a obdivujeme:

The Beatles, The Who, The Yardbirds, The Zombies, The Kinks, Love,  The Electric Prunes, The Troggs, The Animals, Buffalo Springfield, The Easybeats, The Searchers, The Seeds, The Beau Brummels, The Twilights,The Byrds, Bob Dylan, Donovan, The DC5, The Shadows. Z dómácích pak Mefisto, The Beatmen, Matadors, Synkopy 61, Prúdy & Pavol Hamel, Václav Neckář.

Jsme Johnny (Jenda) a Marty (Marťa), českoslovenští umělci 60tých let, kteří hrají na téměř  všechny nástroje. Udělali jsme několik singlů a několik EP desek. 

Johnny - Jenda (kytara, baskytara, sitár, harmonika, klavír, housle, viola, kontrabas, cello, saxofon a další, ovšem uzpůsobené v klávesách, tamburína, trochu bicí) taky zpívá i když není kdoví jaký zpěvák, hlasový rozsah sotva Ringo Starr. Jenda je navíc malíř, fotograf. Jenda nebo Johnny žije sám se svojí mamkou, bydlí v pražské čtvrti Vršovice, má hluboké vlastenecké a národní cítění. Hájí nekompromisně Československou republiku, Husitskou dobu, k dnešku se vůbec nehlásí a nic mu to neříká a proto jí považuje sobě za cizou. Obléká se podle stylu 60tých let a snaží se takto žít a vypadat. Miluje krásné a upřímné ženy nejlíp starší. Má však idolky a vzory taky z oněch let jako Brigitte Bardotovou, Lízy Taylorovou, Natálii Woodovou, Ginu Lolobrigidu, Claudii Cardinalovou. Nicméně nejen zvenčí, ale taky z domova třeba Olinku Schoberovou, Janu Dítětovou atd. Co strašně zbožnuje, to už patrně víte a to jsou vlaky, dráha, železnice, ČSD. Má železničářský klub, kde přednostuje. Líbí se mu mimo dráhy, taky auta, motorky a skútry (nejvíce Škoda, Tatra, Čajka, Moskvič, Poběda, Volha, Imv, Jawa, Czty,Kozí dechy), zvenku (Buick, Cadillac, Chevrolet, Chysler, Ford, Dodge, Rolls Royce, Fiat, Lambreta, Vespa). Jinak je ročník 1980, 6.listopadu, znamení Štír, meří 180 cm, váha 72 kg, nekouří a nepije. 

Marty - Marťa (především kytara, foukací harmonika, industriální nástroje a zpěv, hlasový rozsah George Harrisona) je narozen 3.července 1979 Náchod, výška 180 cm, váha 59 kg. Je ženatý,  má synka Ondru. V minulosti žil v Kralupech nad Vltavou, současně žije na Kladně. Je ve znamení Raka, povahově introvert, ale zároveň otevřený.  Hraje většinou sám jako písničkář. Sólové tvorbě se věnuje od r. 1997. Pochází z hudební rodiny, jeho mamka je bývalá učitelka houslí na Lidové škole umění v Kralupech nad Vltavou. Marťa je také velkým milovníkem hudby 60.let, kromě Beatles zbožňuje zejména kapelu Love. Kromě hudby má také rád francouzkou televizní soutěž Pevnost Boyard a sbírá poštovní známky. 

Zde je ještě informativně odkaz na Marťův profil sólové tvorby www.bandzone.cz/martinhejnak, které se aktivně věnuje. 

OSUDY JEDNOTLIVÝCH AUTORSKÝCH PÍSNÍ THE COLLEAS

„Vidíš mě“

Marty ji složil v roce 1994 ještě za existence jeho první kapely Půlnoční Psi. Ti ji jako skupina nikdy společně nehráli a Marty ji nahrál nejprve na starý kotoučák, z kterého ji pak překopíroval na domácí demokazetu s názvem „Jestliže chceš jít, musíš se hledat ve svém zrcadle“. Poté co vznikli The Colleas, zařadili ji do svého repertoáru jako svůj patrně nejostřejší bigbít.

„Půlměsíc“

Taktéž vznikla v r. 1994, Půlnoční Psi ji hráli u řeky ještě pod pracovním pseudoanglickým názvem Mr. Fell, když bouchali místo do bicí soupravy do sbírky kovového šrotu. Jinak měla stejný osud jako „Vidíš mě“.

„Cirkus Kočka“

Marty ji složil v r. 1995 jako reakci na skladbu When I’m sixty four, krátce poté co poprvé slyšel  album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Původně měla mít podobnou atmosféru. Skladba vznikla až po rozpadu Půlnočních Psů.

„To, co mě nudí“

Složil ji Marty v roce 1995, je to pozůstatek tzv. depresivního období, což se dost odrazilo na jejím ponurém a osobním textu.

„Ostrovy“ – úvodní a střední znělka

V roce 2012 se po šesti letech podařilo znovu oživit amatérskou soutěž Ostrovy (ala Pevnost Boyard), kterou Marty se svojí manželkou občasně pořádal v Kralupech nad Vltavou . A protože z této soutěže bylo poprvé také pořizováno video, bylo potřeba pro soutěž najít vhodnou znělku. Toho se ujal Johnny, který vymyslel akordický základ a Marty k němu dodatečně doma nahrál  sólo. Později byla stejným způsobem dotočena i střední znělka ke kvízu.

„Ostrovy jsou zde“

Johnny ji složil píseň opěvující soutěž na kralupských ostrovech. Zpívá se zde o strážci pokladu, indiciích a úkolech, které mají soutěžící během časového limitu splnit nebo o barvách ostrovních zemí. To vše lze v této soutěži skutečně najít a vidět. Marty se na této písni nijak nepodílel takže se v podstatě jedná o Johnnyho sólovou folkově laděnou skladbu.

„Slunný den“

Johnnyho píseň napsaná ve stylu 60.let inspirovaná skladbou „Good day sunshine“ z alba The Beatles - Revolver. Úvodními tóny klavíru se Johnny snaží tuto podobnost připomenout.

„Jižní zahrada“

Vznikla jako čirá improvizace téměř bez přípravy během natáčení čtvrtého SP „Slunný den/Jižní zahrada“. Její vznik trval necelých 30 minut. Skladba byla poté ze srdce věnována posluchačce Žanetě.

„Víc než deset let“

Johnnyho bigbítová píseň opět ve stylu 60.let, kterou oslavuje 10 let působení dua The Colleas.

„Řekni mi to“

Marty ji složil v r. 1994 a od té doby prakticky nezměnila svojí rock 'n' rollovou podobu. Půlnoční Psi ji nikdy nehráli a tak ji až relativně nedávno oživilo duo The Colleas.

„Cit“

Martyho jemná balada v C dur vznikla v roce 1994.

„Ještě to nevíš“ a „Jen tak si hrát“

Obě složil Marty v roce 1997 a první z nich dlouhé roky hrál jako písničkář s jednou kytarou na svých koncertech. Poté vyšly i na Martyho prvním sólovém albu „Společně se budeme divit a na nahrávce „Koncert v klubu Ojai“. A protože je Marty už sólově hrát nechce, prakticky je začlenilo do živého repertoáru duo The Colleas. 

„Výčnělek"

 Martyho původně sólová skladba vyšla již v roce 2000 na jeho prvním albu Společně se budeme divit. Duo The Colleas ji nahrálo živě jako bigbít v duchu 60.let s Johnnyho vokálem ve stylu Boba Dylana. Na nahrávce Johnny zpívá a doprovází na tamburínu, zatímco Marty hraje na el. kytaru.