Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

One Spirit pop-rock / Tábor

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Zůstaňme sví 597 ×
  • Milion tváří - ukázka pracovní verze 448 ×
  • Ostrá jako nůž - ukázka pracovní verze 315 ×
  • Nevěrná 567 ×
  • Mám co říct 642 ×
  • Pozdrav do nebe 333 ×
  • Tvář 459 ×
  • Ztrácím 382 ×

Novinky

Na kus řeči se zpěvákem Lukášem Doležalem

Upraveno:

Lukáši, v kapele jsi od začátku a znáš tedy její každé období. Které bylo nejtěžší a ve kterém jsi zažil největší euforii?

Abych to stručně shrnul, tak největší euforie byla samozřejmě, když jsme Spirit s Káďou zakládali a mysleli si, jak vyprodáme Strahov.:-D Vůbec jsme neměli ani tucha o tom, jak se co dělá, neměli jsme žádný systém, prostě nic. Ale měli jsme kapelu.:) Nejtěžší období naopak bylo, když jsme se zmítali v existenční krizi a vůbec nevěděli, jestli  budem pokračovat. Navíc to bylo období, kdy se podařilo domluvit první, velký koncert v Karviné na slavnostech.

 

Nynější sestava je považována za vůbec nejlepší, co kdy v kapele byla. Je tomu skutečně tak?

Nevím, zda nejsilnější. Strašně nerad používám termíny jako lepší, horší atd..to v muzice neexistuje. Já si myslím, že teď máme skvělou partu, nejsou už žádné odchody a po návratu Honzy s Mírou dostala kapela ten správný impuls a začala mít ten tolik potřebný tah na bránu. Někdy je hodně těžké kočírovat o 10 i 12 let mladší kluky, protože, co si budem povídat, v tomhle věku má člověk úplně jiné starosti. Občas padne i peprnější slovíčko, ale důležité je, že jsme k sobě upřímní a vždy najdeme nějaký kompromis, jak si vzájemně vyhovět. Proto to teď šlape jako nikdy předtím.

 

Loňský rok pro vás byl prý zlomový. Z jakého důvodu?

Tak já jsem toho názoru, že nejsme kapela, která si může dovolit odmítat téměř jakékoliv hraní. I když se nám už něco málo povedlo, pořád je před námi dlouhá cesta, na jejímž konci na nás čeká velká odměna. A jednou z nich jsou letošní megakoncerty s Jeleny a Argemou, kterým děláme předskokany. A je to jen díky tomu, že jsme loni hráli na kšeftě, kde bylo cca 12 lidí, zima jak v Rusku, ale zrovna se tam nachomýtl velmi vlivný člověk, který organizuje koncerty pro velké kapely tady u nás. Slyšel nás a nabídl nám spolupráci pro tyto velké akce. Jiné kapely by si třeba řekly, že nemají zapotřebí hrát pro deset lidí. My ne. Vážíme si každého, kdo si poslechne naše věci a právě tohle hraje velkou roli mezi úspěchem a neúspěchem. Stačí být ve správnou dobu na správném místě a může povést třeba toto.

 

Jaký to je pocit vedět, že Vás čekají takové koncerty?

Pro  kapelu našeho formátu je to něco nepředstavitelného. Nějaké zkušenosti už jsme nasbírali, ale tohle bude něco úplně jiného. Vždyť kdy se podaří obyčejným klukům z garáže v Sezimáku zahrát si po boku kapel, které na naší scéně působí tak dlouho a jsou tak úspěšné? Na druhou stranu je třeba se z toho nep…at a prostě si to užít. Jsem hrozně šťastný za kluky, protože vidím, s jakým elánem hrají, jaká je na zkouškách veselá nálada. Těšíme se moc !!

 

Dej mi, tak dej mi, tak dej mi ten svůj grál…

Tahle píseň vznikla úplně náhodou a takové se stávají hity !!! Učil jsem se akordy na Far away od Nickelback, ve sloce jsou totiž stejné a najednou si zpívám Dej mi…a když k tomu Honza s Kučerkou vymysleli pak ten nástup, věděli jsme, že nás tahle věc bude zatraceně bavit. A věříme, že bude bavit i lidi, kteří nás podporují.

 

Letos jste roztočili nové cd, které by Vám mohla pokřtít Argema, pokud to všechno stihnete..

Právě !!! Pokud to stihneme. Samozřejmě už na tom pracujeme. Prokousali jsme se prvními překážkami, kdy jsme se seznamovali se softwarem i hardwarem našeho malého studila a pozvolna finišujeme promosingl se stejnojmenným názvem alba – Na druhém břehu.

 

Zůstaňme sví. Bude na tomto cd její další verze?

Uvažujeme o ní. Protože pokaždé byla tato písnička natáčená jinak a hlavně ne v té správné verzi. Chceme jí zkusit dát takový kabát, do jakého jsme jí oblékli. Věřím, že se bude líbit, protože to bude konečná verze.:-)

 

 

     

 

 

 

 

 

 


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Saskie


Bez profilu

Jojo:-)

onespirit

Zprávu od nás si přečetli a bez reakce. Zkusíme ještě ten mobil, ale zřejmě až na příští rok. Letos už to nestíháme.:-(

Saskie


Bez profilu

Majitel byl na dovolené, tak to bude asi tím :-)

Zobrazit všechny názory »