Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Eudonic alternative-experimental / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • In the middle 55 ×
  • Skyline for you 31 ×
  • Forest 47 ×
  • Depaka 25 ×
  • Another world 27 ×
  • Ballad of the moon 37 ×
  • Ascendent 15 ×
  • River Song 35 ×
  • Doo me too 15 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

I play guitar and bass guitar for a 14 years. I studied at the Academy of Arts in Banska Bystrica, when I was a member of a lot of bands all styles and genres. I am a teacher of guitar Blues, rock, jazzy funk, hard rock music.,, 

http://guitarlessonrado.eu 
Now I play in electronic, alternative band and doing an experiments with a sound. Nature and sound is a most important for me so meditating with music in the nature too.

My profesion is web developer..

http://www.ultimatewebrado.eu

Bio a historie

EUDONIC is one project of mine. This project was created as result of traveling and meditation in NATURE. I travelled a Scandinavian nature,, Finland, Norway, Spain, Balcan. Sound and nature is very important for my. All this stuff eas created in nature, Just guitar, pc sotware and me. The inspiration I drew from walking around hills .

I love a playing with other musicians,, from all styles and cultures, because it's an opportunity to learn something new, interesting and share my knowledge. I m a teacher, so it s a opportunity learn some new methods of teaching. Also I mixing a music and write a few blogs, magazines about music. I use my own teaching program, modern.

Fanoušci: 9

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
650
Poslechnuto skladeb
287
Profil registrován
26.3.2015