Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Afreak world music / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Komo 18 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Co hrajeme:

Afreak - tradiční hudba západní Afriky. Hrajeme rytmy, které v Guinei, Mali a okolních státech hrají jak ke slavnostním příležitostem, tak i například ke každodenní práci. Hudba, která tělo provokuje k zemitým pohybům i k rozevlátému tanci.

Aktivní členové:

Vincent Mc Caffrey

Matouš Hron

Gábina Schwarzová

Michal Šmolka

kontakt: afreak@seznam.cz

Bývalí a hostující členové:

Katka Palmeová

Denisa Poláková

Bio a historie

Idea založit kapelu vznikla pravděpodobně v hospodě...budiž nám alespoň ke cti, že to byla hospoda po kurzu bubnování Davida Oplatka, které dlouhodobě navštěvují tři z nás - Matouš, Vincent a Michal. První místo, kde jsme měli zkoušet, vypadalo slibně, celkem levný nájem, bubny k dispozici, ale poté, co jsme ústně dohodnuté podmínky chtěli převést do reality, nám byl více jak zdvojnásoben nájem a řečeno, že by bylo vlastně úplně nejlepší, kdybychom na onom místě vůbec zkoušet nezačali.

Nenechali jsme se však odradit a oslovili podobné kapely, zda bychom s některou nemohli sdílet zkušebnu. Netrvalo dlouho a zakotvili jsme na jednom velmi sympatickém místě, kde  máme hlavy téměř v oblacích.

Po delším období zkoušení, které bylo řekněme poněkud extenzívní, a po ztrátě Denisy, která odjela do dalekých krajin, hrozila první krize. Naštěstí však z Pěčína přivezený úlovek pro nás nové, avšak již velmi zkušené bubenice Katky, vlil kapele do žil krev dobře saturovanou kyslíkem (kdyby nejel výtah do zkušebny, tak 8 pater po schodech s djembe na zádech saturaci vyžene až ke 100%). Zkoušky nabraly na dynamice a brzy se tak mohl konat i první koncert.

Čím to je, že ženy v kapele vydrží nejkratší dobu, nevíme. Katku kvůli školní povinnostem vystřídala Gábina, která teď také začala opět studovat, ale věříme, že ji to neodradí od hraní. Zatím to zvládá a vypadá, že jí to s námi baví. Nás s ní moc!

Nabuzeni dobrým výkonem i sympatickou odezvou pořadatelů i publika jdeme vstříc novým možnostem. Kde se zastavíme těžko říci, po obtížném začátku však věříme, že nás něco jen tak neskolí!

Váš Afreak

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
510
Poslechnuto skladeb
94
Profil registrován
31.8.2012