Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Marqet pop-soul / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Lost 52 ×
  • He, She, It 33 ×
  • Belle 59 ×

Novinky

Nový hudební projekt MARQET přináší na českou scénu svěží vítr

Upraveno:

Hudební počin MARQET k vašim uším míří se svým debutovým singlem Belle. Příjemné melodie provázené sametovým vokálem, které si rozumí s žánry jako pop, jazz, swing nebo blues vás doslova přenesou do letních dní.

Po třech letech broukání melodií, se zpěvačka MARQET rozhodla dopřát svým ideám spatřit světlo světa a zrealizovat vlastní projekt, který se začal rýsovat během jejího ročního pobytu v Londýně. Spousta inspirace z tohoto pulsujícího velkoměsta, spolu s britským šmrncem a elegancí se do skladeb nesmazatelně zapsala a vdechla jim život. Možná proto vás při jejich poslechu ani nemusí napadnout, že se jedná o českou produkci. Nejsou to jen anglické texty, které vás k této myšlence mohou přimět. Písně jsou doslova nabité energií, pocity, příběhy a barevností života kolem nás.

Stejnou nadílku dostal i první videoklip k debutovému singlu Belle. Ten se samozřejmě nemohl točit nikde jinde než právě v ulicích britské metropole, která autorce přirostla k srdci.

Většina skladeb vychází z popového základu, který je doprovázen pianem nebo kytarou a dokořeněn prvky soulu, blues, swingu či jazzu. Žádná z písní se nedá snadno „zaškatulkovat“ do určitého hudebního žánru, což je bezpochyby jejich silnou stránkou. Kromě nezaměnitelného vokálu a líbivých melodií, se vás příjemně dotknou také živé hudební nástroje.

Neméně nápadná je MARQET vizuálně. Nehýří odstíny desítek barev, ale naopak vás dokáže spolehlivě přesvědčit, že černá a bílá nejsou jen barvami smutku, ale především stylu, který projekt provází a podporuje tím i jeho celkovou atmosféru.

V současné době jsou v repertoáru MARQET celkem tři žánrově zcela odlišné písně. Střídá se tempo, nálada, příběhy i hudební nástroje. Ve fázi rozpracování jsou také tři další skladby, na nichž zpěvačka s muzikantem Luďkem pracuje.

A jak to vypadá s případným prvním albem? Jak sama MARQET potvrdila: „O albu zatím nepřemýšlím. Chtěla bych postupně dotvářet všechny své nápady. A jestli někdy nastane čas, kdy si řeknu, že je písní už tak akorát a pocítím potřebu vydat album, tak se tak stane.“

Cílem MARQET, bez závazků k určitým cílovým skupinám, je hlavně zpříjemňovat lidem hudbou jejich dny.


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

LubomírHotový&spol


Bez profilu

Solidní hlásek i přednes-Marget-moc-moc příjemný na uši i mou duši ....Bůh ti vážně požehnej -je to Jeho 1. z mnoha darů....poznej prosím i tohoto DÁRCE.......Kristovec a rock.misionář L.H.

Zobrazit všechny názory »

Fanoušci: 1

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
388
Poslechnuto skladeb
144
Profil registrován
19.8.2014