Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Alienation Mental grind-nu-metal / Praha

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

neo machine grind kapela snažící se obohatit death metal a grind core o nové postupy

@\_ien4t!0n |\/|ent@\_

navštiv také náš MySpace profil: www.myspace.com/alienationmental

koukni na YouTube videa: www.youtube.com/mentalalien

Youtube Video xS_j1avuCBwYoutube Video xS_j1avuCBw

ty naše materiály vydává a distribuuje M!K!LL

 

Bio a historie

Na začátku roku 1997 vznikají ALIENATION MENTAL na zbytcích trash death metalové kapely MORT LAKE. První kdo se pokusili nějakým způsobem znásilnit zvuk ve znamení duševní choroby byli Michal (tehdy ještě kytarista ML), který se rozhodl rozmlátit bicí a Pavel, který se teprve čerstvě adaptoval na elektrickou kytaru. Do garáže je pořád chodil očumovat Jarda (bicí ML) a snažil se přesvědčit Michala, aby se vrátil ke kytaře a zpěvu, že rozjedou plnohodnotnou čistě grindovou kapelu. Trojice pubescentů začíná hledat zpěváka. Ani jeden z kytaristů nehodlá opustit svých 6 strun a tak vzniká prví materiál bez basy. Dlouhé hledání zpěváka končí příchodem Milana, který si vlastně ani není jistý že chce zpívat. Po krátké době, a to v listopadu 1998, se Pavel, Milan, Michal a Jarda vydávají na víkend do studia Megasound v Havlíčkově Brodu.

První zkušenost ve studiu nechala vzniknout 18ti skladbové demo KOPFERKINGEL, které se nese čistě v grindovém duchu.

KOPFERKINGEL

Kovový zvuk, potlačené kytary, zpěv bez textů. Není nahrána basa… Demo sklidilo kladné recenze hlavně pro jeho rychlost a nekompromisnost.

VENERATION OF THE BIOLOGICAL KILLING MACHINE

Rok po té vzniká ve studiu Hostivař materiál VENERATION OF BIOLOGICAL KILLING MACHINE, který vychází na split CD S MALIGNANT TUMOUR (v roce 2000 vychází také jako split kazeta s GENETIC THREAT). Co se změnilo. Zvuk, aranže a celková nálada. Zde je nahrána i basa, tohoto úkolu se zhostil Pavel, což velice podpořilo celkově hutný sound. Po vydání se objevuje více kladných reakcí nejen ze zemích českých. Do A.M. přichází na post baskytaristy Michal Kříž (Basa ML).

THE RESTRICTED CEREBRAL CAPACITY

Dostali jsme nabídku nahrát tři skladby pro split 7“ EP s francouzskými INHUMATE. Nabídka, která nelze odmítnout. Vznikají dvě nejrychlejší skladby v tehdejší historii skupiny. Míso třetího songu jsme umístnili na splitko remix skladby z našeho dema. EP se jmenuje THE RESTRICTED CEREBRAL CAPACITY Michal Kříž oznamuje, že v nejbližší době odcestuje do Irska za prací. Nahradil ho Míra Maršík (POPPY SEED GRINDER), kterého jsme již jednou lanařili. Na přelomu 2001 a

2002 vzniká materiál BALL SPOUTER, který byl zvěčněn v polovině března v oblíbeném hostivařském studiu. Jedná se o nejrychlejší a nejbrutálnější nahrávku co A.M. zplodili.

BALL SPOUTER

Na podporu tohoto CD odjeli AM společně se CEREBRAL TURBULENCY tří týdenní evropské turné. V červenci roku 2002 vyšla reedice dema KOPFERKINGEL na CD u amerického labelu Burning Dogma Records, zajímavostí je, že na tomto CD je přidán bonus ve formě materiálu THE RESTRICTED CEREBRAL CAPACITY... Na počátku roku 2003 opouští Michal řady AM. Jednoduše se mu už nezamlouvalo hrát death grind.

FOUR YEARS ... ... TIME FULL OF BRUTALITY

Během roku 2004 jsme byli kontaktováni labelem Burning Dogma Records, zda bychom nechtěli vydat kompilaci sami se sebou... proč ne. vyšlo z toho CD FOUR YEARS... ...TIME FULL OF BRUTALITY.

Na konci roku 2004 je zvěčněn materiál PSYCHOPATHICOLORSPECTRUM, kde jinde než v hostivařském studiu.

PSYCHOPATHICOLORSPECTRUM

7 zbrusu novách songů v sobě nese prvky death grindu a nu metalu. CD s interaktivním bonusem a 13ti minutovým videem ze studia vyšlo v polovině ledna 2005. Pavel opustil v lednu 2005 kapelu. Po relativně krátké době rozšířil naše řady Petr Velecký a hned po něm Yarda Dohnal (jinak POPPY SEED GRINDER). V této sestavě jsem odjeli v květnu 2005 evropské turné. Za 17 dní jsme projeli Německo, Belgii, Holandsko, Francii, Itálii, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko. Yarda Dohnal nedlouho po turné opouští řady AM. Mentálové se věnují skládání nového materiálu...