Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Sixth Dimension thrash-metal / Most

„Letos slavíme XXX výročí Buchyho na scéně1“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Trauma- Trauma (2016) 665 ×
  • Šest stop pod zem- Trauma (2016) 365 ×
  • Skrytá identita- Přežít (2013) 1 272 ×
  • Zkrat- Přežít (2013) 712 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Bezmoc- Přežít (2013) 660 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

Report z Mostu + Čekají nás Domažlice kdo nemá dudy má smůlu

Upraveno:

Nuclear Desert Tour 2017 Most - Čajovna Kaštan - čtvrtek 27.04.2017

Koncert ve čtvrtek, u nás na severu jev tak trochu nevídaný, ale proč ne. Všude jinde to funguje, tak proč by nemohlo i u nás. Ať už je to pracovní den nebo neděle, dobrá muzika se dá poslouchat pořád a nemusí se spojovat jen s páteční anebo sobotní chlastačkou. Jenom proto to přeci muzikanti a kapely nedělají – chtějí hlavně svojí tvorbu prezentovat co nejširšímu publiku kdykoliv, ať už je to v pracovním týdnu anebo o víkendu.

 Proto chlapi ze Sixth Dimension ani trošku nezaváhali a nabídku od Aleše Ondráčka z Metalgate  okamžitě přijímají. Na této akci stanou jako první – squadra, která rozjíždí večer.

Přijíždíme ke Kaštanu kolem 18 hodiny. Obě kapely včetně Aleše jsou už na místě a vybalují, my též vykládáme a pomáháme ještě klukům nanosit jejich pár věcí, co zbylo venku. Zdravíme se s Oskim, který ten večer dělal zvuk, prohodíme pár slov - co a jak a pomalu se kapely chystají na zvukovky. Mezitím nesmím a ani nechci opomenout skalní příznivce Sixth Dimension co na tuto akci dorazili. Jarin, Karel s Ladou, Vlčák, Moly, Verča a jiní - jasně zmiňuji se o nich skoro v každém komentu, ale proč bych to nedělal, je to hlavně jejich zásluha, že se pod pódiem něco děje a tímto jim dáváme naše velké poděkování za jejich podporu.

Na jednoho velkého fanouška jsem si vyčlenil toto zvláštní místo. Ne, že bych ho opomněl napsat mezi ostatní věrné příznivce to ne, ale David Kaplan nemá tolik příležitostí dostat se na naše koncerty tolikrát, jak by si on sám jistě moc rád přál, jelikož není všude bezbariérový přístup jako tady a to ještě s výtahem. Takže se mu zase po dlouhé době povedlo shlédnout náš koncert, prožít ho na vlastní kůži a užít si tak neskutečný zážitek, jak s kapelou, tak i s přáteli.

 Jak už jsem se zmínil, jako první nastupují Sixth Dimension. Nářez hned od začátku, sehranost téhle bandy už za ty roky, co jsou spolu, nikoho nemůže nechat na pochybách. Jejich síla je právě v jejich živých vystoupeních a to přesně předvedli i v tento večer, kde se při jejich výkonu přidávají do pařby i obě kapely, které budou následně vystupovat po jejich setu. Závěr neskutečně vygradoval: Pikové Eso rozpoutalo peklo a další přídavek v podobě znovu zahrané Legie uzavírá toto neskutečně povedené vystoupení.

Po kratší přestávce a úpravě pódia nastupuje druhá ten večer vystupující kapela a to pražští Naurrakar. Black metal sice není moje velká parketa a o této scéně nemám teď ani tak velký přehled. Jo v devadesátkách to bylo trochu jinak, to byly kapely jako Venom, Celtic Frost nebo z našich Torr, Root a Master's Hammer.

Jejich vystoupení nebylo špatné, vím že tento styl má dost příznivců, ale na můj vkus si byly skladby hodně podobné, asi až jen na dvě výjimky, které ze setu vyčnívaly a mne zaujaly, což je trochu málo. Kapelu jsem měl možnost vidět loni na festivalu Metal Madness v Sušici. Tam jejich vystoupení bylo trošku o něčem jiném: všichni byli nalíčení war paintem, hráli sice ve dne, ale asi by tehdy bývalo ještě větším přínosem pro Naurrakar  a lépe vystihlo jejich snažení a atmosféru, kdyby hráli za tmy.  Myslím si, že právě tohle v Mostě chybělo a ubralo to na jejich vystoupení a to je škoda.

To poslední vystupující izraelská kapela Arallu, byla na toto vystoupení jinak připravená. Profesionální vystoupení, styl okořeněný jejich domácí kulturou, nasazení a odhodlání jít do toho se vším všudy naplno. Jako bych zde zaslechl místy starou dobrou Sepulturu, ale žádná kopírka se nekonala -  fakt originál. Bodejť by ne, když má v řadách frontmena Moti Daniela alias Butchered, který válčil v taktéž izraelské, ale známější bandě Melechesh. Své zkušenosti uplatnil zde a za ty roky mu to jde velice skvěle. Ostatní muzikanti se též neměli za co stydět. Na to, že jsem tuhle bandu neznal, ba ani do tohoto večera neslyšel, mne svojí produkcí velmi mile překvapila.

Perfektní čtvrteční akce. Kdy se opět poštěstí vidět skvělou kapelu až z dalekého Izraele v Mostě, když to mám coby kamenem dohodil a za ty prachy na vlezný? Neváhám ani příště a jdu opět do toho, ať je pracovní den nebo neděle.

 Díky všem co se podíleli na této akci od zvuku, pořadatele, provozního klubu, obsluhy na baru přes kapely až do posledního človíčka, co zde byli v ten večer přítomni. Tak zase někdy, někde při určitě skvělé akci jako byla tato.

                                                                                                                                              Dave

příště se uvidíme:

Moskyto Bar Domazlice


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Marfy


Bez profilu

Super koncert v moste bylo malo lidi ale parada

sirdeath

Zdrávec Bando Sixth Dimension posílám super pozdrav celé grupě a přeji hodně moc super nových Věcí a i těch starých věcí a hodně nových koncertů a spousty starých i nových fanoušků a snad na brzký vidění a i slyšení. Trash Metalu Zdar ... Váš fans a přítel David & sirdeath

Zobrazit všechny názory »