Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Apryl punk-big-beat / Sokolov

„1998 - 2018 Apryl již hraje 20 let :-)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Dnešní Apryl tvoří  rodáci ze Sokolova :

Daniel Salcman - Kytara, Zpěv

Lukáš Zykán (TSM) - Baskytara, Zpěv

Robert Kopecký - Bicí 

Tomáš Vyrus Vyrobik - Kytara

byli součástí a srdcem se podíleli :

Míra Salcman - Kytara , zpěv , zakladatel kapely původem z Ostravy ,13.06.2013 odešel nedobrovolně náhle ze světa živých směrem k věčnosti (Míra forever)

Ondřej Švajka  -  Baskytara , Vokály - Stál při zrodu kapely  (později BORON )

Žíňa Jirka Kozohorský - Baskytara , Zpěv  (nyní MIMO-TO)

Jirka ten Jirka Mašek  - Kytara - žijící legenda (nyní čajovník DČ ČB)

Petr Cína - Zpěv - Sokolovská superstár , která má styl 

 

 

Bio a historie

1998

Historie skupiny apryl sahá až do minulého století roku 1998. Přesně na apríla byla první zkouška a to rozhodlo i o názvu kapely. Zakladatelé byli tři nadšenci Míra Salcman (kytara, zpěv), Ondřej Švajka (baskytara) a Robert Kopecký (bicí). Zkušebnu sehnali na Rychtě (zázemí obce baráčníků) ve Svatavě poblíž Sokolova. Zde se po půl roce zkoušení odehráli první neoficiální koncerty u příležitosti Ondrových narozenin. První veřejný koncert proběhl až po roce hraní v Ostrově v klubu Green dog. (dnes je tam vinárna). bylo úplně narváno :-) a tak prvotní nadšení se ještě zdvojnásobilo. Pak začaly koncerty po celém západočeském kraji, v klubech, na festivalech, na oslavách narozenin nebo na pálení čarodějnic. Po roce se také objevila možnost zkoušet na nějaký čas v prostorách úřadu v Královském poříčí.

2000

na jaře roku 2000 Apryl nahrává demíčko 4 skladby, které jsou nyní v přehrávači. Pak se stala během léta zajímavá událost, po koncertu v propagandě (po té rotes berlin) oslovil kluky Jiří Žíňa Kozohorský a nabídl se jako zpěvák, což všichni uvítali. To ale nebyla první ani poslední personální změna. Skupina šla nahoru a tak začátkem nového tisíciletí se stalo, že baskytaristu Ondru Švajku přetáhl Kuba do své megahlasité skupiny Boron. Skupina apryl to ale nevzdává a zpěvák Žíňa se chopil i baskytary. „hold androž“ řekl kdosi po skončení koncertu. Žíňa opravdu přinesl do původně rock-punkové formace prvky undergroundu, což na oblíbenosti kapely ještě přidalo.

2001

Přesto se v létě roku 2001 Míra rozhodl že apryl opustí (ještě nevěděl, že jen dočasně) a zakotví ve skupině universal young musician. To vytvořilo prostor pro nového člena, kytaristu Jiřího Maška (miláček publika, hlavně ženského). Takže v roce 2002 má skupina složení Žíňa, Jirka a Robert a doslova ovládli Točnu, což byl klub v Ostrově . Ve své době hodně oblíbený a hojně navštěvovaný místními studenty. 

2003

V roce 2003 se Míra vrací s nabytými zkušenostmi a Apryl má poprvé dva kytaristy. písně jsou rychlejší a hutnější. Na podzim roku 2005 si kapela dává oddechoví čas na nabrání nových sil. V roce 2006 mají jediný koncert a to na festivalu Vůdštok v Ostrově, tradice je tradice a ta se musí dodržovat.

2007

Další pravidelné koncerty začali až v lednu v roce 2007 a to ve složení  Žíňa (zpěv), Robert (bicí), Míra (kytara) a nově jeho syn Dankiss (baskytara). Dankiss  vývoj kapely sledoval už od svého dětství, pilně cvičil a snil, že jednou bude hrát v kapele jako táta. A to vše se splnilo :-)

2010

V lednu roku 2010 vniklo velmi zajímavé složení  : Zpěv Petr Cína , Kytara Jirka Mašek , Baskytara: Míra Salcman, Druhá Kytara Dankiss ,Bicí. Robert . Takto odehráli 3 jedinečné koncerty  . Na podzim se však událo pár změn.

2011

Dankiss odešel na studie do západní metropole a Jirka Mašek zase za svým snem do Čajovny v Českých Budějovicích. Tím vznikl oddechový čas , aby se v létě 2011 odstartovala nová éra Aprylu , na Sokolovském festivalu RockBeach bylo domluveno že se role baskytaristy ujme Lukáš Zykán, člověk ,kterého není třeba představovat. Frontman skupiny Těžko Soudit Motýla. Kytara a zpěv jsou nyní na stejné místě jako na počátku 1.4.1998 u zakladatele Míry Salcmana ...

2013

To že se v Aprylu občas vymění obsazení, je jev ne zcela neobvyklý. Tentokrát však kartami zamíchal sám osud , kdy na věčnost náhle odešel zakladatel kapely taťka , bráška kamarád Míra.

2014 

 Apryl pokračuje dál, do kapely se opět vrací Mírovo synek Dankiss. Hraje na kytaru jako bůh.

2015

Apryl se chystá natáčet  první oficiální CD, vlastně takový průvodce Apryláckou tvorbou od počátku do současnosti.