Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Sixth Dimension thrash-metal / Most

„11.3. Křest EP + nová trika, placky, nášivky!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Trauma- Trauma (2016) 386 ×
  • Šest stop pod zem- Trauma (2016) 206 ×
  • Skrytá identita- Přežít (2013) 1 144 ×
  • Zkrat- Přežít (2013) 653 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Bezmoc- Přežít (2013) 607 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

Trauma 8 a Church Undeground, aneb není sklep jako sklep.

Začalo to v pátek jako správnej fór, kluci hudbou zbláznění, všichni měli svůj vzor.......

Tak takhle to nějak vlastně kdysi dávno bylo v jednom textu jedný nejmenovaný kapely. My se, ale přeneseme do dnešní doby a to do pátku 20.05.2016. Chomutov a rockový bar Huháč. Někteří ze Sixthů si pamatovali, že už zde jednou hráli, před několika lety ještě ve starém složení. Od té doby se to uvnitř změnilo, tedy k tomu lepšímu. Po příjezdu se vítáme se skupinkou našich nejvěrnějších, kteří se ujímají funkce nosičů a pomáhají nám se všemi věcmi (vezeme totiž vše, akci pořádáme). Všechno jsme museli nanosit do sklepa ve starší, ale stále obydlené zástavbě města. Divil jsem se, jestli nebude problém se zvukem, nebo spíš hlukem do okolí, ale za tu dobu co jsou v provozu mají vychytáno. Příjemné prostředí s milou obsluhou na baru. V ten večer se dal vytknout jen jeden a to docela zásadní nedostatek. Domluvený zvukař nedorazil a to v ten večer nereagoval ani na telefonáty. No nic, nedělá se to, ale svépomocí jsme vše zvládli. Trochu nezvyklá improvizace s mikrofonem, ještě, že v klubu měli jeden erární, sice s krátkým kabelem, ale zaplať pánbůh za něj. Jinak se zpěváci podělili o Masákovo bezdráťák a vše bylo docela v pohodě. Problém byl ještě se stojanem, který nahradil starý věšák a izolačka.

Bylo nachystáno a jako první se o rozjezd postarala litvínovská partička Děti Pohřebního Kvítí neboli DPK. Na to jaký produkují styl hudby, je to docela veselá parta lidiček, která umí pobavit a po svém vystoupení se i bavit. S DPK a jejich programem jsme na pódiích válčili už několikrát a vždycky to bylo super. Už se těšíme na další společnou akci a to 18.06.2016 v Bílince u Lovosic.

To druhá pražská partička Coldblooded Fish je velkou nadějí tuzemského thrash metalu. Mladí a nespoutaní, někdy až úplně utržení ze řetězu. Bylo to naše první společné vystoupení, které se velice povedlo, a všichni si jej užívali. Nejen obecenstvo, ale i obě přítomné kapely. Fakt super práce jen tak dál. Tihle hoši mají hodně velký potenciál, kéž by nám bylo jako jim.

 Poslední příčka padla na Sixth Dimension. Než se začalo, proběhla trocha manévrů v uspořádání mezi Bombovo a Johnniesovo aparátem, právě kvůli již zmiňovanému druhému mikrofonu s krátkým kabelem přidělaným na věšáku. Změna v postavení kapely na pódiu nebyla zas až tak razantní, protože kdo tuhle partičku zná tak ví, že tihle řízci na jednom místě nepostojí, pokud to ovšem podmínky pódia dovolují. Ty v tomto klubu nebyly až tak ideální, ale i tak to chlapci zvládli. Sice trošku problém byl, že podlaha pódia byla místy docela kluzká, ale přežilo se.

Povedená akce, povedený večer. Díky kapelám všem fanouškům z Chomutova a jeho okolí, ale hlavně těm co na nás jezdí pravidelně, jako je Karel, Lada, Martin, Broňa a další. Martinovi speciální poděkování za občerstvení, bylo to vynikající a nemělo to chybu. Konec pátku, začátek soboty, rychle balíme a za pár hodin valíme do Prahy. Díky Chomutove, díky Hučáku, určitě přijdeme zas.

