Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Bústr rock / Přerov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Interview se Satanem (CD Blázinec, 2010) 669 ×
 • Bústr (CD Blázinec, 2010) 499 ×
 • Hyperaktivní (CD Blázinec, 2010) 356 ×
 • Blázinec (CD Blázinec, 2010) 639 ×
 • Všechno nejde obejít (CD Blázinec, 2010) 222 ×
 • Rocková babička (CD Blázinec, 2010) 696 ×
 • Strach (CD Blázinec, 2010) 211 ×
 • Smolař (CD Blázinec, 2010) 152 ×
 • Vyznání (CD Blázinec, 2010) 337 ×
 • Na na naj (CD Blázinec, 2010) 146 ×
 • Arachnofobie (CD Blázinec, 2010) 176 ×
 • Pít či nepít (bonus) (CD Blázinec, 2010) 294 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Hambiš: Kytara, zpěv
Keňa: Kytara, "zpěv"
Peča: Basa, zpěv
Patrik: Bicí

Zdeňa: Občas fujara :-)

Kontakt na kapelu: bustrband@seznam.cz

Telefon: 603276132

Facebook

Youtube

Fotogalerie: http://bustrband.rajce.idnes.cz/

Bio a historie

     Jednoho krásného podzimního dne (venku lilo jako z konve) léta páně 2005 si Keňa, hlavní aktér následných událostí řekl: „Tak dost !“. Při pohledu do svého rozjitřeného nitra zjistil, že už nemůže dál takhle žít: sám se svým basketbalem! Uprostřed bláznivé rodiny plné hudebních nadšenců hraničících až s fanatizmem, kde se místo večeře servíruje kytarové cvičení, místo teplého slova nový text, místo pohodlného sledování televize dřina při zvučení nějaké té kapely, to už bylo nad jeho síly. Tohle už nevydrží ! A tak se pevně rozhodl. Tajně vzal taťkovu kytaru, z internetu si opsal pár akordů a začal cvičit. Nejdřív hodinu denně, pak dvě hodiny, pak tři hodiny, pak čtyři hodiny a pak se na to, díky sousedům, přišlo. V té chvíli se ale nedalo skutečně už nic dělat - první zakladatel, muzikant, „zpěvák“, skladatel a manager Bústru byl na světě.

  

     Druhým tvůrcem Bústru se stal Hambiš. A to bylo jiný kafe. Zkušený muzikant s hudebním vzděláním (které dál rozvíjí), virtuózní hráč na klávesy a k tomu hráč na vše, na co se dá hrát. Na co hraje ? Např. na kytaru, baskytaru, bicí, atd..Vtip je v tom, že hraje na to, co je právě potřeba, čímž kapela přežila občasnou  absenci členů na zkouškách, dlouhodobou absenci bubeníka a bouřlivé měsíce těžkých začátků.  Díky dalšímu jabku, které nepadlo dál od stromu, našli Keňa a Hambiš společnou řeč, padli si do oka a v založení kapely jim už nic nestálo v cestě. Navíc, když díky podpoře kapely Pohoda5 měli kde a na čem cvičit.

    

     Roky 2007 a 2008 se v historii kapely Bústr jednou zapíšou pod názvem „Roky hledání“. V kapele se vystřídalo několik členů (Skica – kytara, MichalS – baskytara), stálý hráč na bicí se stal nedostatkovým zbožím. Na prvních koncertech jim vypomohl Zdenda (Pohoda5, Spocená uklízečka), Teplák, Lukin (Tchoři, Notorest) a jiný Zdeněk zakotvil v kapele nakonec. Baskytary se chopil Jirka a kytarovou sekci a image kapely posílila Klárka, anděl s ďáblem v těle.

 

     Vystoupení na „5. speciálním přerovském rockování“ mezi kapelami Třetí dáma, Pohoda5, Spocená uklízečka jako host večera způsobilo, že jim tento výraz na jistou dobu přischl jako pracovní název kapely. Jako hosté vystoupili v „měšťáků“ na plesu GJB, v říjnu na Šuplíku. Pracovní název vydržel až do ledna 2009, kdy se konečně představili pod svým novým, originálním názvem Bústr. Neptejte se, co to znamená J.

    

     V současnosti hraje kapela i převzaté věci, ale intenzivně pracuje hlavně na vlastní tvorbě. Hudbu skládá Keňa a Hambiš, texty píše nebo upravuje Ika (viz. Ukázka). Ještě pár zkoušek a nápadů a bude na celé CD ! Nástrojové obsazení: bicí, baskytara, 3x kytara + externí spolupracovník Zdeňa 3., který pro zlepšení uměleckého zážitku posluchačů zajišťuje na koncertech originální zvukové efekty pomocí vlastnoručně vyrobených nástrojů (např. fujarová předehra k písni Interview se satanem  hraná na lehce použitou, ale očištěnou armaturu od WC. Pozn. Návod na výrobu rádi uvedeme na těchto stránkách v následujících dnech! Nezapomeňte je dál sledovat !)