Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Chessneck rock-grunge / Frýdlant nad Ostravicí

„k pravému grunge je třeba se propracovat...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Metrošváb (2018) 31 ×
  • Město Bohémů (2018) 45 ×
  • I'm Alone (2018) 31 ×
  • Doba Není Zlá (2017) 167 ×
  • Pokoj číslo 36 (2016) 415 ×
  • Balada Londýnská (2016) 247 ×
  • Světlo (2016) 205 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

My Chessneci chceme hrát melodickou a rytmicky chytlavou vlastní tvorbu která pobaví prostý lid u nás i v zahraničí :-) Libor hrával v kapele TěPéro a dalších, Pepa je zkušený kytarista s praxí z Brněnské hudební scény, Honza hraje i v současnosti v několika formacích a Miro se trochu motal kolem hudby v Anglii, to ještě nehrál na basu... i proto prudí ostatní kluky s pár ingliš songy...

Chessneck is a grunge/blues/funk rock band from Silesia/Moravia border of Czech Republic. All the members are experienced musicians. Our goal is to play rough but melodic rock blend with other styles to address a wide audience. All the songs are originals of course influenced by our experience and musical feeling.

Bio a historie

Chessneck vznikl na sklonku roku 2015 spojením Lukáše (drums) a Mira (bass), kteří se potkali při práci na jiném projektu a dvou dobrých muzikantů Libora (guitar/vocal) a Pepy (solo guitar). Rezidence kapely je ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po odchodu Lukáše je od června 2017 stálým členem kapely bubeník Honza z Kopřivnice. 

Od počátku hrajeme výhradně vlastní rockové skladby ovlivněné mnoha hudebními styly, blues/grunge/funk/punk/pop atd. Nejsme tedy úzce žánrově vymezeni, každý z nás tíhne k různým hudebním vzorům. Protože skládáme převážně společně, promítá se tato různorodost i do naší tvorby.

Chessneck neznamená česnek,  fonetická podobnost s cibulovou zeleninou je účelově náhodná, název kapely vychází z angličtiny, kde spojení Chess- šachy, Neck - krk lze volně přeložit jako Šachista.