Sobotní akce.

Mostecká část Sixth Dimension Buchy, Johnnies, Špirda a já si dáváme spicha už kolem třetí hodiny odpolední ve zkušebně, kde nakládáme potřebný arzenál a valíme do hlavního města. Začátek je sice plánován až na devatenáctou hodinu, ale my se ještě zastavujeme na hřišti SK Joudrs, kde probíhá 3. softballový turnaj ELZi (Extraliga Žáci). My přijíždíme akorát na začátek utkání našich Painbusters proti Spectru, který uzavíráme v páté směně výhrou 7 : 1. Celkově pak v neděli končíme na krásném prvním místě. Tolik ke sportovní vložce J.

Příjezd k Žižkostelu je kolem devatenácté hodiny, zde nás už vyhlíží teplická část kapely Masák s Bombičem a necelá místní kapela, nám známá již z předešlého večera, v čele se zpěvákem Kubou a to Coldblooded Fish. Ti jako domácí, co tuto akci pořádají a organizují, dalo by se říct, že na docela horké půdě. Nikomu se tomu moc nechtělo věřit, že to bude opravdu v kostele, ale bylo tomu tak. Nehráli jsme přímo v modlitební místnosti, i když tou jsme procházeli do rekonstruovaných sklepních prostor, ne ještě úplně dodělaných, ale už plně funkčních.

Jako první se rozjezdu ujímají slovenští Circular Saw. Jako otvírák a nabuzení fanoušků výborná volba. Kluci se s tím nepářou a valí svůj thrash - black pěkně dopředu. Nehrají nic světoborného, ale je vidět, že to chalany velmi baví a svůj okruh posluchačů už dávno mají a s nimi to po koncertě vždycky pořádně oslaví.

Po jejich vystoupení se klub úplně vyprázdnil, holt zákaz kouření uvnitř ba i před kostelem má něco do sebe a nikdo s tím neměl problém, chodit až na druhou stranu silnice, kde bylo vytvořeno zázemí pro kuřáky. Dobrej nápad, hlavně pro nekuřáky.

Mezitím se jako druzí připravili právě Sixth Dimension a za zvuku zkoušky prvního songu se fanoušci vrací zpět do sklepních prostor kostela (tedy klubu). U jejich setu se řady příznivců o několik hlav rozšířily a hned bylo o něco lépe. Set probíhal bez jakýchkoliv problémů a kluci si ho užívali hlavně při skotačení fanoušků v mosh pitu, na co nejsme zase u nás tolik zvyklí. Ale zase jde jen o to, kde se hraje a je na tuto prezentaci prostor. Výborně předvedené vystoupení za ještě lepší podpory všech skandujících příznivců.

Třetí v pořadí vystupující bandou jsou pořádající Coldblooded Fish. Jejich vystoupení bylo ještě lepší než to páteční, které jsme společně odehráli v Chomutově. Kluci jsou taky pro každou srandu a tu přenesli do svojí muziky. Obecenstvo, které zná tuhle grupu a ví, co mají dělat a tak jejich žabičky jsou opravdu neskutečné. V tomhle jsme si s těmito kluky hodně podobní. Oni mají svoje žabičky a my Praporučíka Kotrmeltze.

Poslední čtvrtou kapelou byli karlovarští thrash-death metaloví Horrible Creatures. Těm už osazenstvo klubu trochu opadlo, ale pořád jich bylo ještě dost, aby tuhle poslední bandu pořádně podpořili. Děkujeme Kubovi a i ostatním z Coldblooded Fish za pozvání na tuto kostelní akci, všem co dorazili i ostatním kapelám, třeba se zase sejdeme na některém z pódií a třeba zase opět v kostele.

                                                                                                                                              Dave


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Zobrazit všechny názory »